не сме акали 3 дни- помощ

  • 638
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте мами. Вече 3-ти ден бебо се мъчи и му е некомфортно. Неспокоен е и ми се струва, че е защото не е акал??? Дали е така - незнам, но си беше доста редовен до сега. Моля за помощ кака да се справим??? Има ли друг начин, освен термометър в дупето да се подпомогне изхождането?
А и да кажа, че сме само на кърма

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 20:08 от neli.vutova

# 1
  • Мнения: 854
Пробвай да хапваш по разхлабващи неща. А ако не мине можеш да му вземеш от чайчето на Блевит за запек, много помага и може да се дава и на съвсем мънички бебета. Само не се притеснявай, ще се оправите Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
И двамата ли не сте ...?

# 3
  • Мнения: 60
Не  - само бебо има този проблем и ми се струва, че се опитва и напъва..........ама нищо не става

# 4
  • Мнения: 1 111
  И моят бебок на 2 месеца имаше такъв проблем, но му помогнаха сушени сини сливи, сварени и пасирани.По една, две чаени лъжички, въпреки че не беше захранен още. Пробвай, действа безотказно.Пък термометри и т.н.-забрави ги...

# 5
  • Мнения: 241
Този проблем и ние имахме като станахме на 2 месеца, че даже не по 3, а по 5 дена не е акала. Едни казваха, че на 100% усвоява млякото, други, че не и стигало. Нашето педи каза-до 7 дена е ок. Да ама на детето сякаш кофти му беше. Та взех, че проядох овесени ядки, всяка сутрин 5/10 лъжици накиснати в топло мляко с малко масло за 15/20 мин. Бебка проака на втория ден, та така е и до ден днешен...аз папам като кон овеса, а тя ... Mr. Green Надявам се да се оправите и не се притеснявай. Praynig

# 6
  • Мнения: 1 873
След като сте само на кърма, няма проблем ще свърши работата детето.Ще ти препоръчам чай, но не детето да пие, а ти.Има готов в аптеките.Води се лактогонно средство за кърмачки и струва 1 лв.Комбинация е от различни билки и ще се отрази добре и на бебо и на теб.

# 7
Веднага се намесвам -
1. Кърмата се усвоява почти 100% и в този случай тези 3 дни не трябва да те притесняват (все пак няма прах или нишесте и пр.);
2. Ако смяташ да му помагаш - моля те, не мъчи милото създание с термометър Cry Чела съм дори, че някои се травмират. Просто изпий 1 литър портокалов сок и... готово (нали каза, че се кърмите). Аз съм пробвала с термометър и (синдрома на двете леви ръце) го счупих;
3. Повтарям Guinni : дори само водата от овесените ядки - чудно и за теб, и за малкото човече. Лактогонния чай го пих 2 месеца за кърмата - за кърмата не помогна, но, виж, за корема...определено регулира, пък и е добре за фигурата на мама Wink

# 8
  • Мнения: 60
Ами, съгласна съм за овесените ядки, но аз си хапвам всяка сутрин (с изключение на днес май newsm78) и.......  няма същия резултат като при вас или просто така се е случило сега?
Относно кърмата обаче едно не ми е ясно Thinking Защо до преди 3 дни пълнеше памперса по 3-4 пъти на ден (е,... с малки изключения - по 1-2 пъти на ден)? Нали и до сега кърмата се усвоявала почти на 100 % или не е така? Ще съм благодарна някой да каже нещо по този въпрос ако знае?

# 9
  • Мнения: 46
Моето бебе също имаше запек когато беше само на кърма, може би защото не пиеше вода или защото аз съм хапвала запичащи храни.
Термометърът ме притесняваше затова използвах за тази цел сапунче и винаги имаше ефект.

# 10
  • Мнения: 1 111
  Нели, някъде бях чела, че кърмата в един момент не може да упражни достатъчен натиск в/у червата и затова се получавало така.Дори и 5 дена не трябвало да будят притеснение.Пробвай и с масажче на коремчето с въртеливи движения по посока на часовниковата стрелка, също и му движи краката сякаш кара колело.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравей Hug
Знаеш ли,май почти всяко бебче минава през този период.Аз също съм опитвала с термометър,макар,че на мен също хич не ми харесва този начин.Опитай със сапунче наистина,повече допадаше този начин и на мен.Малко парченце сапун,заострено,в дупенцето,действа по-добре и по-бързо.А ти хапни круши.Дано да се оправи мъничето Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 810
Ей, изпреварили са ме!
Но сигурно ще се включат и мамите, които успокоиха мен- Бу, Jade, Хедра и др. пропускам.

Да обобщя това, което за мен е правилно:
Не се притеснявай, щом сте само на кърма!
Не давай друго! Не бъркай в дупето!
Можеш да правиш масажче на коремчето, колело с крачета...
Ако бебето е неспокойно, може и да не е от акото, а от колики.

# 13
  • Мнения: 60
Ох, благодаря на всички ви.
Правя му масажче на коремчето всеки ден, както и упражнения- каране на колело например, но уви....май не бе достатъчно. Вчера веднага купих и чайчето на Блевит (доста скъпичко между другото), и му дадох веднага и днес в ранни зори също - но нищо.
Това за сапунчето не съм го чувала, но бих го пробвала при следващ случай (дано да нямаме такъв де), защото преди малко успяхме Simple Smile Е.......с термометърче Embarassed, но вече наистина бебо привидно страдаше. Аз бях опитвала веднъж и не стана, но се оказа, че не правя нещо както трябва.
Благодаря ви отново и дано повече не ми се налага да питам по този повод

# 14
  • София
  • Мнения: 630
Здравей Нели,
пиша ти защото аз и моята бебка преминахме през този етап много по- рано. Както си беше редовна, така изведнъж спря да ака за цели 5 дни. И нямаше 6 седмици - периода след който за едно бебеб е възможно и съвсем нормално да ака на по-дълъг интервал от време, както ми обясниха във форума. Много се бях притеснила естествено, но след като се убедих, че наддава нормално и не чувства дискомфорт, приех, че при нея това е нормално. Преди това тълкувах всяко нейно намръщване като резултат от "неакането". Пробвах различни неща за разхлабване, но просто пир нея нямаше нужда явно, защото те нямаха резултат. Разговарях и сличната лекарка, но тя ми каза единствено за термометъра.  Тогава информацията и опита на момичетата тук много ми помогна. Това, което аз разбрах е, че запек и Период между акане са различни неща. В библиотеката има информация за запека.  Значи ако бебето е само на кърма, то няма от какво да се запече. Просто усвоява кърмата на 100%. Мойта бебка и до сега не ака всеки ден - на период между 3-5дни. Надявам се всичко да бъде наред и при вас и ти да се успокоиш.

Общи условия

Активация на акаунт