Помощ!

  • 577
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Привет, мами-кулинарки!
Моля да се притечете на помощ на една мама, която готви всичко, при това добре, по думите на близките ни, но в нашето семейство никога не сме постили и незнам много вегетариански рецепти. Та! Утре, на официално гости по повод дететнце ще идват роднини на моя мъж, които постят. За ядене - основно - все ще родя нещо, но за сладкиш или торта не мога да светна нищо!!!
Моля Ви, милички! Помагайте!!!
Много ми се иска да е торта, ама изобщо може ли да има торта без яйца и сметанка или кремче с мляко   newsm78

# 1
  • Мнения: 1 032
За торта не мога да ти помогна, ето ти обаче някои предложения за други постни глезотийки:

Бисквити с орехи и стафиди
2 ч.ч. олио
2 ч.ч захар
3/4 ч.ч. портокалов сок
3/4 ч.ч. коняк
1 ч.ч. накълцани орехи
1 ч.ч. стафиди
500 гр. брашно с бакпулвери и още чисто брашно колкото поеме за меко тесто

Всичко се омесва на меко тесто и се оформят плоски бисквити. Пече се върху оризова хартия. Вместо стафиди може да се нареже шоколадова кувертюра на едри парчета и също става много вкусно.

Кекс

1 ч.ч. настъргани моркови
1 ч.ч. настъргани ябълки
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. олио
1 ч.ч. черни стафиди
1/2 ч.ч. сок от портокал
1/2 ч.ч. коняк
1 ч.л. канела
2 с.л. кора от портокал
3 ч.ч. брашно с бакпулвер

Разбиваме за няколко минути олиото с миксер и прибавяме захарта. Разбиваме добре и добавяме всичко без брашното с бакпулвера, които се слагат последни. Тавичката се намазнява и поръсва с брашно. Кекса се пече на 180 градуса.

# 2
  • Мнения: 22 867
Виж и тук, може нещо да ти хареса:

http://gostilnica.hit.bg/cakes2.html

Може би кайсиевата торта ще ти свърши работа?! newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 896
Нямаш проблем.

Направи фасулената торта. Много вкусно нещо. Маже се с шипков мармалад.

Друга идея е с блатове от морковената торта на Анда и да я намажеш с бита течна сметана - тя е от растителен приозход.

# 4
  • до Герена
  • Мнения: 118
От баба ми, която често пости знам една рецепта за постен кекс:

1 ч.чаша хладка вода
1 ч.чаша захар
2 и 1/2 ч.ч. брашно
1/2 ч.чаша  олио
1 ч. л. канела
1 ч. л. сода
1 ч. чаша конфитюр или друго сладко

Разбъркваш брашното със содата, сипваш хладката вода и захарта, добавяш олиото, канелата. Разбъркваш добре всичко и накрая добавяш и сладкото. Пече се на умерена фурна, както обикновения кекс. Винаги се получава много вкусен, нищо, че е без яйца. Дано ви хареса и на вас Flutter

# 5
  • София
  • Мнения: 3 896
Рецептата за фасулената торта е тук :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58001.msg1064238#15
Правих тази на yosif. Чудесна е.

# 6
  • София
  • Мнения: 362
Благодаря, момичета!
Помогнахте ми много.
Целувки    Hug

Общи условия

Активация на акаунт