Еднократната помощ от 200 лева

  • 1 522
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 535
Може ли някой, който има опит по въпроса да ми даде малко подробности - тази еднократна помощ още ли е 200 лева или е увеличена като майчинството?

И което ми е по-важния въпрос - на всички ли се дава тази помощ или пак зависи от това на какъв доход се осигуряваш. Според всички приятелки, които са взимали нямало значение заплатата ти, помощта била за всички, ама на мен нещо не ми се вярва  newsm78

Ако е обвързана със осигурителния доход, взима ли се и дохода на таткото ако не сме женени?
И как изобщо се иска тази помощ - от общината по местоживеене ли и какви горе долу са документите, които се изискват?

Абе 100 въпроса станаха, ама...  Embarassed

Благодаря на всички, които споделят информацията си!!!!

# 1
  • Мнения: 7 803
ами всички са ти каzали, че не е свърzана с дохода. всички я вzимат, кво повече  newsm78
иска се лична карта и акт zа раждане оригинал, в общината по местоживеене

# 2
Взима се без значение дохода, с акт на раждане на бебето!

Има статия в www.az-jenata.com
раздел Бременност/ Майчинство.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 611
Все още е 200лв. това са пари за раждане на дете и нямат нищо общо с доходите ти.Отиваш в кметството ти по-местоживеене с акта за раждане на детето и там попълваш една молба във която не се вписват доходи междувременно на същото  място можеш да подадеш и молбата за детски.Там вече ще ти издадат една карта и ще ти кажат кога да си я вземеш става след около месец поне при нас.Дано да съм ти била полезна.

# 4
  • Мнения: 535
Все още е 200лв. това са пари за раждане на дете и нямат нищо общо с доходите ти.Отиваш в кметството ти по-местоживеене с акта за раждане на детето и там попълваш една молба във която не се вписват доходи междувременно на същото  място можеш да подадеш и молбата за детски.Там вече ще ти издадат една карта и ще ти кажат кога да си я вземеш става след около месец поне при нас.Дано да съм ти била полезна.

Благодаря за тези разяснения, но сега ми възникна друг въпрос - за детските - за тях вече знам, че зависят от дохода на родителя - добре ама като съм на майчинство 160 лв. дохода ми не като по договора, на който съм се осигурявала, нали? И тогава взимам ли детски или не??  newsm78

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Вече се иска доход 1 година назад. Сумата на член от семейството не трябва да надвишава 200лв. за месец. Само тогава ще вземаш прословутите 18 лв. детски надбавки.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Взимаш от счетоводителя справка за доходите ти за последните 12 месеца(ако си работила),акта за раждане оригинал и копие и подаваш молба в социалните.Осреднено не трябва да надхвърля 200 лв.При положение че нямаш брак по добре не попълвай графата на бащата,пиши неомъжена,защото ще искат и неговите доходи и може да надхвърлите минимума.
Това беше за детските.За майчинските дават ти ги от фирмата,където си работила
Докато си напиша фермана и ме изпреварили

# 7
  • Мнения: 535
Взимаш от счетоводителя справка за доходите ти за последните 12 месеца(ако си работила),акта за раждане оригинал и копие и подаваш молба в социалните.Осреднено не трябва да надхвърля 200 лв.При положение че нямаш брак по добре не попълвай графата на бащата,пиши неомъжена,защото ще искат и неговите доходи и може да надхвърлите минимума.
Това беше за детските.За майчинските дават ти ги от фирмата,където си работила
Докато си напиша фермана и ме изпреварили

Добре де, това нещо не го разбирам  newsm78  Какво значение имат доходите ми 1 година назад като в момента ще си гледам детето със 160 лева като всички останали (след свършването на болничния де). С извинение - е гати простотията !!!!!  #Cussing out

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тези 18 лв се водят социална помощ.Ако си взимала 1000лв заплата преди това се преценява че си достатъчно богата и нямаш нужда от тези 18 лв.Сори ама от държавата лесно пари не се вземат

# 9
  • Мнения: 535
Тези 18 лв се водят социална помощ.Ако си взимала 1000лв заплата преди това се преценява че си достатъчно богата и нямаш нужда от тези 18 лв.Сори ама от държавата лесно пари не се вземат

То, че за взимане на пари от държавата бая трябва да се поизпотиш всички си го знаем, само дето наистина ми е супер нелогичен този начин на "мислене на държавата" - значи като трябва да дава пари се измислят хиляда изисквания и документи, а като трябва да спре да дава, много лесно и бързо става.

Пък и това, че съм взимала някаква заплата не означава, че съм събрала милиони и ще си гледам детето без притеснения - те доходите от заплата са си за момента - не знам някой да е забогатял от взимане на заплата, пък дори и 1000 лева!

Както и да е - благодаря ви за отговорите!

# 10
  • Мнения: 545
Само едно допълнение отностно еднократната помощ за раждане - освен акта за раждане, молбата, личните карти на родителите се иска и Удостоверение за родствени връзки, което се издава от служба "Грао" в общината. Ако детето е второ или трето се изискват и копия от актовете за раждане на по-големите деца.  Срокът за подаване на документите за получаването на помощта е 2 години след раждане на детето, т.е. не се притеснявайте, няма нужда да бързате още първите дни след раждането да тичате и за това.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Само едно допълнение отностно еднократната помощ за раждане - освен акта за раждане, молбата, личните карти на родителите се иска и Удостоверение за родствени връзки, което се издава от служба "Грао" в общината. Ако детето е второ или трето се изискват и копия от актовете за раждане на по-големите деца.  Срокът за подаване на документите за получаването на помощта е 2 години след раждане на детето, т.е. не се притеснявайте, няма нужда да бързате още първите дни след раждането да тичате и за това.

Не се искат актовете на другите деца в семейството. На бележката от общината ще ги пише, както и поредността и всичките им данни.
Срокът е 3 години след раждането  Peace

# 12
  • Мнения: 903
Аз пък искам да попитам какво е това  Удостоверение за родствени връзки, което се издава от служба "Грао" в общината и за какво го искат ?

# 13
  • Мнения: 535
Аз пък искам да попитам какво е това  Удостоверение за родствени връзки, което се издава от служба "Грао" в общината и за какво го искат ?

И аз това щях да попитам  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 897
Удостоверението за родствени врезки е поредният излишен според мен докумен за еднократната мисля че беше. Там се пише майка, беща, братя, сестри... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт