Дайте повече инфо .........

  • 657
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 755
Здравейте мами реших да ви помоля за повече информация ако е възможно......... Става въпрос за тези чаршафи , които се слагат на леглото докато детенце се учи да спи без памперс. newsm78 Моля ви споделете малко опит вие как действахте в този период на свикване да спи нощем без пампи Laughing Защото съм точно в този период със сина ми и резултатите са непостоянни поне за сега Wink Благодаря ви предварително! Laughing

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Аз слагах в/у дюшека плътен гумиран плат (като за дъждобран), парче плат и отгоре чаршафа. И като се присетех посред нощ (спя сравнително леко) се вдигах и слагах момата на гърнето, без да я будя. Леглата ни бяха под ъгъл, та аз сядам, загребвам я, изправям я до мен, свалям гащите и я понатискам на гърнето за 5-6 минути. Ако свърши нещо , бърша, вдигам гащите и я бутам в леглото. Ако не, при следващото ми събуждане пробвам пак. Отне ми около три седмици, после кранчето секна и го правех само ако е пила много вода преди лягане. Обаче тя беше вече на 2,5 години.

# 2
  • Мнения: 755
Благодаря ти за  съвета. Аз също подобно на теб дейстам до сега Laughing Обаче питам за едни други чаршафи които били специално за случая. Иначе сина ми е на току-що навършени 3г. и даже май сме позакъснели с тази "операция", но ще действам както до сега , за да има успех Laughing Питам за тези чаршафи, които са нещо като улеснение , че нещо в повече ми идва пускането на пералня всеки ден! Wink Благодаря ти все пак поне се уверих че сме в правилната посока Laughing

# 3
  • Мнения: 1 134
Аз също започнах на тази възраст да уча дъщеря ми да спи без памперс. Купих от тези чаршафи - от едната страна са с найлон, от другата - някакво хасе на хубави щампи. Не са големи, покриват "проблемните участъци", не шумулят много и могат да се перат в пералня. Постилах ги под чаршафа, но на нас така и не ни се наложи да ги използваме по предназначение и престанах да ги слагам.
Аз започнах по обратния ред - когато бях сигурна на 99%, че може да издържа по цяла нощ.

# 4
  • Мнения: 9 990
Когато усетих, че сутрин памперса е сух-тогава предприех тази стъпка.Това за мен беше сигнал,че детето задържа дълго.Нямаше нужда от ставания и изпишквания посред нощ-идеята е,че би трябвало детето да спи непробудно и да има рефлекса да задържа вече.Купух памперси за легло и постлах под чаршава.Имали сме само 2 инцидента и то при прекаляване с течностите вечер и лека настинка.Като години-около 2 и половина се случи това.На около 2 години и 1 месец махна х дневния памперс и напрактика няколко месеца след това и нощния-съвсем неусетно,защото детето само си задържаше вече.

# 5
  • Мнения: 755
Благодаря ви ! Да наистина идеята е да задържа през ноща, но едната нощ сме сухи, а другата сме подгизнали затова писах , резултатите са ни непостоянни! Синът ми пие много вода  явно като мен е и не мога да го ораничавам в това като знам аз как не мога без вода Laughing

# 6
  • Мнения: 1 849
Бях купила от чаршафите за родилки но не ги харесвам, защото като се намокрят си остават мокри и детето може да настине. Аз го събуждах и го карах сам да си отиде до гърнето. Мисля, че това действие трябва да е съзнателно, защото ако не го будиш каква е разликата дали е ходило в памперса или в гърнето.Но това си е мое мнение. За нас си беше много трудно, много рев се изрева и наказан е  стоял, защото се е усещал, че му се ходи но си стой в леглото и после " мамо дай ми нови гащи" #Crazy Но за моя син си мисля, че просто го мързи да стане...Сега сме на 3г.и4месеца. Успех в начинанието и много дълготърпение! Sick

# 7
  • Мнения: 755
Бях купила от чаршафите за родилки но не ги харесвам, защото като се намокрят си остават мокри и детето може да настине. Аз го събуждах и го карах сам да си отиде до гърнето. Мисля, че това действие трябва да е съзнателно, защото ако не го будиш каква е разликата дали е ходило в памперса или в гърнето.Но това си е мое мнение. За нас си беше много трудно, много рев се изрева и наказан е  стоял, защото се е усещал, че му се ходи но си стой в леглото и после " мамо дай ми нови гащи" #Crazy Но за моя син си мисля, че просто го мързи да стане...Сега сме на 3г.и4месеца. Успех в начинанието и много дълготърпение! Sick
                                                                                                                                                   newsm78 Знаеш ли като се замисля и Борис май го помръзва да става, защото понякога вече е буден и се напикава в леглото име буди:"Мамо ставай бързо , че съм напикан...." А друг път пък се събужда навреме и става ........ #Crazy Странна работа , но ще се борим с търпение и обяснения. Дано не се проточи с месеци , че ми призлява при мисълта. Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Аз махнах нощния памперс, когато започна да остава суха до сутринта. А за чаршафите - купувах от санитарните магазини. От едната страна е найлон, а отгоре е нещо като памперс. Не е за цялото легло, а само за "зоната".

# 9
  • София
  • Мнения: 2 530
Имам от тези чаршафи, но не ги ползвам. Все още спи с памперс, но това не ме притеснява. На мнение съм, че всяко нещо идва с времето си. От няколко дена сутрин става сух, ще го почакам още два-три дни и махам памперса. Така постъпих и със следобедния памперс. Без сътресения и тормоз. Малко късно, но сигурно.

# 10
  • Мнения: 545
Аз махнах нощния памперс чак когато се убедих, че през нощта не се изпуска, т.е. сутрин веднага като се събуд и го слагах на гърнето, а памперса виждах, че е сух. Но под чаршафчето още доста време поставях гумирана подложка, специално за такива случаи ("пикливки" май им викаха в магазина).

# 11
  • Мнения: 9 990
Според мен буденето нощем за да пикат не е особено добре.Нормално е да им се спи, то на мен ми се спи, пък на тях ли.Трябва да задържат цяла нощ, а не на няколко изпишквания нощно време да са само и само да не намокрят чаршафа.Това става индивидуално-при едно детенце е на 2 годинки, при друго-на 3.Но буденето мисля, че само дразни детето, но не му създава навика да задържа до сутринта.

Общи условия

Активация на акаунт