Вредна ли е содата (при киселини) за бебето?

  • 33 648
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 187
При февруарките се спомена, че содата (при киселини) е много вредна за бебето. Вярно ли е?! Аз от един месец я пия редовно, дали съм навредила на бебето?! Моля ви споделете какво  знаете, че умирам от страх.  Cry  Cry

# 1
  • Мнения: 3 200
За първи път чувам такова нещо, мисля, че не е вредна! Нека и другите кажат какво знаят!!

# 2
  • Мнения: 3 042
за бебето не е вредна, ама за твоя стомах - да, разреди малко приема на сода при киселините.

# 3
  • Мнения: 5 241
На мен само тя ми помогна да се отърва от киселините,които ме нападнаха последните седмици от бременността ми  Rolling Eyes Незнам дали е вредна,но аз не прекалявах с нея,вземах съвсем малко (на върха на кафената лъжичка и след това разреждах с обилно количество вода Wink )

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Ти до язва ли искаш да се докараш?
И като я пиеш тази сода помага лити или само моментно?
Всичко в прекомерно количества е вредно и за теб и за бебето.
Ако е толкова полезна содата, защо не я ядем като солта или захарта?
Има и други начини да се справиш с киселините. Ако се интересуваш пиши ЛС.

# 5
  • София
  • Мнения: 187
Да помага ми, Embarassed  поне успявям да заспя. Кажете с какво да я заместя, Ранитидин не помага?

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
Погледни си ЛС. Grinning

# 7
  • Мнения: 2 491
По принцип содата е вредна за стомаха, за бебето не съм сигурна дали е толкова вредна, защото моята колежка през цялото време докато беше бременна пиеше сода и на бебето нищо му нямаше. Но все пак не ти препоръчвам да пиеш сода. Пробвай с ябълки-на мен ми помага, а също и една лъжица(чаена или кафяна) захар. Захарта(сладкото) неутрализира киселинността в стомаха. Моята приятелка със захар си цери киселините. И захарта е много вредна, но поне по-малко вреди на стомаха

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Ренитидинът не е препоръ4ителен, пробвай с Талцид - на мен, пък и на други, е помогнал. Ина4е содата няма отношение към бебето, но не е полезна за теб, както са ти казали и мамите по горе.

# 9
  • Мнения: 1 704
ТАЛСИД - таблетки на Bayer

# 10
  • Мнения: X
Споко, нищо му няма на бебето....виж за стомаха ти незнам Wink

# 11
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ранитидина и тук е забранен за бременни, пият се таблетки с неутрализиращо действие, подобно на содата, не лекуват но временно облекчават.

# 12
  • София
  • Мнения: 187
Благодаря ви за отговорите.  Grinning  Успокоих се за бебо.
Май ще пробвам с този Талцид или с нещо хомеопатично, както ми препоръча  ajа.  След малко тичкам до аптеката. Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: gali
...И захарта е много вредна, но поне по-малко вреди на стомаха


Съжалявам че се намесвам без да мога да помогна по темата, но искам да попитам с какво е много вредна захарта и колко много, защото аз само със сладки неща се тъпча  Embarassed

Мерси Simple Smile

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: mama mile
Да помага ми, Embarassed  поне успявям да заспя. Кажете с какво да я заместя, Ранитидин не помага?


Пробвай със Стопацид. Лев и нещо е в аптеките. Аз имах много неприятни киселини и единствено тези хапчета ми помагаха. Сдъвква се по едно 15 мин. преди или 1 час след ядене, има що- годе приятен вкус. Нормата за деня е не повече от 4 таблетки.

Общи условия

Активация на акаунт