Въпрос към мацките в Щатите - за застраховка

  • 445
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 803
Здравейте!

Реших към вас да задам въпроса си, защото вие можете да ми дадете най-точен отговор.   bouquet
През юни заминавам за 4-5 месеца в САЩ на бригада. Заминавам с Usit Colours и към цената, която им плащам е включена застраховка.  Питах ги какво покрива тази застроховка, но не получих задоволителен отговор. Дадох им пример: "Ако счупя крак или ръка, застраховката колко процента от сумата за лечение покрива?", а те ми казаха "Ами....няколко процента!"
Знам, че в Щатите здравеопазването е адски скъпо и въпросът ми към вас е каква е удачната сума, за която да се застраховам (смисъл не цената, която аз ще платя, а за колко парички ще застраховат самата мен)? За да знам какви условия да търся.
Надявам се, че ме разбрахте и ще съм ви много благодарна за отговорите Hug

# 1
  • Мнения: 3 491
Майка ми преди да дойде тук за няколко месеца си беше направила туристическа застраховка към Allianz, която покриваше местни разходи на стойност до около 30 000 евро. На мене такава сума ми звучеше горе-долу успокояващо.

# 2
  • Мнения: 803
Това звучи много добре! А би ли ми казала (ако знаеш), колко е платили за самата застраховка?
Защото аз за допълнителния туристически месец платих 26$, но не ми дадоха нито полица нито договор с общи условия - дори не ми казаха към коя компания съм застрахована.  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 491
Около 100 и нещо евро беше, ако не се лъжа, това са ми спомени отпреди година и половина. Но ето тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86278.0

сме коментирали подобна тема, бяха споменати и други застрахователни компании.

Общи условия

Активация на акаунт