БРЕМЕННА В 4-7 МЕСЕЦ НА МОРЕ???

  • 6 922
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Прекрасни маминки, какво мислите за дългите пътувания и престой на морето при бременност между 4 и 7 месец?

# 1
  • Мнения: 186
Всички сме виждали бременни жени на плажа. Някои скрити под чадър и опаковани в шалове, някои свободно препичащи се на слънце...
Чух две истории за бременни, които в 6-ти- 7-ми месец са били на море, които след това са загубили бебето. Дали е случайност или има нещо по-специфично свързано с климата, надморската височина, дългото пътуване, силното слънце....?
Планирам да пътувам до морето в края на 6-тия ми месец и се чудя, ако се чувствам добре, дали ще е все пак рисковано.

# 2
  • Мнения: 1 866
Климата и надморската височина нямат нищо общо със загубата на бебето. Та нали и ние морските мами бременеем.  Grinning Пътуването София-Черно море също не е страшно, ако бремеността е нормална. Аз лично съм пътувала между 6-я и 8-я месец до София 2 пъти с първата бременност и сега пак пътувах и нищо не ми стана. Виж слънцето не е много добро нещо за бременната жена, защото може да станеш на петна, пък и може да ти прилошее от топлото и т.н. По принцип, аз лично като съм бременна нямам никакво желание да ходя на плаж, предпочитам планината. Плажът винаги ме е уморявал, но това си е до натура и организъм. Когато ходя на плаж с детето си, то е между 8 и 10.30 сутринта или след 15 часа, а в най-горещите месеци след 16 часа. Ако спазваш това правило, пиеш достатъчно вода, не се пържиш с часове под слънцето, мисля, че може да си изкараш добре.   bouquet

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ако нямаш изрична забрана да пътуваш или да ходиш на море, няма нищо опасно. Миналата година аз също се страхувах, говорих с гинеколога си и той каза "Ти си бремнна, не болна. Може да ходиш на море само се пази на плажа да не слънчасаш." В началото на бременността си имах проблеми, но точно след морето в 6-я месец се почувствах добре и сигурна  Grinning Пътуването изобщо не ме натовари. Бяха ме посъветвали да пътуваме по хладно рано сутринта и да си сложа една възглавничнка на кръста за да ми е по-комфортно.

# 4
  • Мнения: 7 640
аз ходих в 30г.с. На плажане се пекох, принципно не обичам.
А хда влязя в морето- абсурд Naughty, лекарите вани не препоръчват да се вземат, камо ли в тази вода да се накисна.
Само до коленцата и толкоз. Wink
Но беше адска жега, намерете си хотелче с климатик.

# 5
  • Мнения: 549
Аз пътувах от 3-ти до 7-ми месец поне 2-3 пъти месечно доморето и обратно в София, ходех на плаж, плувах и всичко каквото си искам правех, чувствах се чудесно. Имам здраво и прекрасно дете

# 6
  • Мнения: 6 164
Лошо няма, стига да си имаш едно наум! Grinning
Няма да се прегряваш, да прекаляваш със слънцето, да ти става лошо и т.н. Пък водата си е хладка, няма да ти навреди, единствения проблем с нея е, че не е чиста и да не лепнеш някоя инфекцийка там долу, че си е кофти работа.

Ти ще си усетиш как се чувстваш - индивидуално е. Аз например в начална бременност още не издържах - прилошаваше ми от топлото, само се киснех във водата и бях като парцал. Но съм с много ниско кръвно и всеки знае, че от горещините пада още повече... Така че си зависи от организма.

# 7
  • Мнения: 765
 Като бременна изкарах 6-тия месец  на морето . Плувах всеки ден и се чуствах прекрасно . Да вметна , че в 4-тия месец лежах в болница за задържане . Ако се чустваш добре и  след като говориш с лекаря си не виждам проблем . Пази се от слънцето и приятно изкарване!  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 550
Ако нямаш забрана от лекар - отивайSimple Smile

Не е противопоказно да плуваш, всъщност е приятно с бременния корем във водата.
Важно е да си вземеш слънцезажитен крем с висок фактор и да си седиш на сенчица.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 109
Второто ми дете се роди през септември. Изкарах юли месец на морето, като всеки ден ходехме на плаж. Заминахме си в първите седмици на 8-ия месец. Не съм прилагала някакви по-особени предпазни мерки- седяхме от 10 до 12,30 и не съм имала проблеми. Влизах и в морето. Плуването е голям кеф особено когато си бременна- както си натежала, изведнъж олекваш във водата, супер е! Laughing Според мен, ако бременната се чувства добре и слънцето не й пречи, няма причина да се лишава от плаж. Е, разбира се, умерено, но това е ясно от само себе си....

# 10
  • Мнения: 295
Ако нямаш изрична забрана да пътуваш или да ходиш на море, няма нищо опасно. Миналата година аз също се страхувах, говорих с гинеколога си и той каза "Ти си бремнна, не болна. Може да ходиш на море само се пази на плажа да не слънчасаш." ................
newsm10
Ние в края на 8ми месец направихме обиколка на половин България и на морето постояхме доста, нямаше никакви проблеми. Единственото гадно нещо беше жегата, но всичко останало - супер!!!
Ако се чувстваш ок - значи няма проблем.

# 11
  • Мнения: 337
Това е отлично решение, аз лично миналата година бях в 6тия месец и си се пекох на плажа като не прекалявах, когато ми станеше топло се потапях в морето докато се охладя, на всичкото отгоре добих такъв невероятен и траен тен, че като раждах ме питаха дали съм ходила на солариум Mr. Green. Бебето се роди голямо и здраво, слънцето е невероятно полезно за бебето дори в шкембенцето на мама Peace

# 12
  • Мнения: 104
зависи как протича бременността
по-добре се съветваи с лекаря си

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ако нямаш забрана от лекар - отивай:)

Не е противопоказно да плуваш, всъщност е приятно с бременния корем във водата.
Важно е да си вземеш слънцезажитен крем с висок фактор и да си седиш на сенчица.
newsm10

# 14
  • Мнения: 313
И аз отидох на море в 25г.с. - незабравими моменти. Само малко дълъг ми се видя пътя....то си беше истинско пътешествие Laughing

Общи условия

Активация на акаунт