Въпросче за фонтанелата?

  • 5 353
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Здравейте,
Днес като бяхме навън с другите майки стана въпрос за това как заспиват бебетата ни. И аз им казах, че моето от време на време заспива като го галя по главичката отгоре на темето. И една от тях ми каза че не е хубаво да се гали бебето по главата и там където му е фонтанелата. Малко ми се струва тъпо - какво пък може да и стане на фонтанелата като го галиш там. Незнам, вие какво мислите по въпроса. Знам, че фонтанелата трябва да се пази от удряне, но пък от галене.

# 1
  • Мнения: 2 910
Фонтанелата наистина много трябва да се пази, но аз не виждам проблем да галиш детето по главичката, все пак ти не натискаш на това място Wink

# 2
  • Мнения: 7 803
ново 20  #Crazy
абе то в градинките всичко можеш да научиш  #2gunfire
не мисля, че е проблем

# 3
  • Мнения: 5 790
ново 20  #Crazy
абе то в градинките всичко можеш да научиш  #2gunfire
не мисля, че е проблем

 newsm10

И аз не мисля, че има проблем. Все пак го галиш....

# 4
  • Мнения: 2 220
Ние винаги така приспиваме сина ни - с галене по главичката. За първи път чувам, че не трябвало  Sunglasses Абе, то ако слушаш всички, няма нещо, за което да не се притесняваш...

# 5
  • София
  • Мнения: 39 754
Проблем ще има ако бебето се удари силно в тази област. От едно галене нищо няма да му стане, пък и предполагам ти не си майка садистка Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 315
Нищо няма да му стане. Фонтанелата е покрита от дебела ципа и кожа все пак. А и галенето не включва натискане.

Глупости са ти говорили!

# 7
  • Мнения: 574
Глупости. Значи и да не му миеш главата и шапка да не слагаш, че е опасно.

# 8
  • Мнения: 293
И аз не виждам нищо лошо в това нежно да погаля главичката на детето си и да я целуна  Rolling Eyes

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Проблем ще има ако бебето се удари силно в тази област. От едно галене нищо няма да му стане, пък и предполагам ти не си майка садистка Simple Smile
Peace

# 10
  • Мнения: 1 370
Е, това не го бях чувала #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Да бе, това са пълни глупости. Виждали ли сте педиатрите как натискат, като проверяват колко се е затворила фонтанелата  Shocked
Точно моята педиатърка ми обясни да не се притеснявам толкова за фонтанелата - тя трябва да се пази от силен удар. Каза ми, че не е толкова крехка и спокойно мога да си пипам детето, като го къпя, например, или като го галя.

# 12
  • Мнения: 695
галенето не е все едно да го тупкаш по главата doh не обръщай внимание на подобни безумици и аз галя малката по главата и то не само когато я преспивам,а и през останалото време

# 13
  • ГО
  • Мнения: 3 955
По същата логика недей да го къпеш детето,че иначе може като му слагаш шампоан пак да го натиснеш и да го увредиш.Глупости.Все пак децата ни не са кукли или от стъкло.Природата си знае работата.Не се тревожи излишно.  bouquet

# 14
  • Мнения: 8 505
Фонтанелата съвсем не е толкова незащитена,колкото някои си мислят.Гали го колкото си искаш.

Общи условия

Активация на акаунт