Въпрос за коликите

  • 960
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Първо да ви се похваля че  станах майка на една много сладка Виктория.имаме си вече колики искам да ви попитам мога ли да комбинирам espumizan сас chmomila vulgaris 9ch.или ако някой знае нещо po ефикасно нека да сподели.

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз давам Саб Симплекс и чая на Хип за колики.На моменти има ефект ама понякога е направооо smile3511
Честита дъщеричка.Да ти е жива,здрава и много да ви радва.  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
От нищо не минават пустите колики.Аз давах Саб.Най-голям ефект имаше сешоара.Заспиваше на втората минута.Дано бързичко ви минат Hug

# 3
  • Мнения: 137
Понеже от Саба нямаше никакъв ефект,давах Есвпомизан.Никакъв ефект.Какво ли не опитах-и чайове,окакво лине-без никакъв ефект.Така , просто се чака да отминат и това е.Това,че даваме нещо е успокоание само за нас,че правим нещо.  Hug

# 4
  • Мнения: 3 116
Честита дъщеричка Simple Smile Да ти е жива и здрава  Heart Eyes

При нас само Инфакол помогна, но ни го донесоха от Англия че тук го няма  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 22 531
Честитоооо,ако има как намери си INFACOL от Англия,Малта,Кипър.Много помагат.Иначе масаж и топли кърпи на коремчето.Носене на руце,такива изморителни работи.Дано минат бързо.

# 6
  • Мнения: 104
коликите беше най-гадния  период от гледнето на бебчо, бяха мнго силни  между 18 и 22ч, нищо не помагаше

# 7
  • София
  • Мнения: 6 971
ЧЕСТИТО! Да ви е жива здрава и да радва много мама и тати.
 Относно коликите на нас не ни помогна нищо, което се продаваше тук в България. Видях, че майчетата са ти писали за английски капки и аз нямах възможност да си ги набавя, но ми донесоха австрийски казват се АNTIFLAT (само информативно ако случайно имаш познати там). В България - сега виждам, че много рекламират мехлемче за масаж на коремчето Бейби Нос има и такива капки, пробвай и с тях и успех в борбата с коликите.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Най-напред честита ти дъщеричка Simple Smile Simple Smile, много много положителни емоции да ти носи;

за коликите при всяко детенце е различно - при нас нищо не действаше, никакви капки, никакви чайчета (май на ХИП облекчаваше уж малко, ама не съм много сигурна).

От други мами съм чувала, че Инфакол капките помагат, но.. ,пак ти казвам - има деца, при които нищо не помага; дано вие не сте в този списък

# 9
  • Мнения: 424
Кремчи , исках да ти отговоря, но си изчерпала лимита на лс  Sad

# 10
  • Мнения: 147
Kremchi няма стандартна рецепта за коликите.Зависи от бебчето.На едни помагат неща,които при други нямат никакъв ефект.Аз реших кардинално въпроса по следния начин.Тъй като всички препарати и чайчета са за успокоение на майките,че правят нещо бебето да не се мъчи,а май нямат кой знае какъв ефект върху дечко(мое мнение) и тъй като Алекс е прекалено малък за вода,респективно чайчета си купих лактогонен чай-български-с копър и анасон.Ако си го пия редовно и бебока не се свива от зверски болки.Ако забравя настава едно гърчене,посиняване от рев, та чак до захласване.Иначе коликите са неминуеми,но се разминаваме само с моментно свиване на крачета и ръчички.Та така-вместо бебо аз пия чайче и за сега всичко е ОК Hug

# 11
  • Мнения: 22 531
Дани получи колики на 3 ден. един месец не мигнахме,после се сдобихме с ИНФАКОЛ и всички грижи спряха.На колкото мами съм ги препоръчала всички са супер доволни.Жалко,че моята позната не живее вече в Англия.

# 12
  • Мнения: 887
Калоян получи колики още на 3 ден след раждането.Давам Саб и чай на Хип,но имам чувството,че въобще няма ефект.Чувства се по-добре,когато му сложа на коремчето малка бутилка  с топла вода,така,че то да я прегърна и го гушна.Заспива много бързо.Чувала съм,че има специални грейки за бебета,но не мога да намеря къде ги продават.Ако някой е виждал моля да ми каже.

# 13
  • Мнения: 106
Ето ти една темичка за коликите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85900.msg1497534#msg1497534

Във форума има много теми за коликите. Само трябва да напишеш "колики" в експертно търсене и ще има да четеш до утре..... Ако вече не си го направила, действай Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз навсякъде си повтарям и си пиша,че коликите зависят от това,което ядеш(в случай че кърмиш).
На малкия му се предизвикваха от:
леща,боб,зелен фасул,грах,домати,газирано,пуканки,царевица....
от какаото,кафето,шоколада-ставаше нервен и плачеше...

Общи условия

Активация на акаунт