Това криза на растежа ли е?

  • 442
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте, имам нужда от вашето компетентно мнение, моля  Hug
На вчерашната консултация се оказа, че бебето ми е качило за 6 дни само 140 грама, което ако продължава така ще трябва да давам и АМ, което аз хич не искам Sad На предната консултация за 10 дни беше наддал 485 грама и сега толкова малко Sad От друга страна преди ядеше от гърдата около 20-30 мин, дори от лявата понякога 10-ина само. От 2-3 дни суче по над 40 мин, дори сега точно преди да пиша сука от лявата около 70 мин, като го махнах настана такъв рев..... сложих го на дясната, сука 10-15 мин и тръгна да заспива. Дали вече не му стига  кърмата само от едната гърда?  newsm78 Това ли е криза на растежа?  newsm78 Сега и от двете ли да давам?  newsm78 Не искам да му давам АМ! Не се цедех досега, защото, като пробвах след като той е сукал и нищо не излизаше. Моля, помагайте със съвети  Hug   bouquet

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 16:42 от Tweety

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Tweety за 6 дена 140 грама изобщо не са малко.Така че не си и помисляи за АМ.  Аз винаги съм давала и от двете гърди при кърмене .Първо от едната и като я пусне сам от втората .Защото млякото е различно по състав в началото и в края.В началото утолява жаждата си докато накрая глада си.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 17:06 от krasi stz

# 2
  • Мнения: 210
Моч бебчо за 1месец беше качил 1,100 кг а след 20 дни само 100гр за това не се притесняваи и аз се завтекох към дохранването и сега го премахвам по - малко.
Когато беше на 2 месеца ядеше и той като вас по 20-30 мин сега сме на 4 и се случва и за 5 мин да е готов. Храним се в стая където няма никои иначе не става много се расеива. Предлагаи и другата щом така иска а в един момент млякото пак ще се регулира и ще му стига само едната. Аз през деня си усещам и щом сметна, че нямам много предлагам и другата.
А ако много се притесняваш 2 дни се цеди и му даваи от шишето и ще видиш колко имаш.
Успех и мисля, че още мами ще те посъветват:)

# 3
  • Мнения: 353
Ми мен ме притесни не толкова "малкото" наддване, колкото това, че не иска да се отлепи от гърдата. А то може да е просто заради топлината, а не заради яденето Simple Smile Обаче не може денонощно да ми е на гърдата все пак Sad И също като заспи веднъж на гърдата, ако го сложа в креватчето се буди и реееев, пробвах да го кърмя легнала, оставям го на спалнята заспал, обаче 5-10 мин след като съм станала се буди и пак плаче, въобще спи много малко Sad Нямам идея как да го приспя Sad Той като не спи е ясно и че няма да расте много...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Предполагам че просто иска да те усеща до себе си.Ние също бяхме така и единственият начин по който заспивахме беше с биберон в устата по корем. Grinning
т.е. той беше заспал но като вас в момента на местенето се будеше.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
А за 6 дни колко трябва да наддаде, за са си спокойна? Simple Smile
Бебето търси гърдата не само за ядене. На гърдата се чувства сигурно и защитено, уверено че е при мама. Не му отказвай...
Лактационите кризи най-често се наблюдават през първите  3-6 седмици от живота на бебето, а след това могат да се повторят на 3, 7, 11 и 12 месеца. Продължителността им рядко е повече от 6-8 дни, като най-често продължават 3-4 дена. Повече инфо ТУК
Кърмете се "на поискване" и скоро нещата ще си дойдат на място  Peace

# 6
  • Мнения: 353
Ми лекарката каза, че трябвало 200 за седмица, ма като чета в библиотеката, то няма такова нещо като "трябва"... Понеже тя каза, че от другата консултация (тя е на 20-ти) ако не е наддал добре ще включи АМ, та затва...

# 7
  • Мнения: 485
Ми мен ме притесни не толкова "малкото" наддване, колкото това, че не иска да се отлепи от гърдата. А то може да е просто заради топлината, а не заради яденето Simple Smile Обаче не може денонощно да ми е на гърдата все пак Sad И също като заспи веднъж на гърдата, ако го сложа в креватчето се буди и реееев, пробвах да го кърмя легнала, оставям го на спалнята заспал, обаче 5-10 мин след като съм станала се буди и пак плаче, въобще спи много малко Sad Нямам идея как да го приспя Sad Той като не спи е ясно и че няма да расте много...

Ами така правят бебетата, не трябва да те изненадва.  Laughing Не виси на гърдата защото е гладно, а заради потребността от сучене и от близостта на мама. Виж също тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24953.0

Използвай времето за да си полегнеш и да починеш - чети, гледай телевизия. Много скоро, когато започне да открива света няма да иска да е денонощно на гърдата.

# 8
  • Мнения: 210
това на 20 дни и нащо педи каза ама се вързах веднъж и край. Имах криза за няколко дни с кърмата а сега имам за две бебета:)  а това, че седи постояно на гърда, може да пробваш със залъгалка, при нас много помогна. Ние сме от първиа ден със залъгалка и нямаме проблем. Много мами са против защото може да се отбият, но това си е строго индивидулано. Има дни в които се хранихме по 50 мин и от двете и пак ревеше, давах му залъгалката и се упокоява. Може да е някакъв дисконфорт. Когато така се буди го увивам с одеалото му за да се почуства все едно го гушкам и така заспива.

# 9
  • Мнения: 4 242
Щом "виси" детето на гърдата, значи си има причина! Успокоявай се че няма да е вечно и скоро ще отмине. Ако е фаза на усилен растеж това е начина бебчето да си увеличи дажбите, като суче по-често и  по-дълго, няма друг ефикасен метод. От теб зависи колко дълго ще продължи фазата, ако откликваш и държиш бебето колкото то иска, до ден-два-три нещата ще си нормализират. Разбира се важни са почивката, увереността и спокойствието ти, това е един напълно естествен процес, бебето "казва" на гърдите че не му стига млекцето и те откликват произвеждайки все повече. Grinning Приеми го нормално, не с досада, успокой се и скоро всичко ще бъде наред! Възползвай се от времето да почетеш книга или библиотеката на форума, има невероятно много интересно и полезно инфо, гледай ТВ или просто си почивай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт