За Тае бо и L-carnitin?

  • 5 323
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
И аз рискувайки да стана досадна да попитам за L-carnitinа.
От 6 месеца играя Тае бо на Били Бланкс по 30 минути три пъти седмично. Не успях да сваля мечтаните 5 килограма, но за сметка на това се стегнах и се чувствам тонизирана. Препоръчвам тази тренировка на всички.
Въпроса ми е. Купих си L-carnitine на Адифарм от 500 мг. Добре ли е да го пия преди тренировка и каква доза? Тъп въпрос, но нищо не разбирам от тези добавки.

# 1
  • Мнения: 287
Здравей!
Предполагам, че си свалила колиграми, но кантара не мърда, защото мускулната маса тежи повече от мазнинките, както вече се коментира в една друга тема.
L-carnitine се пие 30 мин. преди тренировка. На опаковката би трябвало да си пише какво количество се приема. Предполагам, че няма да е повече от 1-2 чаени лъжички разтворени във вода или сок.
На етикета нищо ли не пише за дозировката?

# 2
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Принципно се пие по 4 таблетки на ден , 2 сутрин ( или 30 мин преди тренировка) и две преди лягане ако искаш да отслабнеш. Ама от тоя на адифарм, не знам дали ще има ефект.

# 3
Ами аз имам Фетбърнър на Биогейм. И той ли е същия боклукБ

# 4
  • Мнения: 170
А каква марка  L-carnitine  е най-добре да ползвам? И вечер ако го пия не предизвиква ли безсъние?

# 5
  • Мнения: 7 186
Ако е от 500 мг дозата е до 69 кг- 1 капсула дневно , над 69- по 2 капсули. Ако е от 250 мг- 2 капсули до 69, над 69- 4 капсули/ дневно. Пие се 30 мин. преди тренировка. Peace

# 6
  • In transit
  • Мнения: 11 777
А каква марка  L-carnitine  е най-добре да ползвам? И вечер ако го пия не предизвиква ли безсъние?

Аз съм ползвала на Нутрим , цената му е около 18-19 лева, за месеца ще ти трябват 2 опаковки. А сега пия на P&B Labs течен с вкус на пъпеш, по две супени лъжици преди тренировка и по 2 вечер, цената му е 19 лева и ти стига за около месец. А и течния се усвоява по бързо.  Peace Може да го намериш в магазините на Power & Beauty.

# 7
  • Мнения: 93
И аз си купих този на Адифарм. Капсули по 500мг. Аз си тренирам всяка вечера - кардио, т.е. колело, гирички и коремни преси. Нищо повече, защото искам да сваля кила, а не да трупам маса. Пия по една капсула преди тренировка и се потя доста повече от преди. Но не пия преди лягане, така или иначе тренирам вечер. Ще видим дали ще има резултат. Някъде прочетох, че този на Адифарм по нищо не отстъпва на други по-скъпи марки. Моята опаковка е 60 капсули и струва 23 лв.

# 8
  • Мнения: 505
Добре, но само в дните когато има фитнес ли се приема или се прави един цикъл (примерно 30 дни)?

# 9
  • София
  • Мнения: 897
Ако може и аз да попитам нещо... Laughing  Пия Л-карнитин от 4 дни на Нутрим. Може ли някой, който го е ползвал да сподели как точно го приема. На опаковката пише 2 преди тренировка и две след. Таблетките са от 500мг, но на мен ми се струва, че тези след са излишни. Пия го всеки ден, а след това се качвам на колелото за около 30-40мин след това малко коремни преси... Ако при някой е дало резултат моля да ме окуражи Hug

# 10
  • Мнения: 182
Преди време го пих.Моя беше на Биогейм.Тренирах сутрин(така ми беше по удобно,но може и вечер,ако предпочиташ),преди тренировка една капсула от 500мг. и едно кафе на гладно.После през деня си хапваш нормално.Но тренирах усилено-имаше страхотен ефект.Л-карнитина ти дава и енергия да тренираш по-интензивно,защото превръща мастните натрупвания в енергия и сила.Така спортуваш повече,естествено гориш повече,следователно и отслабваш.

Общи условия

Активация на акаунт