Синдромът "Нямам нужда от мъж"

  • 3 639
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Един апел към вас. Моля ви, нека не се превръщаме в това. Отстрани изглежда като "Бе аз много искам да не съм сама, ама още повече искам да не ми личи, и понеже не искам никой да ме съжалява, ще си се правя, че така си ми е добре."
Е да ама звучи фалшиво.
Ако не е фалшиво, е жалко. Толкова разочаровани от живота, че чак предпочитат да са си сами...  newsm78
Нищо лично, нали тука сме си коректор и за това и за онова, анонимни сме и не е нужно да се лъжем... В крайна сметка човек сам себе си лъже понякога...
Де да знам, може пък аз да не съм за тука...  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 023
каси, тук въпроса е друг, или: дори и да мога да си позволя още едно разо4арование - не мога да си позволя да го при4иня на детето си или да го въвлека в отношения, които ще приклю4ат независими от неговото желание и вместо увереност и спокойствие да му донесат други 4уства, при това негативни.
не, няма човек на тая земя който да иска да е сам до края на живота си.
въпросът е какво може да си позволи да плати за 4астица време не-самота.
и не иде ре4, 4е жените тук търсят приемни бащи на децата си, те просто имат две барикади - децата едната и студените си стъпала от другата страна - каквото и да се слу4и, стъпалата все ще са студени, защото все ще прити4ват - от едната на другата. това са жени. не са мъже. мъжете са по-компилациите - 3ки, 4ки колкот дойдат - елате ми вси4ки. жената концентрира. дали може да раздели сърцето си?! не. дали може да разтвори сърцето си и да игнорира децата си за коли4ество време? дали може да балансира между мъжа, с който иска да сподели живота си в забележи времето, което не е отдадено на детето.
вси4кото това е най-малкото уморително. не казвам невъзможно.
искам да ви кажа на вси4ки, оба4е - не бързайте. излекувайте сърцето си, нау4ете се да милвате душата си и не препирайте любовната тръпка. новия мъж в живота ви няма да излекува раните. по вероятно да си тръгне или да го нараните вие.
ами, това е каси.
според мен. и мисля, 4е съм права.

милк - желае хубави дни на вси4ки

# 2
  • Мнения: 2 327
Не мисля че някоя от нас се чувства добре сама. Но другия вариант е да тръгнем да се оплакваме колко ни е зле и как сам не се живее. Ами живее се...
По-добре да гледаме от положителната страна на нещата. А и аз мисля, че човек има какво да даде на друг, само ако сам се чувства пълноценен и щастлив. Та не опира въпроса до това дали имаш нужда...

# 3
  • Мнения: 2 863
Каси, не знам какво конкретно те е  навело на тези мисли, но след N на брой години, след като преодолееш едно, но после идва второ, трето разочарование... наистина идва време в което разумът ти казва, че търсенето е приключило. Не, че не искам да си легна и да заспя до мъж, когото обичам, но знам, че това е вече ненаучна фантастика дори... имам две деца... няма как да баланасирам между техните интереси, тези на един нов човек в живота ми( говорим за съжителство, което мисля, че ти имаш предвид, а не за връзка, в която евенетуално бих моглда да го държа настрани)но тогава идва ред на това, което каза Милк- нали един човек, ако наистина е въвлечен в една връзка това ще го нарани и той ако не рано, късно- но ще си тръгне.... защото кой е съгласен да е втора ръка... след едното ми дете, след другото... след моите приоритети, в които той никога не може да заеме първо място???
 За това, когато аз поне съм казвала,че за мен нещата явно са вече в окончателния си вид- първо съм имала предвид,че съм на доста повече години и второ, че има неща, които няма как да поправя- т.е следва да живея с тях...За това и в други теми съм казвала на тези от вас, които са по-млади и най- малкото е по-реалистично да намерят мъж, с когото да споделят живота си- да го правят умно и много внимателно, защото, когато грешките се натрупат не можеш да се върнеш назад.
Така, че не  е въпроса според мен какво искам, а какво мога да имам  и ми  ВЯРВАЙ, ЧЕ НЕОСЪЗНАВАНЕТО НА  РЕАЛНОСТИТЕ  носи най-големи вреди.
За щастие малко от вас са в положение да нямат избор( както смятам съм аз) така, че нека това, което пиша да е просто една червена лампичка, която да ви свети по пътя на търсенето:)))

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Jaly1 аз си мисля, че късмета и щастието - те не гледат ВЪЗРАСТТА Wink
Има много верни неща в думите ти, но пък и това да срещнеш сродна душа - това е късмет, който не зависи от ума, предвидливостта и грешките на човека. За това няма готови "рецепти" за една добра връзка - щото повечето е късмет, /не че от нас не зависи дали ще се оплетем като крава в кълчища или ще се измъкнем относително сухи/
НО! Никога не спирай да се надяваш - което не значи да се мяташ на врата на всеки дето ти хареса, но и не значи да се затвориш и да не се срещаш с никого...

Децата... ми те понякога не са добре и при РОДНИЯ баща... или родната майка /горещ пример ВИолета от ВИП Брадъра/. Това не значи да не допускате никого до тях - не е възможно и да искате. Но и не значи да се влачи всеки срещнат в къщи... просто някакъв умерен баланс.

Мисля, че Каси призовава към умереност - т.е. да не се отрича истината, но и да не се пада на  нивото на0

# 5
  • Мнения: 312
ех, каси... всяко нещо с времето си, бих казала аз.

Толкова разочаровани от живота, че чак предпочитат да са си сами...  newsm78

естествено, че след едно сериозно разочарование, човек има нужда да остане сам. да се пребори с въпроси, на които намира хиляди противоречиви отговори и нито един верен. и цялата "каша" в главата се свежда до едно - аз ли бъркам? или къде сбърках?
има нужда да се справи с яда си към живота, света, другия... себе си.
има нужда да остане сам, за да започне отново да гради себеувереността си и желанието да допусне отново някой друг в живота си, без да се пита "ами, ако пак..."
и когато бурята отмине и небето отново стане синьо, слънцето - топло и птичките запеят, когато животът отново изглежда хубав, защото ти си в мир със себе си, намерила баланса, тогава е дошло времето да се замислиш дали наистина предпочиташ да бъдеш сама (в което се съмнявам). тогава ще ти бъде по-лесно да прецениш какво би могла да очакваш от една връзка и докъде да оставиш да се развият нещата... но бавно и полека, без да бързаш. а дотогава - дръж си защитите в изправност, защото рискуваш отново да бъдеш наранена...  Hug

# 6
  • Мнения: 2 863
Kатнадийн,
Аз от днешната си гледна точка не вярвам много, че всичко е въпрос на късмет... мисля, че има много решения и много избори в живота ни, които определят накъде и как вървим. Колкото сме успели да пораснем, такива са ни били и решенията...Имали сме подобни дискусии тука...тия приказки с "точния човек" ,"истинския човек" и бля бля на мен хич не  ми връзват с реалността. За най-голямо съжаление смятам, че много от пишещите тука- в това число и аз) страдат от синдрома на безкрайните компромиси...ето това например в голяма степен определя живота и отношенията с другия пол, изкривява китерия... и някъде по пътя се оказваш изгубен. И затова казах, че когато му е времето, човек трябва да се старае да взима "добри" решения.....
Не съм искала да звуча като обречена, не се чувствам зле от това... просто си плащам цената на собствените грешки, наивност и кво ли не още... и ако не го съзнавах, живота ми сигурно щеше да е пълен ад... Исках да кажа на Каси, че още не познава състоянието на духа след поредната дупка в сърцето и дано никога не й се наложи...... а като станат повече.. .ми то място не остава... това е... Поне за мен най-разрушително за душата ми е било, когато съм преодолявала съзнателно всичките си съмнения и страхове, доверила съм се и съм се оказала излъганото овчарче:)) И ако е тука Пантер сега, ще ми каже: " ми като са ти такива преценките"... Simple Smileи за мое съжаление ще е прав Mr. Green

# 7
  • Мнения: 37
Един апел към вас. Моля ви, нека не се превръщаме в това. Отстрани изглежда като "Бе аз много искам да не съм сама, ама още повече искам да не ми личи, и понеже не искам никой да ме съжалява, ще си се правя, че така си ми е добре."
Е да ама звучи фалшиво.
Ако не е фалшиво, е жалко. Толкова разочаровани от живота, че чак предпочитат да са си сами...  newsm78
Нищо лично, нали тука сме си коректор и за това и за онова, анонимни сме и не е нужно да се лъжем... В крайна сметка човек сам себе си лъже понякога...
Де да знам, може пък аз да не съм за тука...  newsm78

Нали не става въпрос за това ,сама да отглеждаш детето си или да си разведена, да живееш без мъж до себе си, защото повярвайте още по-самотно и безпомощно се чувства човек, когато е семеен и никога не е бил подкрепян в нищо, не знае какво е мъжка опора, но иначе на хартия сте семейство и какво от това??? Така че абсолютно подкрепям тези, които предпочитат да бъдат сами "отколкото зле придружени"  Peace

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
JAly1 аз знаеш съм съгласна с отговорностите, и съм съгласна в това отношение и с Пантер.
Исках да кажа, че живота е странно нещо и ако има закономерност - не винаги я виждаме.
За да ме разбереш ще дам пример - позната прави 3 пъти аборт и пак си родибез проблем /ем поне последния път си беше съзнателно забременяла/, друга позната много искаха бебе - забременя и пометна и сега вече почти година - нищо... Съгрешилия - няма проблеми, тоя дето не е сторил нищо нередно - няма късмет.
СЪзнавам, че това е повърхностно разсъждение, но въпреки всичко е начин да охарактеризирам това което исках да ти кажа - че въпреки сътворените грешки, може да се окаже, че по определни причини съдбата е решила нещата да свършат добре...
Май на това му се вика - надежда Wink
И нали аз съм Надежда - винаги въпреки върлия си песимизъм - тая искирица надежда, че за всекиго ще има прошка и щастие!

Аз когато съм била сама съм се люшкала от пълното отриане на нуждата от мъж, до гонене на мъже... и открих, че квото ти е писано ще стане - трябва търпение, но и никога да не ГУБИШ НАДЕЖДА - защото тогава правиш същите глупости, като да вярваш, че всичко ще е ок ей така по презюнкция!

# 9
  • Мнения: X
Мила, "както и да е", ми нали за да се стигне до раздяла и развод и ние сме били дълго време уж "с някой", ама всъщност сами. И аз още преди да се разделя с мъжа си бях писала и чела в този форум.. по понятни съображения.

# 10
  • Мнения: 1 425
... това са жени. не са мъже. мъжете са по-компилациите - 3ки, 4ки колкот дойдат - елате ми вси4ки. жената концентрира. дали може да раздели сърцето си?! не...

@милк
Като цяло си права, но точно това отгоре е пълна глупост. Такива са мъжете които ти харесват на теб явно. А за такива жени дето смяташ че ги няма мога да ти дам реални примери.

... дали може да разтвори сърцето си и да игнорира децата си за коли4ество време? дали може да балансира между мъжа, с който иска да сподели живота си в забележи времето, което не е отдадено на детето.
вси4кото това е най-малкото уморително. не казвам невъзможно.
Не виждам защо трябва да игнорираш децата си. А балансирането - милиони жени по света го правят. Е, при вас пътечката е малко по-тясна, но всеки си носи кръста.


@jaly1
Нали си ме знаеш - аз така си приказвам. Каквото ми е в главата това ми е на устата. Не ми се връзвай много.  Hug

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 21:55 от Panther

# 11
  • Мнения: 6 315
Ми аз от тоя синдром не мога да заболея, защото имам нужда от мъж - ако ще само за да ми удря по едно рамо чат-пат. Пък и съм влюбчива натура по принцип и кой знае какво ще ми дойде до главата  Blush. А и още си вярвам в това, че наистина всичко е до късмет - един прост пример са родителите ми, които са се оженили напук на всички роднини след няма и два месеца връзка и имаха 30-годишен щастлив брак.

Винаги можеш да намериш баланса, трябват малко повече усилия и желание... Няма невъзможни неща според мен... А пък и аз съм от онези, които никога не губят надежда. Ако не бяха такава, до сега сигурно щях да съм се гръмнала.....

# 12
  • Мнения: 357
Аз също съм от тези дето не губят надежда и наистина съм щастлива сама! Точно сега! Чувствам се чудесно, радвам се на това, което имам и за нищо не съжалявам. Ако има нещо, което ми липсва съм готова да се боря за него и да си го извоювам! Wink
Това обаче далеч не значи, че страдам от синдрома "нямам нужда от мъж", напротив. Много ми се иска да имам някой до себе си, но не кой да е мъж, а човек, който си заслужава.
Все още имам надежда, че и аз ще открия такъв човек, но не смятам, че това трябва да стане веднага и на всяка цена. И това ще стане, КОГАТО МУ ДОЙДЕ ВРЕМЕТО!  Sunglasses
  bouquet

# 13
  • Мнения: 312
Аз също съм от тези дето не губят надежда и наистина съм щастлива сама! Точно сега! Чувствам се чудесно, радвам се на това, което имам и за нищо не съжалявам. Ако има нещо, което ми липсва съм готова да се боря за него и да си го извоювам! Wink

абсолютно! за да бъдеш щастлив с някой друг, първо трябва да бъдеш щастлив със себе си...  Wink

# 14
  • Мнения: X
Аз съм абсолютно съгласна с всички ви, но незнам може би не забелязвате, тези за които беше предназначена темата ми не са отговаряли. .....

Общи условия

Активация на акаунт