Пак за това гърне

  • 6 505
  • 52
  •   1
Отговори
Zdraveite  mai4eta!!!!  Imame  problem-du6terq  mi  e  na  godinka  i  kogato   se  opitvam  da  q  sloza  na  gurneto   pi6ti  neistovo....kazete  kak  da q  nau4a...

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ама защо си се разбързала толкова?! Според мен и е твърде рано. Ми тя е почти бебе- и аз да съм, и аз ще пищя.

# 2
  • Мнения: 6 314
Цитат на: Erica
Според мен и е твърде рано.


И аз считам, че е рано - детенцето не е готово, не го насилвай.
Пробвай през известно време - когато детенцето е достатъчно готово няма да пищи и да се дърпа.
Синът ми изпадаше в истерия при всеки опит да го сложа на гърне до 2 г. и 4 месеца. В един прекрасен ден сам пожела - донесе си гърнето, седна и се научи много бързо, ненасилствено и без отрицателни емоции както за него, така и за мен.
Просто пробвай през 1 месец - детенцето само ще покаже, когато вече е готово.

# 3
  • Мнения: 4 358
Синът ми е на две години и още не ходи на гърне.
От седмица го ползва като столче, надявам се това да е втората крачка към научаването след "слага Мечо да ходи на гърне"  Wink  Grinning  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 042
Първо и го дай да си играе, ако ще и за шапка да го ползва Laughing   animal085 , слагайте кукли, Мечо и тн да акат там. Toilet
не я насилвай, че няма да иска да го погледне това гърне.
Успех!

# 5
  • Мнения: 3 479
Скрий гърнето за около месец например и после пак го извади и пробвай наново. Друг вариант е детска седалка за тоалетната чиния. Децата умират да имитират възрастните.

# 6
  • Мнения: 2 006
Щом не желае зна4и не е готова,не я насилвай,защото ще го намрази и никога няма да иска да го ползва Sad Седалка за тоал.4иния е добър вариант за около 2 годишно детенце,обикновенно(базирам се на познати бебоци)тогава проявяват интерес към тоалетната,пък и сами4ко ще ти казва кога има пиш или ..... Grinning Между другото и Алекс е още с пампа и не ще да погледне гърнето Grinning

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Синът ми е на 10,5 месеца и от месец и половина го слагам поне по три пъти на ден. Ако плаче го вдигам, но в повечето случаи, ако е сърдит  сядам пред него и го гушкам, , а ако е в настроение му разигравам театър с играчките, занимавам го с дистанционното на уредбата, пеем песнички или го преобличам ако е станал току що. Успех! Момичетата по-горе са ти дали добри съвети.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Павлина
Първо и го дай да си играе, ако ще и за шапка да го ползва Laughing   animal085 , слагайте кукли, Мечо и тн да акат там. Toilet
не я насилвай, че няма да иска да го погледне това гърне.
Успех!

Не съм сигурна, че е добра идея. На една позната синът й е на 2 години и половина и ползва гърнето само за да го пълни с камиончета  Laughing
Иначе другите майчета са прави - щом не иска - недей.
Пробвай пак след известно време. Не й създавай неприятни асоциации с гърнето!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Ние сме на гърне от края на 9-ия м. Като го купих, не сложих малката веднага (нямах време  Grinning ), та тя си игра с него няколко дни. И вече наистина като я сложих за 1-ви път - направи пиш! Grinning Голяма радост беше (за мен Grinning ), въобще не е ревала или протестирала. В началото стоях до нея, за да не падне, а сега... елате я вижте, седи си стабилно, мисля, че даже й харесва  Grinning , слагам я 20 мин. след хранене и когато се сетя (поне сигурно има 10-ина пъти на ден). Да знаете колко е по-лесно чистенето на дупенце след като акото е направено в гърнето, а не в памперса  Grinning Да, и винаги преди да я сложа на гърне, питам я "Къде е гърненцето?", тя го търси с поглед и го посочва с пръст - и айдеее, време е за ... Grinning  Grinning  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 731
Моя син също не искаше да ходи на гърнето Cry ,но лятото след като навърши една годинка почнах да го изпишвам на двора(бяхме на вилата тогава) и покрай занимавките с кученца,котенца и се изпишваше.Сега вече сме си в апартамента и си ходи на тоалетна без проблеми.така че моя съвет е да я пробваш на тоалетна и за награда пускайте водата .Мисля ,че ще и хареса и дъщеря ми така се научи да ходи на тоалетна направо и много се радваше после като пускахме"кранчо" Wink Успех!!!

# 11
  • Мнения: 966
Mi ne ia y4i detense e malko ima vreme shte se nay4i niama smisal sas nervi. Prosto moje da my obiasnish za kakvo stava na dyma pak mislia 4e to shte pokaje koga shte e gotovo da go polzva. Rano ili kasno shte se nay4i Grinning  Grinning  Grinning .

# 12
  • Мнения: 7 831
Здравей,
И аз се включвам със съвет да не го слагаш, щом не иска. И без това няма сега да махаш памперса. Лятото когато детенце е достатъчно голямо тогава и ще стане, стига да си убедена, че му е дошло времето, със сигурност ще се справиш.
Има огромна разлика между това едно двегодишно дете да не иска да ходи в гърне и едногодишното. Малкото нищо не разбира и дори тези които имат успех в слагането на децата на гърнето всъщност нямат кой знае какъв успех, защото още не се знае как ще реагира детето когато остане без памперс и трябва то да се сеща и грижи да остане сухо и чисто.
Учи сега детенце да говори и пее, да се качва по стълби и др., а когато му дойде времето ще го научиш и да ходи на гърне!
Желая ви весели и щастливи дни

# 13
  • София
  • Мнения: 2 828
moq si n e na 2 i ot skoro sedi krotko na garneto ...spokoino ste mu doide vremeto na detenceto

# 14
  • София
  • Мнения: 3 630
И според мен ви е рано.

Синът ми така и не се научи да върши работата на гърне. Сложихме го направо на детска седалка.

Общи условия

Активация на акаунт