Отговори
  • Мнения: 22
бащата на сина ми е германец,но не го е признал и сега малкия носи моята фамилия.с баща му решихме да слючим брак и тои да го припознае.знае ли някой какви привилегии ще имам аз и сина ми в германия,ако въобще имам такива?малкия е роден в бг,след припознавнето какъв става:германец с български произход или............ Thinking
как става припознаването. newsm78
мога ли да живея и работя в германия легално ако нямам брак с бащата на сина ми,а той го е признал само.
какво се случва след като се признае детето за негово,какви проблеми мога да си създам,ако искам да изляза зад граница с малкия? #Cussing out
благодаря на всички които могат да кажат нещо

# 1
  • Мнения: 3 423
Ти като мъжка на немец имаш право да си в ДЕ с него до навършване на пълнолетие.
Бащата може не само да го припознае (което означава да дава определени пари на месец за детето), ами може и да декларирате общи родителски права. Няма значение чие име носи детето. Ако живеете заедно, и ако родителските ви права са общи, ще важат за вас законите като за женените (напр. за парите за възпитание, общо здравно осигуряване...). Това е, което се сещам, на първо време.

# 2
  • Мнения: 649
за излизането зад граница, ако сте с общи родителски права трябва напр. при издаване на паспорта да имаш пълномощно или и двамата да се подпишете... също така напр. ако му издадете спестовна книшка или нещо подобно. друго за сега не се сещам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт