безопасни ли са коланите за прохождане

  • 8 011
  • 35
  •   1
Отговори
мамчета моля ви кажете ползвате ли колани за прохождане и дали сте чували безопасни ли са[

# 1
            Не съм чула да са опасни, аз лично се опитах да използвам такъв, но не беше удобен за моето дете - то цялото се отпускаше напред... Sad

# 2
  • Мнения: 8 917
За опасно - не виждам кое им е опасното. Купихме, на на мен ми бе много грозно да водя Гери като куче и по-добре, че не се наложи да го ползвам. Peace

# 3
  • Мнения: 545
И аз не съм чула да са опасни, но лично на мен изобщо не ми харесват - сякаш детето е вързано като кученце. Не съм ползвала преди, не смятам да ползвам и сега.

# 4
  • Мнения: 4 414
ние ходехме на рехабилитация и там ни бяха казали, че всякакви помощни средства за прохождане - проходилки, количките, които се бутат и т.н.- са противопоказни и опасни. единственото нещо, което можем да ползваме, ако искаме били тези колани. аз лично, не видях логика в това...какво му е хубавото на тоз колан?! newsm78 . подариха ни такъв, обаче Ния не ходеше с него, а се отпускаше, щом усетеше, че я държи. не ми се стори удобно нито за нея, нито за мен и го махнах.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Опасни са дотолкова доколкото детето не се научава да се пази... все има какво да го държи... Моята дъщеря си проходи без никакви помощни средства... колани, проходилки и пр. пада, става и се научи да се пази!

# 6
  • Мнения: 1 639
Аз не ги харесвам.
Дариа проходи сама , когато беше готова  Wink
Нито съм я държала да ходи , нито разни средства....съм ползвала.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Не знам дали е опасен, но на мен и на Дияна ни беше неудобен.

# 8
  • Мнения: 6 390
Опасни са дотолкова доколкото детето не се научава да се пази... все има какво да го държи... Моята дъщеря си проходи без никакви помощни средства... колани, проходилки и пр. пада, става и се научи да се пази!
напълно подкрепям
абсолютно безмислени и неудобни за прохождане

# 9
  • Мнения: 2 672
не съм ползвала, щото не ми вдъхват доверие нещо

# 10
Според мен няма нищо страшно и опасно в използването на колан за прохождане.Просто трябва да дойде моментът, както за всяко др. нещо.Имам предвид, че за да се използва колана ефективно детето трябва да стои стабилно на крачетата си на едно място.В противен случай започват едни космически полети и увисвания-много неприятно и стресиращо за детето.Аз съм ЗА използването им. Все пак щадят и кръста на мамите. Изборът е твой!

# 11
  • Мнения: 8 505
Не зная дали са безопасни,но винаги ми е ставало много гадно,като видя някоя жена да си разхожда детето с такива Stop

# 12
  • Мнения: 4 187
            Не съм чула да са опасни, аз лично се опитах да използвам такъв, но не беше удобен за моето дете - то цялото се отпускаше напред... Sad


Така бе и при нас !

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Не мисля, че са опасни, но ми се струват безполезни. Не говоря от личен опит (моята щерка проходи без помощни средства), но в чешко често виждах майки, които опъват бебенцата на каиш и те ми изглеждаха супер отпуснати на този колан). Може би като проходи, но все още не е съвсем стабилно, е по-добре да го контролираш чрез колан, отколкото да го дърпаш за качулката например.

# 14
  • Мнения: 1 237
Не са опасни,но моето дете се отпускаше изцяло на тях и затова ги ползвах много малко време.Според мен са по-удобни за майката,отколкото за детето.

Общи условия

Активация на акаунт