Брой на твърдите храненета според възрастта на бебето?

  • 489
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Нещо не ми е ясна тази тема....Ето например моето бебе е на 7 навършени месеца и сега давам твърда храна на обед /месно-зелеенчуково, а следобяд - каша с плод/....
А кога се въвеждат предиобедното, следобедното и вечерята?

# 1
  • Мнения: 535
Това и на мен ми е интересно и ще следя темата с интерес  Peace Май към 8ми месец трябва да се въведе и второ хранене с твърда храна  Thinking

# 2
  • Мнения: 137
По новия начин на захранване към 8мес,а по стария-вече трябва всичко да е въведено

# 3
  • Мнения: 854
Аз много-много не съм се водила по схеми и т.н, но процедирах така - на 5м - обедно, след около 2 седмици следобедното(това си го отчитам като грешка, защото стомахчето не можа да реагира толкова бързо и Борко се запече Sad ) Така с 2 хранения карахме до 9-ти месец, когато почнах да му давам и закуска. Вечерята я въведох някъде около годинката. Съответно кърмене заменихме може би чак към годинката.

# 4
  • Мнения: 2 220
Захраних го на 6 месеца и сега на 9 сме с 3 заменени хранения, т.е. по едно всеки месец. Кърмя го сутрин и вечер и по веднъж през деня.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 109
Захраних Ванко на 5 навършени месеца!
Сега в менюто си има 2 заменени хранения
/1.на обяд-зеленчуково пюре+каша-общо 200-250гр. 2.след обяд плодово + каша - общо 200-250гр./
От няколко дни се опитвам с по няколко лъжички да му предложа сутрин на закуска попара. feeding
Другото в менюто ни е кърма!

# 6
  • Мнения: 1 216
Момичета, ето какво съветват тукашните лекари:

5-6 месец - 1 до 2 пъти
6-9 месец -   3-4 пъти
9-12 месец - 4-6 пъти
В тези хранения са включени и леките закуски, различни от мляко.

Към 6 месец бебето трябва да поема около 1250 мл мляко или кърмене на поискване, а към годинката около 625-950 мл. Тогава вече може да има и безмлечно хранене/ към 12 месец/

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Е_lucky. кашата не е ли следобено хранене newsm78Тъя като я даваш следобед newsm78
Ето моето меню:
6:30-кърма, 10-кърма, 13:30 - зеленчуково пюре, 17-в момента въвеждам каша, т.е. каша+кърма, но до края на месеца ще остане само каша, 20:30-кърма. В началото на следващия месец ще започна да редувам зелен. пюре с месно-зелен., т.е. заместените хранения са отново две. Следващия месец-попара в 10. А за кърменията в 6:30 и в 20:30 не съм мислила още, затова и аз ще следя темичката.
Както виждам тук се включват майки, които не са големи привърженички на късното захранванае, така че надявам се да ми е полезно инфото.

# 8
  • Мнения: 485
Според мен трябва да оставиш детето да те води.

Например, моя син утре става на 8 месеца (захраних на 6), но все още сме на едно твърдо хранене, по време което той досега не е изяждал повече от 1/2 бурканче от малките и то с много мъки.  Rolling Eyes А ако му дам закуска отказва категорично обяда. Е как да му въведа още едно ядене?

Гледай бебето си, то само ще ти покаже кога е готово.

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 09:35 от Duol

# 9
  • Мнения: 1 559
   През първата годинка не трябва да има заместено млечно хранене,тъй като млякото (кърма или ам) е основната необходима храна на малкото организъмче Wink Добре е да се кърми половин-един час преди твърдата храна. А ако планирате отбиване около годинката (не по-късно), може да заместите кърмене като прибавите към кашата/пюрето ам.
   Няма строги правила (или има различни такива) точно кога да се въведе едно или друго хранене Grinning Според мен е хубаво при въвеждане на едно хранене с твърда храна, да се изчака поне 1-2 месеца до въвеждането на следващото.
   За протокола - аз въведох обяд на 6,5 месеца (като винаги около1/2 час преди това се кърмим, а "твърдата" храна ни е обилно разредена с кърма). Следобедната закуска засега планирам да предлагам от 8,5 месеца - като тогава ще давам вече познати храни, а на обяд ще захранвам с новите.

Общи условия

Активация на акаунт