Пътуване с бебе(почивка)

  • 1 918
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Искаме с мъжа ми да отидем да се разведрим малко някъде в провинцията,но да вземем и детето с нас,което е на 2 месеца.Първо се спряхме на Чифлик,но там в момента е стройтелна площадка и се отказахме,колкото и да ни е любимо.Сега се чудим дали да е Велинград или Девин newsm78 обаче...
дали е разумно с толкова малко бебче? Какво милите?

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Миналото лято бяхме с малкия в Шипково за 3 дни. Тогава той беше точно на 2 месеца. Естествено бяхме в хотел - това ми беше единственото условие към таткото. Гого е на кърма, така че проблем с ядене, изваряване и т.н. нямахме. Кърмех на шезлонга под чадъра. Той си спеше в кошницата, пак под чадъра. майка му плажуваше и се цамбуркаше в басейна Mr. Green Естествено не бяхме в най-голямата жега и пек навън.
Не сме ходили във Велинград и Девин, но ми похвалиха един хотел с басейн във Велинград (не запомних името и пак ще питам). Мислим да го пробваме лятото Simple Smile

# 2
  • Мнения: 188
Велинград е страхотно и ако мъжо ти помага и ти се чустваш спокоино и сигурно тръгвайте и се наслаждавайте на природата и се надишайте на чист въздух!

# 3
  • Мнения: 1 547
С лек скептицизъм ще кажа, че за почивка е трудно да се говори.
На бебето му е все едно къде е. Ако ти ще се почувстваш по-добре, тръгнете. По-голяма е вероятността да нямаш време да се насладиш на пътуването и обстановката.
И на мен ми се пътуваше ужасно много миналата година, но се вслушах в думите на хората около мен и прекарахме лятото в прашна София. В началото на септември ходихме за 1 седмица до Рибарица. Бебе вече беше голям, на 9 месеца почти, но и досега се проклинам, че тръгнахме. Изкарахме прекрасно, разхождахме се, но оттогава той спи при нас в нашето легло. И всички опити да го върнем в неговото легло и да прекара цяла нощ там до момента са напразни. Разбихме му тотално режима. Може да сме единичен случай. Просто споделям опит. Определено обаче на мен пътуването ми се отрази доста добре  Mr. Green . Сега вече е голям и мисля да обиколим България.

# 4
  • София
  • Мнения: 596
С лек скептицизъм ще кажа, че за почивка е трудно да се говори.
На бебето му е все едно къде е. Ако ти ще се почувстваш по-добре, тръгнете. По-голяма е вероятността да нямаш време да се насладиш на пътуването и обстановката.

Мио, мио, зависи си от човека, и аз миналата година  /хем Александър беше на 1г и 1м/ не съм почивала, дори обратното, но самата смяна на обстановката, разнообразяването ми дойдоха много добре.

С по-малко бебе, особенно на кърма ако е, мисля че не е толкова сложно и притеснително. Аз лично бих тръгнала на път, ама аз съм си и шемет де  Party
Има и друг момент, ако решите да го оставите на някоя баба! Александър, когато беше на 2 м. го оставихме на бабите /стабилен отбор от три баби  #Crazy, но това е  друга тема/ и отидохме за два дни до морето. Е, това бяха най-кошмарните ми два дни, съжалих триста пъти, че съм тръгнала, никаква почивка не ми беше това!!!  ooooh!

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
...С по-малко бебе, особенно на кърма ако е, мисля че не е толкова сложно и притеснително. Аз лично бих тръгнала на път, ама аз съм си и шемет де  Party
...
Това имах в предвид и аз - много добре си изкарахме и си починах Simple Smile

# 6
  • София, Младост 3
  • Мнения: 279
Здравей,

Миналата седмица бяхме за уикенда с още 4 семейства с бебета на нашатавъзраст в хотел Лайт във Велинград и останахме много доволни. Чистичко, спретнато, персонала беше много любезен. Искарахаме страхотно край басейна. От кухнята им има какво още да се желае, но не бяхме претенциозни и това не беше основното... Има разни кръчми в самия Велинград с градини - например "Рай" ... Ако се интересуваш пиши ми на лични да потърся телефони - иначе имат и сайт...Имат в момента и промоция за три дни пакет с включен цялостен масаж, можеш да ползваш други неща, които са езплатни за гостите на хотела - джакузи, сауна и пр. около 280лв беше - тази оферта на сайта май я няма, аз я видях в сп. Хепи Уикенд.  Стаите са огромни и ма достатъчно място за детско легло  (ние си носихме, защото те не предлагат).

Та това е май...

# 7
  • София
  • Мнения: 375
Не мога да изкажа мнение по конкретния въпрос, само искам да ви посъветвам, да избягвате Девин като дестинация, защото пътя е ужасен, тесен, много завои и никакъв шанс да спрете някъде да се радтъпчете....

# 8
  • Мнения: 5 370
Констанс, попнеже искаш честно мнение-ще си го кажа.
С толкова малко бебе не бих се навила, че и с по-голямо също. Смърфиета го е казала много добре.
Моят пангалозник го водихме съвсем наскоро за една седмица да диша чист въздух при баба и дядо. Е, казвам ти, първата нощ ми се разказа играта, Събуди се от нещо, видя, че не е у дома си, и познай.!!!!! Истеричен рев 2 часа, не ми дава да го сложа в леглото!!!! Така не е правил даже като няколко месечно бебе.
Но всеки си има право на избор, а и аз съм по-консервативна.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 521
Още 1 глас "ЗА" почивка с бебе, ние нашите сме ги помъкнали от съвсем малки и нямаме грижи с адаптацията. СърДечко естествено, че ще реве ката 1 година не е спал на друго място, а и месля, че една нощ с малко рев не е пречка. Това по скоро е агремунт за ранното пътуване с бебе а не против, още повече всичко зависи от детето.
Констанс - давайте смело и наистина по-добре Велинград (Лайт, Елбрус, Рич (най-вече) отколкото  Девин заради пътя  Peace!

# 10
  • Мнения: 323
Малко късно видях темата - дано не сте заминали вече. За първи път почивахме, когато бебо беше на 28 дни. Ходихме до Бургас и да ти кажа беше супер. За детето няма да е проблем - може само малко режима да му се промени. А за Вас ще е разнообразие.

Подкрепям с две ръце  Peace

# 11
  • Мнения: 3 153
И за вас, и за бебчо ще е много добре да отидете някъде. Иво беше на 3 месеца, като го замъкнахме навръх Нова година в Етрополския балкан на вила и то с доста приятели, голям купон беше, а той или си спеше блажено увит на въздух или обикаляше от ръце на ръце, за да му се радват. ПРеди да навърши 9-10 определено пътувахме по-спокойно и наистина си почивахме! Ела да ни видиш сега как няма сядане и минута спокойствие, където и когато и да сме Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 511
...не съм почивала, дори обратното, но самата смяна на обстановката, разнообразяването ми дойдоха много добре...

Ето това и аз исках да кажа!
Няма да починеш,но ще се разнообразиш...аз го приемам като зареждане с енергия!
Самата смяна на обстановката ми действа ободряващо!
А след един едноседмичен престой във Варна без детето,се зарекох,че повече без него не отивам никъде!

# 13
  • Мнения: 2 663
Mилички,мерси много за съветите и опита.Все още не сме тръгнали за никъде,но мисля тези дни вече да заминем май за Велинград,но все още се чудя между Рич(където не съм била) и Двореца
После ще разправям
Цунки

# 14
  • Мнения: 75
Много е лесно да се пътува с бебе, особено ако е на кърма. Ние обиколихме България преди Гого да навърши годинка. Не сме имали проблеми. Непременно пробвай, само така ще разбереш какжо е. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт