Как ще ни се отрази 5-дневна раздяла

  • 383
  • 5
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Вероятно ще ми се наложи да отсъствам 5 дни и толкова много въпроси ми се въртят в главата. Embarassed

Най-вече се притеснявам за нощното кърмене! Напоследък откак се пооправи времето сме все навън и Боби много много не се сеща за кърмене и сме поразредили дневните кърмения до 1-2, но вечер и нощем си суче активно. Особено нощем - откакто е станал на 6 месеца не е пропускал и една нощ без кърмене. А точно сега много го мъчат зъбите /преди 3 дни му изби първия/ и нощем е като сирена, нищо не може да го успокои, нито гушкане нито люлеене ...  Sad  Прегледах темата на Емем и виждам че в повечето случаи дечицата си спят по цяла нощ когато мама отсъства и така ми се иска и при нас да е такава, но честно казано силно се съмнявам  Embarassed Приспиването ни също е на цица. Ох, много се притеснявам за през нощта 

А дали Боби няма да се отбие за това време, макар че е голям фен на кърменето? newsm78 Чесно казано изобщо не ми се мисли за отбиване, твърде рано ни е!

И за цеденето - да цедя ли по няколко пъти на ден за да подържам лактацията или само за облекчаване срещу евентуално препълване и да разчитам като се върна кърменето да регулира нещата според нуждите на дребния.

А как ще ми липсва дребосъчето ..... ама тове не е за тук  Embarassed

Ще съм много благодарна на всики вас които споделите опит и мнения по темата!

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз до година и нещо, абе докато не спря да суче нощем, не си позволявах да отсъствам EmbarassedЧестно казано, има голяма вероятност малкия доста да си пореве нощем SadСъдя по моя - оставяла съм го да спи в съседната стая с баба си, за проба - ми реве и реве, докато не вляза да го накърмя, не млъква ooooh!Но при всички е различно - може да сте късметлии, не се знае.
Сега вече няма грижи, и седмица да ме няма, няма и да забележи особено - когато не съм наоколо изобщо не се сеща за кърмене.
Цеденето - според мен 2-3 до 4 пъти дневно ще са достатъчни, зависи колко течности поемаш.Все пак недей да цедиш съвсем по малко, защото запушванията са първи дружки с некърменето и секси сутиените с банели Twisted Evil
За отбиването - не ми се вярва.Нощта ще е най-големият проблем ConfusedАко не ти е супер наложително, изчакай малко с отсъствието.Защото от опит ти казвам, че ако си все на тръни дали детето ти не се къса от рев, ни почивката ти е почивка, ни работата - работа Naughty
Стискам палци  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 976
Мен ме чакат също няколко дни раздяла с моето човече...няма как да ги избегна...И също проблемно ще е нощното кърмене, така че ще следя темата с интерес!

# 3
  • Мнения: 3 161
Ами пробвайте с отделяне в съседната стая за една нощ - както Белинда е правила - да видите как се справя бебо без мама и да знаете.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Оставяла съм Дани за по 2 дни и нощи веднъж на 5 месеца и веднъж на 8 месеца. На 5 месеца баба му го беше нахранила с шише през нощта, а на 8 - просто го гушнала и той си заспал човека. Между другото точно тогава спряхме нощното хранене  Heart Eyes
Мисля че и при вас, ако толкова не могат да го успокоят с гушкане, ще му дадат кърма или адаптирано мляко с шише и готово.

За цеденето - мисля че 2-3 пъти дневно ще е достатъчно - но не само изцеждане за облекчаване на напрежението, а изцяло

# 5
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Ами пробвайте с отделяне в съседната стая за една нощ - както Белинда е правила - да видите как се справя бебо без мама и да знаете.

Ами и при нас като при Белинда беше провал, реве докато не получи цица  Cry
Преди месец го оставихме за едно денонощие при майка ми и баба ми на село. Като се събудил през нощта, майка го погалила, а той й се усмихнал, дала мляко от шише, изпил го и си заспал  Hug Бях направо изумена. Не знам на какво да го отдам - може би защото го оставихме още на обяд и имаше време да ме "забрави", а и обстановката не е обичайната - в къщи и, не я свързва с мама и кърмене   33uu

Общи условия

Активация на акаунт