Грижи за косата?

  • 6 733
  • 39
  •   1
Отговори
Момичета,

интересувам се какви грижи полагате за косата си, като се започне от самото миене - колко често я миете, използвате ли маски и балсами, сушенето - прибягвате ли до сешоар всеки път или оставяте косата си да изсъхне просто така, ако използвате сешоар всеки път ли придавате някаква форма на косата си/изправяне с четка, къдрене с дифузер, мачкане с пяна/ или просто я сушите и толкова, минете през това колко често правите някакви специални прически - дали само поради някой специален повод или просто когато имате настроение и стигнете до броя на посещенията при фризьор - дали това е ежедневие за вас или прибягвате до него само, когато имате нужда от подстрижка, боядисвате ли я/каносвате ли я, /, ако да колко често и сами ли го правите. А бе нещо като дневник на грижите, които полагате за косата си!

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 16:38 от Fonti

# 1
  • Мнения: 1 205
Не я боядисвам. Мия 1-2 пъти в седмицата, ползвам балсам и рядко маска. Винаги суша със сешоара понякога позлвам преса (керамична).
Всеки месец ходя на фризьор за връхчетата, не че цъфти но взимам превантивни мерки.
От време на време позлвам и стимуланта за коса на Икаров.

# 2
  • Мнения: 416
Да видим сега - косата си я мия през ден,използвам само нежно-измиващи или бебешки шампоани,маски и балсами не използвам колкото и да ми се иска.Направих остра алергична реакция от професионална боя smile3518 и сега не мога да слагам доста неща на косата си,но пък мога да се похваля с напълно естествена коса(поне докато не започна да побелявам).Моята е доста гъста така че всеки път я изсушавам със сешоар иначе трябва да я чакам да съхне с часове(кофти).На фризьор ходя всеки месец за постригване на връхчетата.Обичам да си правя прически,но не натруфени или официални,а колкото да има разнообразие.Оформям косата докато е влажна само с четка и така...
Установих за себе си,че откакто имам забрана да си третирам косата с бои,маски,пяна и др.такива косата ми стана по-лъскава,по-гладка и косъма вече не се къса newsm10.
Но всичко давам да не се беше случило така и още да съм си брондинка,а не с моя цвят,който е кестеняв - тривиално,нали? Weary

# 3
  • Мнения: 1 708
Мия си косата 2 пъти седмично,като използвам шампоан и балсам за боядисана коса.Боядисвам я 1 път на два месеца при фризьор,защото е доста дълга,а и не бих се наела да се боядисвам сама.Също на толкова я постригвам(само връхчетата).След като си измия косата със шампоан и балсам слагам маска и я оставям поне 5 минути.След това изплаквам.След като леко я подсуша някой път използвам маска без отмиване и я суша само в корените,като лятото въобще не я суша.Взех си сешоар с йонизация и съм страшно доволна.
Еми това е!

# 4
  • Мнения: 1 616
Моята коса е дълга до средата на гърба, с мазни корени и сухи краища. Мия я през ден-два. По пронцип ползвам шампоани и балсами "Wash & go" или "Gliss Kur" - не съм във възторг, но цената им ме устройва. Когато имам възможност, си купувам "Rene Furterer" - това е най-добрата козметика за коса, която съм ползвала. Вчера си купих на промоция шампоана им "Naturia" и много се радвам! За допълнителна грижа веднъж на седмица-две използвам горещо олио за коса - поръчвам си от Орифлейм. Ако нямам, си карам само на балсамчета за коса. Задължително след къпане на подсушената коса нанасям кристали - в резултат краищата ми почти не цъфтят и ходя на фризьор на 3-4 месеца. Когато имам възможност, оставям косата си да изсъхне на стайна температура. Ако ползвам сешоар, задължително навеждам глава надолу и така суша (за повече обем), като насочвам струята само в корените и отдалече. Оставям след това косата да доизсъхне сама. Рядко оформям и краищата със сешоара и кръглата четка.

# 5
  • Мнения: 1 107
Боядисвам я, мия я два пъти в седмицата с шампоан (в зависимост от шампоана - и с балсам), после слагам "Себорал форте" в корените - профилактично, после мажа с гелче за слягане kd ufidjd, оставям я да изсъхне на стайна Т и се надявам (напразно) да не бухне Confused
От време на време слагам маски, но не ми е практика.

# 6
  • Мнения: 5 103
Боядисвам си косата на около 2 месеца, мия я на една седмица само на фризьор, там ми правят и  маска, на сешоар ми я правят после.

# 7
  • Мнения: 765
Това което причинявам на косата си с изрусяването се опитвам да компенсирам по следният начин : миене не повече от 2 пъти седмично само с шампоани с  щадящо действие; задължително маска 1 път седмично : сешуар не повече от 3 пъти в месеца... това е в общи линии всичко  , което правя...

# 8
  • Мнения: 27 524
Много си зависи от типа коса,дали е третирана,с какво и как.

Аз я мия веднъж на седмица,но по-правилно и точно би било веднъж на 5 дни.Боядисвам я на два месеца веднъж.Ползвам шампоан и балсам за суха коса,най-често на Лореал.Маска слагам два пъти месечно.Ползвам и течни кристали,косата ми е адски суха ...от тормоз... Embarassed На фризьор не ходя,един път досега съм отишла.Мъжът ми или сестра ми ми подстригват отзад връхчетата,а аз бритона  Mr. Green Сушоар не ползвам и никога не съм ползвала,поне това мога да й спестя.Маши,ролки,гел и от сорта - също не,карам а ла разплетена дамаджанка или просто на конска опашка.

# 9
  • Мнения: 2 922
Аз си мия косата 2 пъти седмично, веднъж месечно ходя на фризьор, боядисвам всеки месец.
Маски ползвам от време на време.

# 10
  • Мнения: 3 537
Мия косата 2 пъти седмично със Елсев или Шаума за боядисвана коса.
Веднъж седмично слагам маска Миозотис,през другото време балсам същия като шампоана.На фризьор не съм ходила отдавна.

# 11
  • Мнения: 3 861
Откакто съм руса мия с жълтата серия на Лореал, слагам всеки път от маската на Ейвън и накрая слагам балсам пак от тази серия. На фризьор редовно. Бадемово масло чат пат

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Боядисвам се с безамонячна боя горе долу на 3-4 седмици, сама. Мия я през ден. С шампоани и балсами основно за суха, боядисвана коса и за честа употреба. Балсам на всяко миене, маска - през миене. Отделно маски със зехтин /Екстра върджин/ когато имам време. Стоя по няколко часа, според времето и нервите Simple Smileако ми издържат, постоявам по повече, но обикновенно не издържам. Ефекта е много добър. Понякога се мажа и с масла - бадемово, карите.
Маски ползвам само на Лореал профешънъл, и каквито и да купя други винаги се връщам на техните.
Суша задължително със сешоар за изправяне. Преди и след сушенето ползвам флуиди на Лореал профешънъл.
Понякога и пяна за обем в корените.
Подстригвам се на фризьор горе долу веднъж месечно.
Ако имам настроение ходя и на сешоар и ампули.
Два пъти годишно си правя курс за заздравяване на косата с ампули пантесалмина, които добавям и при боядисването.
Чат пат се изправям и с преса.
Общо взето косата ми е в добро състояние, свежа и лъскава, за тренировките които е длъжна да търпи. Мисля ,че това се дължи на професионалните продукти на Лореал.
  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 870
аз я мия 2 пъти във седмицата.Косата ми е на кичури -матиращи.Ходя на фризьор всеки месец.Използвам шампоана на Гарние за истощена коса и  за обем .Маска 1 път седмично на Ейвън Joy Joy

# 14
  • Мнения: 522
Ох аз съм маниячка на тема косата си....
Мия я единствино в неделя, като преди това задължително съм стояла с маска от мас, газ, витамини, яйца,ракия и куп други глупости!След това мажа с кристали и флуид с УВ-филтър.През сезмицата постоянно я пръскам с флуид за разсресване, разни мазила без отмиване/имам такива с тонове в къщи/.Задължително всеки месец ходя на подстригване - тази процедура не я пропускам за нищо на света.Сменям постоянно шампоани и балсами, не използвам една и съща серия, но винаги купувам качествени.Никога не използвам сешоар!Оставям си я сама да си изсъхне...Косата ми е до кръста и е доста гъста.

Общи условия

Активация на акаунт