Как се пекат големи парчета месо?

  • 2 156
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Приятели ни дадоха едно голямо телешко парче - около 3кг. Не е било замразявано, съвсем прясно е. Искам да го опека цяло, но не знам как. Ако може да обясните и за големи свински и други меса.

# 1
  • Мнения: 1 708
Правиш резенчета в месото и слагаш скилидки чесън,беконче или сланинка.Хубаво го омазняваш и натриваш с подправки,каквито обичаш.Завиваш го във фолио и буташ във фурната.Печеш 3-4 часа на около 150 градуса!

# 2
  • Мнения: 7 640
много ми се виждат 3 кг, ама зависи колко гладни има Laughing.
Най-добре го опечи в плик.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 671
Цели парчета телешко пека във фурна, която предварително е загрята на максимум. Поставям месото вече овкусено върху подложка в тавата /може и обтрната чиния/ и намалявам фурната на 160 градуса. Времето за печене се смята така - 40 мин. за всеки кг., в твоя случай - 2 ч. Хубаво е от време на време да отваряш и заливаш месото със соса, който пуска.

 * за свинско е същото, но смяташ по 60 мин. на кг., телешкото все пак е хубаво да е розово, за да е крехко

* добре е да "запечатиш" парчето месо преди печене - т.е. да го запържиш в гореща мазнина от всички страни, само колкото да хване коричка

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
.................
* добре е да "запечатиш" парчето месо преди печене - т.е. да го запържиш в гореща мазнина от всички страни, само колкото да хване коричка
Аз ще каня свекитата на гости ако стане добре туй 3кг телешко, ставаме 5 човека на масата (като сметнем, че моя мъж яде за двама стават 6).
И как да го запържа Shocked?! То 3кила добиче, голямо.

# 5
Много хубаво става шпиковано с обилно моркови, чесън и нещо по-мазничко - сланинка или бекон. Аз така го правя. Омазвам след това парчето месо с олио, поръсвам с иглички розмарин, наливам разредено с вода вино и пека, загънато с фолио. Накрая откривам да получи хубава коричка. Реже се на много тънки филийки, след като е поизстинало. Востаналата от печенето мазнина запържвам брашно, после слагам гъби, черен пипер и разреждам до необходимата гъстота със смес от вино и бульон, може да се използва бира, соев сос.

# 6
  • Мнения: 399
Освен това, можеш да намажеш месото и със соев сос - но не обилно, за да не "убиеш" специфичния вкус на шпековането. Имай предвид, че със соя сос става и по-солен - значи, не трябва да слагаш сол.

# 7
  • Мнения: 388
След като го овкусиш,както намериш за добре го сложи в голям глинен съд с капак.
Печи го от начало на 200градуса-30-40мин,а после на 50градуса за 5-6часа.
Ще стане много крехко и вкусно. Peace

# 8
След като го овкусиш,както намериш за добре го сложи в голям глинен съд с капак.
Печи го от начало на 200градуса-30-40мин,а после на 50градуса за 5-6часа.
Ще стане много крехко и вкусно. Peace
А така. Сега се сетих и че можеш предварително да го мариноваш за 10-ина часа - телешкото "носи" червено вино, малко горчица, дафинов лест, чер пипер в маринатата.

Общи условия

Активация на акаунт