възможно ли е да е извънматочна бременност?

  • 646
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Много съм притеснена.Преди десетина дни си направих два теста за бременност и се показаха две чертички.Все нямах време да отида на лекар и ненайдено в сряда прокървих и  спешно отидохме на гинеколог. Той не установи бременност., но каза че е възможно да е спонтанен аборт,поради ранна бременност - 2-ра седмица.Преглежда ме и влагалищно. До вчера имах твърде обилна менструация(ако е това) със съсиреци кръв. Днес  ей така реших да си направя нов тест - познайте - пак две чертички #CrazyВъзможно ли е да е извънматочна бременност?Но доколкото знам и тогава няма такова голямо кървене и има болки.А при мен никакви болки.Чак в понеделник ще отида на лекар,До тогава незнам.Ще се побъркам.КАкво ли става?

# 1
  • Мнения: 7 640
много неща са възможни.
1. Извънматочна бременност
2. Инкомплетен аборт, или комплетен
3. Ранна бременност, която докторът не е видял.
Щом си бременна с кървене, защо да чакаш до понеделник, а не отидеш в някоя АГ болница по спешност. newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 888
много неща са възможни.
1. Извънматочна бременност
2. Инкомплетен аборт, или комплетен
3. Ранна бременност, която докторът не е видял.
Щом си бременна с кървене, защо да чакаш до понеделник, а не отидеш в някоя АГ болница по спешност. newsm78

Коя например?Исках при моята лекарка?а пък съм с детето,а мъжо   го нема:(

# 3
  • Мнения: 3 042
Не мога да ти кажа дали може да става дума за извънматочна бременност или не.
Положителноста на теста се запазва /не знам със сигурност колко точно дни/ дори и след като бременността е прекратена.
Ако те е преглеждал добър лекар и става дума за спонтанен аборт или за извънматочна бременност  мисля, че би следвало да установи това. Поне при мен беше така /имах 10 дни закъснение след датата ,на която ми беше идвало предният месец,а цикълът тогава беше под 28 дни/.На мен един некадърен доктор ми беше сложил тамън 3 диагнози ooooh! няма бременност; бременност и спонтанен аборт;извънматочна бременност.И понеже беше Коледа 25 декември си стоях в болницата до първият работен ден, когато дойде шефката на отделението и ме прегледа. Хвана се за главата жената и каза, че няма абсолютно никакво съмнение, че съм била бременна и съм направила спонтанен аборт. Наложи се кюртаж. При изписването си имах само една диагноза мисет аборт.
Тогава си намерих добра гинеколожка и за всичко при  нея.
Желая ти бързо да се оправиш!

# 4
  • София
  • Мнения: 5 718
Най-добре е на лекар бързо! Мисля, че навсякъде има дежурни събота и неделя. Иначе има няколко варианта:
- да си бременна и да има някакъв проблем, тогава д-ра ще ти назначи лечение и много да се пазиш, лежиш и т.н.;
 - да си била бременна и това сега да е цикъл, но още да не са спаднали нивата на хормона, който тестовете отчитат (дано не е това, ако е желана! Praynig)
- да е извънматочна, но дано не е  Praynig Praynig Praynig
Желая ти успех и не губи време!

# 5
  • Мнения: 7 640
ами отиди в Шейново, Тина Киркова, Майчин дом.
Не пречи и друг да те види, твоята лекарка щом има възможност за понеделник чак, на твое място не бих търпяла.
Детето ти е сравнително малко да го вземеш с теб, з-то не може да те чака пред кабинета. Препоръчвам ти да не ходиш около 19.30-20ч, з-то тогава се сменя персонала и е напечено. Иначе си има дежурни и за през нощта.
Успех!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Петрова - аз мисля, че си направила сп. аборт.
А нивото на "бременния" хормон спада до няколко дни. Явно за това теста ти е отчел пак "+".
Отивай на лекар и не се бави. Намери нячин да оставиш на някого детето...

# 7
  • varna
  • Мнения: 404
сащо мисля че трябва барзо да се ориентираш към доктор!аз не бих чакала до понеделник

Общи условия

Активация на акаунт