Високо РУЕ в 8ми месец - какво значи?

  • 1 026
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 588
Днес си взех резултатите от кръвните изследвания. Имам много високо РУЕ (стойност 35 при норма от 0 до 25). В момента съм в 36та г.с. Има ли някой идея какво значи това високо РУЕ? Трябва ли да правя нещо, за да го намаля?

# 1
  • Мнения: 1 598
Говори с лекаря си! По принцип високата стойност говори за наличие на възпалителен процес. Той ще прецени какво да предприеме.

# 2
  • varna
  • Мнения: 404
Мария не се притеснявай-по време на бременност СУЕ-то е винаги ускорено!моето например през цялата бременност се върти около 25-30!!!

# 3
  • Мнения: 3 116
По време на бременността РУЕ много силно се покачва и това е нормално.
Мойто беше 30 и затова знам. И аз се бях притеснила и гинеколожката ми обясни написаното по-горе, така че всичко ти е ок  Hug

# 4
  • Мнения: 7 640
нищо не значи- и до 50 без други промени в изследванията и симптоми е абсолютно нормално.
Вие лекари нямате ли си за тълкуване на резултатите newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 11 658
Знам,че по време на бременност СУЕ се покачва!Моето беше 24-25 при норма около 12.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 129
ок си е СУЕ-то. При мен беше стигнало до 90 веднага след грипа. Но на следващите изследвания беше към 30.

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
По време на бременност и малко след раждането СУЕ е нормално по-ускорено,до 50 е в норма,

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
По време на бременност и малко след раждането СУЕ е нормално по-ускорено,до 50 е в норма,
Потвърждавам. Аз като си взех моите резултати и като видях 40, едва не полудях от притеснение. Доктора, който ме наблюдаваше в поликлиниката ме успокои, че е нормално. Вече ходех на прегледи и при този, който бях избрала за раждане и му носех изследванията от поликлиниката - и той не се впечатли от тази стойност.

Общи условия

Активация на акаунт