Рапани?

  • 29 004
  • 16
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Рапаните са малко жилави. Как да ги приготвя, освен панирани? Имам около 0,5 кг. замразени.

# 1
  • Мнения: 3 251
Рапаните са жилави ,само ако ги превариш повече от необходимото,те са също като калмарите-10-15 минутки им стигат,но защо ли ти го казвам-гледам ,че си "морско чедо"?!?! Laughing А друга идея за тях нямам-гледах веднъж ,че правеха салата с морски дарове и те бяха в списъка,но технологията на приготвяне я изпуснах. Cry Впрегни малко фантазийка и ще се справиш,ако е толкова наложително! Grinning

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Баба ми ги приготвяше с ориз.

# 3
  • Мнения: 390
много лесна салатка:
режеш рапаните на шайби, нарязваш червен лук на ситно, посоляваш го, слагаш му оцет и леко намачкваш да му убиеш лютивината и смесмаш с нарязаните рапани
лесничко, вкусничко и простичко

# 4
  • Мнения: 390
е може и да ги залееш със сгорещено масло и задушаваш под капак (без да ги печеш на фурна да не станат жилави)

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не съм имала честта да готвя рапани, но похапвам панирани такива и сам възхитена.  Не съм виждала из магазинските фризери замразени, но явно не съм гледала добре. Имало значи?
Пък за калмарите, Нина, защо ги вариш? Преди време и аз ги бланширах преди паниране, но се оказа, че без варене са по-хубави и си спестих труда по готвенето им...
Калмари с паста патафри..Много избухлива смес... Не оставяйте гладни мъже вкъщи да си готвят....

# 6
  • Мнения: 390
абе панирани наистина са мнага вкусни обаче много пипкава работа (ядката е малка, а я режа поне на 3 за да стане плоски парченца - та играй си цял ден)
продават са в Б-с на рибните борси и не са скъпи от 4 до 6 лв (според сезона) за килограм чистена и сварена ядка

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: alma
Не съм имала честта да готвя рапани, но похапвам панирани такива и сам възхитена.  Не съм виждала из магазинските фризери замразени, но явно не съм гледала добре. Имало значи?

Във Варна ги продават най- редовно в Пикадили- при замразените риби и рибни продукти.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Нина
Рапаните са жилави ,само ако ги превариш повече от необходимото,те са също като калмарите-10-15 минутки им стигат,но защо ли ти го казвам-гледам ,че си "морско чедо"?!?! Laughing

Морско чедо, ама отвято Embarassed  Като ми ги дадоха, си бяха с  "черупката". И ги сложих да се върят с малко вода, за да излязат от "къщичките", ама поне час. Ама кой да пита Confused:  Rolling Eyes После разбах, че колкото повече се варят, стават по жилави. Прибрах ги в камерата и сега си чакат реда, ама освен панирани, не ми идва на идея друго. Само с яйце и брашно ли да ги панирам или ще станат и с паста патафри?
За салата май нестават Imp

# 9
  • Мнения: 1 290
не съм готвила НИКОГА такива животини, но ми хрумва идея - щом казваш, че си ги варила повече и са станали жилави. Аз бих направила така:

Нарежи ги на ситно и ги остави в маринатка от лимоново сок4е малко и подправки според твоя тертип на готвене.
Задуши повечко зелен лук и зелен чесън по възможност. Аз си затварям попарена копривка в бурканчета - бих сложила няколко лъжички и от нея. После оризче Накрая прибави и рапаните и ги остави така на котлона да "клокнат" малко заедно.
Надявам се да съм помогнала Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Браво Гвендолин Laughing  Хареса ми идеята ти.
Точно така ще ги спретна.

# 11
  • Мнения: 3 251
Ползвах само веднъж"патафри"и сега пак си минах на моята рецепта при панирането,разреждам винаги с бира яйцето и брашното и накрая прибавям разбития на "сняг"белтък със сол.
Аз правя едно предястие с калмари,предполагам ,че може да се сменят с рапани,ако те интересува-пиши

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Давай  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 251
"Туби с пълнеж"
Калмарите са цели,почистваш ги от "иглите"и ги вариш за около 10-ина минутки.После охладени се пълнят със следната смес:100гр.рулца от раци/нарязани на дребно,малко царевица-около 2 суп.лъжици/,сварени и нарязани на дребно картофи,1-2 суп.лъжици заквасена сметана,50-100гр.кашкавал настърган и 2-3 мариновани краставички/пак нарязани на малки парченца/,малко чер.пипер и  дивисил или магданоз.Напълнени с тази смес калмарите се "затварят"с една клечка за зъби и се потапят в панировка и след това се пържат.Сервират се топли със студен сос за риба.
Рапаните могат да заменят калмарите ,всичко да бъде наситнено и отгоре поръсено с кашкавала,леко запечено и пак по същия начин сервирано.Да ти е вкусно! Grinning

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 16:19 от Сапфира

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Нина
Калмарите са цели,почистваш ги от "иглите"и ги вариш за около 10-ина минутки.После охладени се пълнят със следната смес:100гр.рулца от раци/нарязани на дребно,малко царевица-около 2 суп.лъжици/,сварени и нарязани на дребно картофи,1-2 суп.лъжици заквасена сметана,50-100гр.кашкавал настърган и 2-3 мариновани краставички/пак нарязани на малки парченца/,малко чер.пипер и  дивисил или магданоз.Напълнени с тази смес калмарите се "затварят"с една клечка за зъби и се потапят в панировка и след това се пържат.Сервират се топли със студен сос за риба.
Рапаните могат да заменят калмарите ,всичко да бъде наситнено и отгоре поръсено с кашкавала,леко запечено и пак по същия начин сервирано.Да ти е вкусно! Grinning

Ох, звучи много вкусно ............. докато четох и огладнях.
Др. седмица ще направя оригилната рецепта. Тук близо до офиса продават замразени морски деликатеси и ще си купя направо готови калмари-чушки.

Общи условия

Активация на акаунт