какви документи са нужни за брак с германец

  • 1 560
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
може ли някой да ми каже,каде е по-добре да сключа брак.тук или в германия.какви документи ще трябва да си направя,или какви ще трябва той да си направи.много ми е сложно,аз имам дете от него сега човека реши че иска да се жени за мен.моля които знае кво се прави в такива ситуации да ми пише

# 1
  • Мнения: 3 880
може ли някой да ми каже,каде е по-добре да сключа брак.тук или в германия.какви документи ще трябва да си направя,или какви ще трябва той да си направи.много ми е сложно,аз имам дете от него сега човека реши че иска да се жени за мен.моля които знае кво се прави в такива ситуации да ми пише
Като реШите къде Ще сключвате брака идете там в гражданското и питайте какви документи Ще ви искат, така е най_сигурно. Документите на тоzи от вас, който Ще е чужденец в случая, трябва да са преведени и легалиzирани.
Иначе zа в Германия искат документ zа гражданско състояние (така ли се каzваШе newsm78 с което се докаzва, че лицето не е бракувано), паспорт, удостоверение zа местожителство, акт zа раждане. Може да има и други иzисквания, така че питането на място няма да ви се раzмине Wink
За това къде е по_добре не мога да кажа, zаЩото съм се омъжвала само веднъж и не мога да сравнявам, но предполагам, че няма zначение_където ви е най_удобно...или където Ще живеете zа постоянно newsm78
Успех

# 2
  • Мнения: 1 854
Най-добре попитай общината в Германия какьв е редьт при тях, според провинцията е която ще живеете.По принцип пьрво се кандидатства за виза с цел сключване на брак в Немското Посолство в БГ и после се сключва брак, в Германия.Визата, която издават от Посолството е за 3 месеца, с вьзможност за удьлжаване на място с още 3 месеца.Ако заминеш като турист и там сключваш брак, 3-те месеца на които престой имаш право могат да не се окажат достатьчни.Понякога за предпочитана локация (гражданско) и разглеждане на документи се чака повечко.В БГ брака може да се уреди за 1 седмица, по-лесно е.Успех!Документите за брак са различни в зависимост кьде ще се бракосьчетавате.Най-добре попитай немската Община, а ако се жените в БГ и си от София, отиди на Пиротска в "Столичен дом за радостни обреди"(http://www.sofia-svatbi.info/).

Общи условия

Активация на акаунт