Ставате ли като чуете химна на държавата в която сте?

  • 3 163
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 363
  Tired

Последна редакция: нд, 15 яну 2006, 15:04 от miravmbd

# 1
Абе замислих се и май до сега не сме ставали нито на английският, нито на Шотландския химн. Но не сме и попадали на такива общи мероприятия. Тоест бяхме на откриването на Българското консулство в Шотландия и тогава освен българският химн прозвуча и Шотландския, но ние така или иначе си бяхме прави.  Simple Smile
В къщи иначе на тези химнове не ставаме.

# 2
  • Мнения: 530
Цитат на: miravmbd
Аз сега се замислям от какъв зор се пуска Британския химн на деня на Будителя?Какво като сме в Англия или където и да е било?


А, де!??? Много странно ми прозвуча това? Защо наистина са пуснали God Save The Queen???

Колкото до това дали ставам, не не ставам! Ако съм вкъщи и го пуснат по радиото и телевизията не ставам, мъжът ми също не става, освен ако не става въпрос за ръгби мач, тогава обикновено е ентусиазиран и го прави от спортен (по-скоро) а не национален ентусиазъм.

Е, ако както казваш съм на някакво обществено място и всички станат в знак на уважение, и аз бих го направила, иначе би било по-скоро невъзпитано ако си остана седнала.

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ако е на обществено място, независимо на коя страна свирят химна и хората са станали, ставам. В къщи, когато сме семейството или приятели, го давам през просото, по-мързеливо Wink

# 4
  • Мнения: 1 072
Мира, можеШ ли да ми пуснеШ линк на това, дето си го 4ела в дир_а?

КОгато сьм у дома си и пускат химна никога не ставам, мьжьт ми и тои. На голямо спортно мероприятие когато сьм присьствала на Олимпииския стадион в Рим както каза ММ ставаШ, то на крак са станали 80 000...

Ма да ни видиШ като 4уеме Бьлгарския химн (последно на европеиското пьрвенство) и двамата пееме ,като аз високо, а тои с такьв бляськ в о4ите, 4е маика ми като го видя Shocked ре4е, 4е ако и мене ме гледал така... Stuck Out Tongue

Италиянския химн не го знам по думи, но инак е много тьржествен като музика, абе маи то с всеки химн е така.
А колко от нас знаят да пеят бьлгарския с трите му куплет? Аз го знам.

# 5
Цитат на: iri
....
А колко от нас знаят да пеят бьлгарския с трите му куплет? Аз го знам.

Е ако друго не знаем поне химна си го знаем Wink

# 6
  • Мнения: 1 502
Цитат на: meri_ark
Ако е на обществено място, независимо на коя страна свирят химна и хората са станали, ставам. В къщи, когато сме семейството или приятели, го давам през просото, по-мързеливо Wink


Аз също!

# 7
  • Мнения: 2 452
Според етикета не е задължително да стоиш прав, докато се свири държавния химн на съотв. страна по медиите. Спомням си, някой бе задал въпрос по повод на това, че нац. бълг телевизия завършваше програмата си след полунощ с бълг. химн и хората се притесняваха, че трябва да стават прави по това време. Laughing  Иначе в зависимост от ситуацията - ако химна е "на живо" аз бих станала.

# 8
Цитат на: meri_ark
Ако е на обществено място, независимо на коя страна свирят химна и хората са станали, ставам. В къщи, когато сме семейството или приятели, го давам през просото, по-мързеливо Wink


Absolutno se pripokriva s moeto mnenie!

# 9
  • Мнения: 177
и ние не ставаме нито на английският нито на българският химн когато сме в къщи.но когато сме на обществено място ,когато всички са станали и ние ставаме естествено от уважение.разликата е, че българският химн го пеем гръмко,докато на английският дори не му знаем текста пък и нямаме намерение да го учим-все пак ние сме поданици на България ,а не на кралицата!!само не знам когато кралицата се гътне дали химна ще бъде променен,че чарли все пак ще е king а не queen Joy

# 10
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Ako sme na obstestveno miasto i vsitski stanat i nie ste staneme pravi,v protiven slutsai ste e proiava na neuvazenie .Ako tsuia ispanskia himn po TV ne stavam (tse zasto da stavam Rolling Eyes ).Viz kato tsuia balgarskia me hvasta nostalgia i stavam ,no to tova stava samo na Evropeiskite i Svetovnite parvenstva po futbol.A neeee i na Olimpiadata go tsuhme.

# 11
  • Мнения: 966
Zavisi ako sme na miasto kadeto se o4akva da stanem da stavame no ako e vav kashti xm nestavam na nikvi ximni. Y nas se peiat i znaiat ximnite na niakolko darjavi. Za sagalenie shterkata se interesyva samo ot Canadskia i go znae i vav dvata my varianta.

# 12
  • Мнения: 530
Цитат на: evelina
само не знам когато кралицата се гътне дали химна ще бъде променен,че чарли все пак ще е king а не queen Joy


Мисля, че оригиналния текст е 'God save the King", и съответно е бил променен за сегашната кралица. Ето виж тук сигурно има и текста и пише за историята на химна:
http://www.royal.gov.uk/output/page317.asp

# 13
Цитат на: MM
...Мисля, че оригиналния текст е 'God save the King", ..

И аз така съм чувала Grinning

# 14
  • Мнения: 1 497
Текста се сменя в зависимост дали е крал или кралица. Иначе не ставам на химна им, но на нашия припявам и се вълнувам, ама така си бях и в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт