И сега какво да правя????

  • 607
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте майчета, днес бяхме на консултация и резултата е само 100 гр и с опъване на крачета 1 см, миналия месец също бяхме наддали малко и пак 1 см.........накърмих беба в консултацията....след като сука 15 минути я премерихме ...само 50 грама. Явно трябва да дохранвам , пробвала съм всички методи за увеличаване на кърмата, но май няма да стане/ кърмиме се на поискване денонощно/.
Как се дохранва ?? Ако темата ми не е за тук моля да я преместите в съседния форум
Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 220
И синът ми наддава малко и е почти на долната граница като тегло. И много висок не е. Едно китайче, родено няколко дни преди него е фрапиращо по-едро  Laughing Всъщност ти вече не го ли захранваш? Според мен включи твърда храна, а не адаптирано. Ако детето в спокойно, няма как да е гладно.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами не знам, да ти кажа аз на твое място не бих дохранвала.Детето изглежда ли ти недохранено?Неспокойно, плаче ли много?Как пълни памперсите?
Ако отговорът на всичко това не е обезпокоителен, значи детето си яде колкото трябва.Просто така си расте - не всички деца могат да бъдат вместени в таблиците.Може да е ген, може да е от бебетата, които наддават скокообразно...
А за безсмислието на пробното кърмене сме говорили безброй пъти, не ми се коментира вече Tired
Помисли пак, според мен PeaceАко все пак решиш да даваш нещо друго - вече ви е време за захранване Wink

# 3
  • Мнения: 346
Аз от един месец и давам пюре но едва преди няколко дни достигнахме 120 грама, като винаги след пюрето и давам да суче.
За това мисля че трябва да дохранвам

# 4
  • Мнения: 4 242
А колко всъщност е тежко бебето сега?
Дъщеря ми вървеше доста едра първите месеци и в един момент забави доста темпото, като така се уравни с връстниците си. Освен това не мисля че 100гр са малко за 6 месечно бебе.
Контролното кърмене е напълно безмислено и непоказателно и това педитарите би трябвало да го знаят, но...  Няма как да накараш 6 месечно бебе да се насуче достатъчно дори у дома, камо ли в непозната обстановка, та те са толкова любопитни, а може да е било обезпокоено детето. Да не говорим че и ти не си била спокойна и едва ли си "доставила" нужното количество млекце, детето е изсукало това което е било в наличност.

# 5
  • Мнения: 4 242
Аз от един месец и давам пюре но едва преди няколко дни достигнахме 120 грама, като винаги след пюрето и давам да суче.
За това мисля че трябва да дохранвам

Позволи ми да отчета една-две грешки тук! Първо, до годинката първо се кърми и след това се дава твърдата храна, така ще си сигурна че детето е поело достатъчно млекце.
Второ до годинката детето се "запознава" с другите храни, не се гони количество, нито се замества кърмене! До годинка преобладаващата храна трябва да е мляко/кърма.
 За сведение- дъщеря ми 120гр твърда храна ги изяждаше на годинка и нещо, до тогава все около 50-70 гр, проблеми с теглото никога не сме имали, роди се 4кг, на 6 мес. беше 8.250кг, на годинка 10кг.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 22:25 от Мери

# 6
  • Мнения: 1 771
Аз от един месец и давам пюре но едва преди няколко дни достигнахме 120 грама, като винаги след пюрето и давам да суче.
За това мисля че трябва да дохранвам

Позволи ми да отчета една-две грешки тук! Първо, до годинката първо се кърми и след това се дава твърдата храна, така ще си сигурна че детето е поело достатъчно млекце.
Второ до годинката детето се "започнава" с другите храни, не се гони количество, нито се замества кърмене! До годинка преобладаващата храна трябва да е мляко.
 За сведение- дъщеря ми 120гр твърда храна ги изяждаше на годинка и нещо, до тогава все около 50-70 гр, проблеми с теглото никога не сме имали, роди се 4кг, на 6 мес, беше 8.250, на годинка 10кг.


Мери, това е светлина в моя тунел, че моя син яде като мравка другото което не е кърма.

По темата: синът ми на 5 месеца качи 140 гр.

# 7
  • Мнения: 3 550
Моят син около 6 месеца също качи слабо (някакви 60 гр.). Моят съвет е да не дохранваш. Кърми на поискване, а не по режим. Ако е нужно, подобри твоята храна откъм качество и количество. Това ще се отрази и на детенцето.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моя 5-тия месец качи 50 гр.,но определено не е гладен Hug

# 9
  • Мнения: 4 915

...... Първо, до годинката първо се кърми и след това се дава твърдата храна, така ще си сигурна че детето е поело достатъчно млекце.
Второ до годинката детето се "запознава" с другите храни, не се гони количество, нито се замества кърмене! До годинка преобладаващата храна трябва да е мляко/кърма.


Да, спазвай тези принципи! Нямате нужда от дохранване. Досега сте били само на кърма, не виждам причина да започнеш да дохранваш. Удвоихте ли си теглото от раждането на 6 месеца?

Дъщеря ми на вашата възраст и почти до годинката ядеше 50-80 грама твърда храна. Кърмех на поискване. На 12 месеца беше около 9 килограма.

# 10
  • Мнения: 346
Благодаря Ви
Free Soul Беба  удвои теглото си , но ми се струва че, 6.5 кг е малко за шестмесечно бебе.
Аз продължавам да я кърмя на поискване сигурно се храним по 10 -15 пъти., но самата тя иска други храни събира трохички по масата , бърка ми в чинията/дори яде ориз!!/.
Незнам може би причината да искам да дохранвам , а и да заместя хранене е , че имам нужда от почивкаааааааааааа, започнах да заспивам права от преумора

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Едва ли съм най-подходящия съветник по въпроса, но доколкото знам, когато започнат да седат, пълзят и въобще повече да се движат е нормално дори да не наддават изобщо. А за ръстта все пак и генът има значение. Щом посяга към храната, не е ли това един от признаците, че е готово за захранване?

# 12
  • Мнения: 4 915
Благодаря Ви
Free Soul Беба  удвои теглото си , но ми се струва че, 6.5 кг е малко за шестмесечно бебе.
...
Малко в сравнение с какво/кого? Важното е, че е удвоило теглото си. Дали един месец е наддало 1,5 кг, а другия - 100 грама, не е толкова значимо, кърмените бебета наддават скокообразно. Нормално е на 6 месеца да забави темповете на наддаване - бебетата стават и по-активни, движат се повече, почват да им никнат зъбки и това допълнително може да ги направи злояди /или да ги кара да искат само да сучат/.

Иначе явно е готово детето за захранване, никой не го оспорва. Просто не виждаме причина да додаваш АМ, вместо кърма.
За почивката - при мен пък бе тъкмо обратното - когато започнах да захранвам, да се чудя по какви схеми, да правя менюта, пюрета, каши, да следя за комбинации и време за въвеждане на алергени, за запичащи и разхлабващи храни - повярвай, изпитах такава носталгия по времето, когато бяхме само на кърма и всичко бе лесно, бързо и винаги с нас.  Wink

Иначе наистина до годинката не е желателно да заместваш млечно хранене, но вместо това кърми преди твърдата храна - или нея давай в определени часове, но кърми на поискване.

Сега сериозно - кърменето те изтощава, защото се кърмите често ли?
Опитала ли си да кърмиш детето в легнало положение, да спиш, когато и то спи, а домакинската работа да оставяш за вечерта - когато и таткото може да ти помага?

И накрая - ако си премислила всичко и оценяваш риска от добавката допълнително да намалее кърмата ти, и все пак смяташ, че така ще е по-добре за теб и детето - направи го. Изборът е винаги твой.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 264
Само за сведение, моята дъщеря на 6 месеца беше 6, 400, и беше наддала 250 грама. За сметка на това беше едно усмихнато и изпълнено с енергия детенце. Не съм дохранвала! И днес не е едра, а е едно сладко, фино момиченце. Още се кърмим Peace

# 14
  • Мнения: 1 014
Аз подкрепям изцяло съветите, които са ти дали момичетата. Мисля си обаче, щом толкова държиш да наддава повече, защо не включиш кашите в менюто й?  Всеизвестно е, че от тях децата качват доста.

Общи условия

Активация на акаунт