Бебка повръща, дали я прехранвам?!

  • 470
  • 8
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От известно време насам дъщеря ми понякога връща всичко, с което току що съм я нахранила. Иска ми се да установя, на какво би могло да се дължи това. Само, когато аз й приготвям храни се случва така, иначе когато й давам от кухнята или готови пюрета, няма такива инциденти. Знаете ли какъв трябва да е грамажа на едно хранене на 9мес. дете, защото ми се струва,че може да я прехранвам(тя все зяпа). Или може би греша.
Благодаря ви предварително! Hug

# 1
ние сме на 8 месеца, но ми се струва, че е трудно да се прехраним, защото просто ако на бебчо не му се яде, нищо не може да го накара да яде - бута храната, бута лъжиците, извръща глава...

при вас не е ли така? мисълта ми е, че щом си папка, значи не я прехранваш  newsm78

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз точно за това давам, като чакам сама да се откаже, но точно накрая започва да й се повдига и повръща, понякога малко, понякога почти цялата храна. Когато яде храната от кухнята, не се случва, като че ли защото грамажът е по-малък и аз не знам. newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
А ти колко пюре и даваш? Пробвай да дадеш по-малко,нищо че още отваря устичка. Мисля че 180-190 пюре е напълно достатъчно

# 4
  • Мнения: X
Колкото едно бурканче от 190гр. е напълно достатъчно.

Интересното е как така само, когато ти и приготвяш храната повръща....помисли какво е различното между нея и храната от кухнята или купените пюрета.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Храната, която аз приготвям е само сутрещната й закуска(попарка, кус-кус, овес. ядки, макарони) и вечерното мляко(АМ+бисквитки или кис. мляко+АМ+бисквитки.), през останалото време яде от кухнята и/или готови храни). Преди съм й правила пюрета от картоф,АМ,жълтък,масло,зеленчуци(каквито имам в момента), но започна така да повръща и се отказах, мислех, че аз греша нещо. А иначе храната й винаги е повече от 200-250гр, но не е дебела и наддава нормално(500гр)

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
250гр. са си доста, а повръщала ли е като бебе ?
Иначе за вашата възраст 190-210гр. са о.к

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не е повръщала никога до скоро. Смятам да намаля количеството. Явно грешката е моя(само да не е друг проблема). Просто тя винаги си зяпа и аз мисля, че си иска още и се стига до момент, в който й идва в повече. Благодаря ви все пак, само исках да разбера дали и при други деца се случват подобни неща.

# 8
  • Мнения: 1 489
Мисля,че наистина е прехранваш.За нея са достатъчни 200гр.,а ако иска още можеш да допълниш с някакъв плод.

Общи условия

Активация на акаунт