Лазарки

  • 1 137
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
Здравейте, мами на моми Grinning
Отбелязвате ли празника Лазарица и как? Гласите ли момиченцата си, правите ли им кошнички (за яйчица)?
Моля ви, споделете опита си по темата Hug
Поздрави Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз не, защото бабите й и без това се престарават на тази тема.
 Тази година обаче сигурно няма да сме при тях и ще видя какво точно ще правим за да не е разочарована.
 А освен лазарка моята щерка е й "цвете" , като запразнуваме от Лазаровден та до след Великден Grinning

# 2
  • Мнения: 8 917
Ще следя темата с интерес smile3525

# 3
  • Мнения: 3 042
Откакто дъщеря ми е навършила 2 г свекито всяка година я води на лазаруване на село при приятелки . Направили сме и вълненик и престилка, отгоре и обличам бяла блузка. Имаме възможност да и направим и риза /като някогашните/, но  понеже бързо расте за сега не сме правили.
Окрасяваме си кошничка със здравец и цветя -  обикновенно зюмбюли и нарциси и лазарката тръгва. Връща се с много яйца и е безкрайно щастлива.

# 4
  • Мнения: 8 917
Откакто дъщеря ми е навършила 2 г свекито всяка година я води на лазаруване на село при приятелки . Направили сме и вълненик и престилка, отгоре и обличам бяла блузка. Имаме възможност да и направим и риза /като някогашните/, но  понеже бързо расте за сега не сме правили.
Окрасяваме си кошничка със здравец и цветя -  обикновенно зюмбюли и нарциси и лазарката тръгва. Връща се с много яйца и е безкрайно щастлива.

Страхотно е! Hug И аз искам Grinning, но свекърва ми си счупи крака Cry и няма как да стане, а майчето ми - ами не съм говорила с нея за това къде ще я води Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна не съм я правила лазарка.
Но си спомням лазарките от селото на баба ми. Ходеха по къщите да пеят и беше много весело Simple Smile

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Момиченцата от групата на Дени миналата година правиха обичая Лазарки за благотворителния концерт на ОДЗто. Сега ми вади душата да и търся носия, но госпожата ме успокои, че ще ги води тя по къщите на другите госпожи от градинката. Иначе щеше да я пращам при мама на село - там да му мислят.
Аз лазарувах сигурно до 10-12г. И досега са ми хубави спомените - много красив пролетен празник.

# 7
  • Мнения: 168
Прощавайте за малоумния въпрос, ама на коя дата е Лазарица? Нямам църковен календар да го погледна, а зная, че тук ще получа най-бързия отговор.

# 8
  • Мнения: 9 903
Ден преди Цветница, т.е. тази година - на 15 април. Другата събота.

# 9
  • Мнения: 168
Ден преди Цветница, т.е. тази година - на 15 април. Другата събота.
Благодаря ти за отговора. Зная си аз къде ще получа бърза и компетентна информация. Grinning

# 10
  • Мнения: 922
rubi , можеш ли да дадеш снимки на носията
Ние си нямаме село Sad и нямаме баби, които да ни "нагласят" и затова събирам идеи от вас Grinning
Поздрави Grinning

# 11
  • ново
  • Мнения: 5 962
Мойта щерка лазарува от бебе Laughing. За пръв път беше лазарка на 10 месеца, но тъй като беше мъничка за носията, я бях облякла с един червен костюм на цветя.
Има си кошничка, украсявам я със здравец, на главичката и правим венче от пролетни цветя.
За съжаление нямам нейни снимки от лазаруване. Миналата година отказа да облича носията и ходи с пола и блузка. За жалост тази година и да иска, носията ще и е малка, така че пак ще е с произволно облекло.  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 042
rubi , можеш ли да дадеш снимки на носията
Ние си нямаме село Sad и нямаме баби, които да ни "нагласят" и затова събирам идеи от вас Grinning
Поздрави Grinning

За съжаление не мога да дам снимка на носията, защото нямам цифрови снимки, а само хартиени.

# 13
  • Мнения: 3 034
А как може да се направи, ако си нямаш село? В София? newsm78
Иначе празникът наистина е много хубав. Peace

# 14
  • Мнения: 922
iviche, и ние си нямаме село. Ще си го правим по следния начин:
ще си наглася госпожицата, ще й наглася кошничката и ще отидем на гости по баби: моята баба, моята мама, свеки...
Важното е, Деничка да е центъра на внимание през този ден Grinning
Успех Grinning

Общи условия

Активация на акаунт