Майчински и детска ясла

  • 994
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 977
Привет, майчета?

Имате ли представа дали ако дете тръгне на детска ясла майката запазва правото си на майчински?

# 1
  • Мнения: 147
Разбира се,че има. Peace
Прекратяват изплащането на парите за майчинство само, ако детето е настанено в заведение на пълна държавна издръжка.За справка-Закон за семейните помощи за деца.
Дано съм ти помогнала.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 059
Разбира се,че има. Peace
Прекратяват изплащането на парите за майчинство само, ако детето е настанено в заведение на пълна държавна издръжка.За справка-Закон за семейните помощи за деца.
Дано съм ти помогнала.  bouquet
Така е. Дори и ако майка тръгне на работа и се изплаща майчинство на 50% мисля

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Разбира се,че има. Peace
Прекратяват изплащането на парите за майчинство само, ако детето е настанено в заведение на пълна държавна издръжка.За справка-Закон за семейните помощи за деца.
Дано съм ти помогнала.  bouquet
Така е. Дори и ако майка тръгне на работа и се изплаща майчинство на 50% мисля

Вярно. Казвам го от личен опит - и за яслите, и за 50%.

# 4
  • Мнения: 7 640
т.е. ако ходи на обикновена ясла - не се губи

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
A  пък на мен ми спряха изплащането на 50% от майчинството, когато Ани тръгна на ясла!!!!!!!!!!!! За сетен път се убеждавам, че нашата счетоводителка за нищо не става.  #Cussing out #Cussing out
Господи бясна съм !!!!!!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire fight

# 6
  • Мнения: 22
 моят юнак трагна на ясла,аз на робата.сега получавам по 80лв маичински.колко много пари са само и се чудя каде да ги похарча и за какво. Thinking newsm78 Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
A  пък на мен ми спряха изплащането на 50% от майчинството, когато Ани тръгна на ясла!!!!!!!!!!!! За сетен път се убеждавам, че нашата счетоводителка за нищо не става.  #Cussing out #Cussing out
Господи бясна съм !!!!!!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire fight

Търси си правата!!! Ще ти ги изплатят със здна дата! Те се плащат от НОИ, ане от работодателя. Щом си още в майчинство на работодателя НОИ трябва да привежда 50% от майчинството. Къде отиват тогава тия пари... явно у работодателя ти  Rolling Eyes

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не ти спират маичинството .Моят син тръгна на ясла на 1година и 6 месеца и си вземах маичинството до края.
njaneva търси си правата наистина тези пари са си твои.

# 9
  • Мнения: 22
въпросче?ако роботиш,колко трябва да ти плащат?160лв или 80лв

# 10
  • София
  • Мнения: 1 936
ако работиш - 50% - значи 80 лв

# 11
  • Мнения: 485
Искате да кажете, че като си пуснеш детето на целодневна ясла можеш да не се връщаш на работа, така ли?
И ако е така това важи до края на втората година от майчинството или до края на третата година?
Аз защо знам, че един месец след като детето ти е тръгнало на ясла трябва да се върнеш на работа (в случаите когато си имал такава преди да излезеш майчинство и при положение че искаш да продължиш тази работа след това) иначе ти се прекъсва майчинството (става въпрос не като пари, а като възможност за продължаване на работата от преди това)

Може би информацията ми е стара или нещо такова?? newsm78

Моля обяснете по-подробно

ПП: пак да поясня че не питам за изплащането на парите, а за продължаване на желаната работа, която си работил преди майчинството

# 12
  • Мнения: 2 255
ако работиш - 50% - значи 80 лв

До навършване на 2 год на детето май  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 360
Искате да кажете, че като си пуснеш детето на целодневна ясла можеш да не се връщаш на работа, така ли?
И ако е така това важи до края на втората година от майчинството или до края на третата година?
Аз защо знам, че един месец след като детето ти е тръгнало на ясла трябва да се върнеш на работа (в случаите когато си имал такава преди да излезеш майчинство и при положение че искаш да продължиш тази работа след това) иначе ти се прекъсва майчинството (става въпрос не като пари, а като възможност за продължаване на работата от преди това)

Може би информацията ми е стара или нещо такова?? newsm78

Моля обяснете по-подробно

ПП: пак да поясня че не питам за изплащането на парите, а за продължаване на желаната работа, която си работил преди майчинството



Момичетата са ти обяснили добре! HugНе си длъжна да се връщаш на работа,след като си пуснала детето на ясли.Само ако искаш се връщаш!
Ако започнеш работа получаваш заплата +1/2 майчинство/т.е. 80лв./,а ако си останеш вкъщи-получаваш само майчинство/160 лв/.Изборът е изцяло твой! Naughty

....забравих!Майчинството е платено до края на втората година на детето.Третата не е!

# 14
  • Мнения: 1 059
Една моя позната направи така- даде малкия на ясла на 1ги 2 месеца. Почна работа ама нелегално и си вземаше и цялото майчинство и заплата.

Общи условия

Активация на акаунт