Missed abort-моля помагайте

  • 1 615
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Моля ви кажете ми какви могат да бъдат причините.Възможно ли е да се получи за това ,че аз съм рх( - ),а мъжа ми е рх (+)?Моля ви споделете вашето мнение ужасно съм разстроена
Ще съм благодарна на всеки,който се включи Cry

# 1
  • Мнения: 3 042
Здравей, аз имам един Missed abort преди много години, още преди да забременея с дъщеря ми. Нито един лекар не можа да ми отговори на въпроса : "Защо е станало така?" На въпроса ти за Rh нямам отговор.
Знам, че е трудно, но трябва да превъзмогнеш загубата и да гледаш към бъдещето. Да мислиш само позитивно и всичко ще бъде наред.
Аз забременях точно 6м след аборта /толкова ми беше казала лекарката да изчакам/ и всичко беше ок. Много ме беше страх пак да не стане нещо, но вярвах, че този път всичко ще е наред. Сега си имам две прекрасни дечица.

 Желая ти успех!

Информация за Missed abort може да намериш в тези темички:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13655
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=159&Board=probzab&N … part=all&vc=1

# 2
  • Мнения: 151
Здравей!
 И аз преживях този кошмар, а едно от най-лошите неща бе, че никой не може да ти каже причината. Може да е това което предполагаш, може да са още стотици други причини. Горе главата, колкто и да е гадно, времето ще го заличи. Намери си занимание, не мисли за това и скоро пак ще си мама. Тогава вземи от рано всички мерки, които зависят от теб, но това което зависи от природата не ще променим.
Поздрави

# 3
  • Мнения: 318
Здравей Берни, много съжалявам за случилото се миличка Hug. Не знам какво да ти кажа, но със сигурност зная как се чувстваш в момента. Аз преживях същото миналата година февруари месец и както виждаш по лентичката сега съм бременна , въпреки че бременността ми е изпълнена с милиони страхове. Наплачи се сега и само не се самообвинявай, защото ти не си можела да направиш нищо. Лекарите дори не знаят каква е причината за мисед аборта, казват че просто се случва , но защо никой не знае. Горе главата мила и смело напред,  bouquet

# 4
  • Мнения: 601
   Убедена съм ,че не е лесно,а причините могат да бъдат десетки и може всеки само да дава предположения.
   Сега е важно ти да си добре,психически и физически.С времето всичко ще се поуталожи,а живот и здраве когато пак решите ще си имате едно бебче и разбира се трябва да се пазиш повечко    Hug

# 5
  • Мнения: 326
Съжалявам, че това те е сполетяло, миличка... Горе главата обаче! като мине малко време /поне 6 месеца, мисля/, опитай пак. И запомни бъдещите бебчета обичат усмихнати майчета - затова не унивай!

# 6
  • Мнения: 2 123
И аз съм минала през този ужас... Мога да ти кажа, че връзка между резус факторите и мисед абортите в първите 12 седмици - няма. Обикновено причината е хромозомна аномалия, която природата коригира, за да не се развие непълноценен индивид. Ти със сигурност нямаш вина!!! Изживей си болката и запомни, че вероятността да се повтори е 0.5%

# 7
  • Мнения: 2 257
В тази таблица най-общо ги има причините за повтарящи се аборти обаче. При теб е имало един missed само, може да е една от тези причини, може и изобщо никога да не се намери такава. Missed се оказва толкова често срещано нещо....Но и често след това жените изкарват нормална и хубава бременност. Не бързай да се шашкаш. Обсъди с лекар.

Етиология - процент на диагноза

Генетична - 5%
Структурна -10%
Имунологична - 20-30%
Хормонална - 10%
Ембрионална - 30%
Инфекциозна - под 5%
На средата (пушене, пиене, лекарства, кофеин) - под 5%

# 8
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Мила berni, съжалявам за това, което ти се е случило.
За съжаление, явно не е никак рядко срещано явление.
Обикновено когато е за първи път, лекарите не насочват
към изследвания, но аз бих си ги направила, за мое успокоение.

Не съм сигурна, че отрицателният резус фактор е оказал влияние, но има едно важно нещо, което има значение за следващото бебче - анти-Д гама глобулин, увери се, че са ти сложили инжекцията. При майки с отрицателен резус фактор е задължително да се сложи след раждане (ако бебето е с положителен), но и след аборт също трябва да се сложи.

Успех, и колкото и да ти е трудно, усмихни се и погледни с надежда напред, винаги изгрява Слънце   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 409
Здравейте,
много благодаря за подкрепата.
Сложиха ми анти Д още на следващия ден и ме увериха,че при следваща бременност няма да има проблем.Искренно се надявам да е така.
Знам,че  е все по-често срещано,но когато се случи на мен имах чувството че съм единствената и света потъна под краката ми.Сега като чета виждам,че не съм сама и увереноста на всички ,които са минали по моя път ми дава сили за нови опити.
Само да попитам още нещо.Нужно ли е да се чакат тези 6 месеца или може да се започне и по рано с бебеправенето.Дали има вероятност ако не изчакаме срока да се повтори и това да ме убие напълно психически Cry

# 10
  • Мнения: 2 069
Здравей, миналата седмица преживях същото като теб - в 11 г.с., и аз не получих категорично обяснение защо се е случило. Моят лекар ми каза, че след 2 месеца можем да опитаме отново да забременея, но аз мисля да изчакам поне 1 година. И аз като теб получих уверенията, че при следваща бременност едва ли ще имам такъв проблем. Горе главата и успех!

# 11
  • Мнения: 1 065
здравей, мила! съжалявам за случилото се с теб. преживях го преди 10 дни и малко по малко се измъквам от мъглата. виждам, че и ти звучиш мъничко по- добре. както са ти писали момичетата- причината може и да остане неизяснена, но все пак изчакай резултатите. на мен ми казаха да изчакам 2-3 месеца. това би могъл да ти каже гинеколога ти. успех и не се тревожи!   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 591
Само да попитам още нещо.Нужно ли е да се чакат тези 6 месеца или може да се започне и по рано с бебеправенето.Дали има вероятност ако не изчакаме срока да се повтори и това да ме убие напълно психически Cry

Taя тема колко да чакаме сме я дъфкали и дъфкали - поразрови форума- всякакви мнения ще намериш.

Индивидуално е - медицински на теб са ти достатъчно понякога и 30 дена - колкото да дойде и мине първата нормална М.
Обаче психически погледнато - времето е толкова, колкото е необходимо за теб самата.
преди да предприемеш нови опити трябва да си 100% сигурна, че можеш да минеш през това отново, какъвто и да е резултата. Не е казано, че ще се повтори някога, но има и такава вероятност. Просто всяка 4та бременност завършва така - някои майки имат по 4 безпроблемни, други обаче наваксват с процентите им - и по 4 пъти опитват докато износят бебе. Ти готова ли си да минеш отново през това?
Моя съвет е да почакаш, докато отговора на горния въпрос стане ДА  bouquet

Желая ти безпроблемна бъдеща бременност Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 135
Здравей, Берни! Съжалявам за случилото се с теб! Преживяла съм го (не случайно използвам тази дума!) и си давам сметка за страданието ти. Аз бях в 10 г.с., първа бременност.. Лекарят ми (тогава) до последния момент не разбра, че има проблем и ми поставяше инжекции за задържане. След 3-дневни тревоги ме приеха по спешност в болницата, където се изясни проблема. Чувствах се ужасно, ревях. Много ми беше и унизително положението, че лекарите недоумяваха що за лекар е този, при когото ходех, като първо ме попитаха дали изобщо съм се регистрирала някъде като бременна и дали съм ходила на консултации. Със съпруга ми сме образовани хора, четем, не сме такива, които да не разбират, когато им се обясни нещо. Шокът наистина е голям. разбрах, че вече е имало риск и за мен самата... Сега съм майка на прекрасната Рая, с която забременях 5 месеца след тази случка. Колкото и тривиално да звуча (аз лично приемах ужасно успокоенията на лекарите, че следващия път всичко ще е наред, при положение, че исках толкова много бебче), риска да се случи нещо такова отново е почти нулев! Желая ти много спокойствие и успех! Няма да забравиш никога това, което ти се е случило, но в момента в който погледнеш роденото си дете, нещата добиват друг вид и започваш да разсъждаваш по-философски! Успех!

# 14
  • Мнения: 1 029
Миличка, съжалявам. Cry
Прави са момичетата, за съжаление никой незнае и не може да ти каже със сигурност.
Аз съм чувала обаче, че при отрицателен резус фактор при жената се поставяше някаква инжекция.Или това беше към средата на бременността.
Не съм сигурна, говори с лекаря си и давай смело напред!
Другият път всичко ще е наред!

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт