Възрастни-ваксинирате ли се срещу хепатит Б и на какви интервали са ваксинациите

  • 2 502
  • 31
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Вие ваксинирани ли сте срещу хепатит Б?
Интервалите като при децата ли са?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Не. Не бих се ваксинирала и не бих причинила това на децата си.

# 2
  • Мнения: 599
Не. Не бих се ваксинирала и не бих причинила това на децата си.

Моля, би ли разказала подробности защо? Благодаря   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Да, ваксинирах се с комбинираната ваксина за Хепатит А и В. Grinning По принцип тези ваксини не дават значителен брой реакции - понасят се добре. Grinning Правят се на същите интервали и на деца и на възрастни - на един и на 6 месеца от първата доза /общо 3 за пълния курс/.
Хепатит В съвсем не е "безобидно" заболяване и се среща за съжаление все по-често.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Има доста дискусии за ползата и вредата от ваксините във форума. Истината е, че ваксините повече разболяват, от колкото предпазват.  

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ваксинирана съм - съпругът ми е носител на хепатит В,така че беше абсолютно наложително. Схемата вече са я написали.
Хепатит В се предава основно по кръвен и полов път, така че хич не е лошо да се ваксинира човек, че не знае откъде ще му дойде. При съпруга ми заразяването е от татуировка Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 558
Има доста дискусии за ползата и вредата от ваксините във форума. Истината е, че ваксините повече разболяват, от колкото предпазват.  
Това НЕ Е ИСТИНА, а на НЕКОМПЕТЕНТНОСТ! Sick

# 7
  • Мнения: 4 150
Тала,информирайте се преди да правите каквито и да било zаклйу4ения.

# 8
  • Мнения: 8 585
Тала,информирайте се преди да правите каквито и да било zаклйу4ения.
Повече нужда от информация имаш ТИ!

# 9
  • Мнения: 2 006
Да, ваксинирах се - в моя случай беше задължително.
Вакасината се понася добре и е на 3 приема-втората е месец след първата, а третата след 6 месеца.

# 10
  • София
  • Мнения: 414
Не. Не бих се ваксинирала и не бих причинила това на децата си.

Не искам да влизам в дискусии, но точно такива мнения ме карат да ваксинирам и себе си, и близките си. Защото създават предпоставки да се срещаме с все повече преносители на отдавна забравени на други места вируси.  bouquet

# 11
  • Мнения: 8 585
Да, така е!
Хепатитните ваксини направиха революция в профилактиката, за тези които  имат уши да чуят, очи да видят и познания за да го асимилират.
За Г-н Кристиян, Омега и т.н... замълчи сърце...

# 12
  • Мнения: 4 150
Бьрди,дистрибуторе на ваксини,раzбирам поzицията ти.
Хепатитните ваксини сьвсем скоро Ще покажат на какво са способни когато иzте4е 20 годиШния им пробен срок вьрху населението.В Република Бьлгария в момента е бум на опитните zайци.На zапад ве4е я раzбраха Що zа стока е и никой не я слага на едно пеленаче оЩе в родилния дом насила с zакон (както в Демократична Бьлгария) .Е,в БГ винаги е било друго и Ще бьде друго.

"Ваксината когато е вьтре,вьтре е,няма врьЩане наzад" Director of Vaers

ПП Като гледам,Бьрди,все ме гониШ като Колумбо иz форума да ми опонираШ.Аz кажа "А",ти кажеШ "Я",беz дори да осмисляШ раzни неЩа.Вместо да сееШ беzсмислени постинги в опит иzдигане на падналата ти репутация,отговори на Силви на страниците с хилядите увредени деца от ваксини,които ти е дала да иzкоментираШ,ако имаШ доблест.Слагам ги и тук,zа да гледат слепите.Току виж им се отворят о4ите.

"Бърди,
моля ви кажете ми какъв  е вашият коментар на следните два линка:

http://www.staticfreesoft.com/vaers/findfield.php?LOWAGE=.5& … =1&PERPAGE=10

това е от VAERS, и са само малка част от случаите. Аз лично умножавам по 7, защото според ФДА около 15% от всички странични реакции са документирани, нека ги сложим двойно повече - 30 %.  Тук са само тези с тежките реакции, които се водят Life Threatening:
http://www.staticfreesoft.com/vaers/findfield.php?LOWAGE=.5& … =1&PERPAGE=10."

Да zнаеШ,4е както жената,така и аz чакам отговор,ако иzобЩо можеШ да дадеШ някакьв смислен и конкретен.



Хайде с zдраве на вси4ки  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 761
Бирдие,не е етично да ми споменаваш името в тема,която не съм писала и можех да не отворя.
Все пак благодаря ти,че вече си информирал останалите за отношението ми към ваксините.

# 14
  • Мнения: 215
Вие ваксинирани ли сте срещу хепатит Б?
Интервалите като при децата ли са?

Ваксинирани сме цялото семейство, като с мъжа ми си поставихме комбинирана ваксина срещу А и В. Схемата е същата като за хепатит В за децата.
Не сме имали някакви странични реакции. Мен лично ме боля ръката на мястото на инжекцията след първата доза, но отмина за един ден.

Общи условия

Активация на акаунт