Имам един въпрос за сокчетата

  • 635
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 100
Ние сме на 4 месеца, 2 седмици и 4 дни.Пием си сокчета отдавна, на ден и давам по 60-70 мл., но проявява желание за още.Мога ли да и давам и по повече? ooooh!

# 1
  • Мнения: 959
Аз давам по 100 мл на ден като го разделям на 3-4 приема.

# 2
  • Мнения: 27 524
Може  Peace

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Педито беше казала, че за вашата възраст е нормално по 140мл.

# 4
  • София
  • Мнения: 100
Благодаря ви, защото ми бяха казали , че не е хубаво да давам повече, а буболечката се сърди и иска още. Simple Smile

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 4 месеца не повече от 40мл сок
Даването на големи количества сок, което не е съобразено с възраста на детето може да причини стомашни  разстройства

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Педито беше казала, че за вашата възраст е нормално по 140мл.



 Shocked
Твойта педи да не се е объркала нещо  #Crazy

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодаря ви, защото ми бяха казали , че не е хубаво да давам повече, а буболечката се сърди и иска още. Simple Smile


Много хубаво са ти казали  Peace
Това, че детето иска, не значи, че трябва  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Педито беше казала, че за вашата възраст е нормално по 140мл.



 Shocked
Твойта педи да не се е объркала нещо  #Crazy

При това много се е объркала. Правилото е възрастта на детето в месеци х 10, това ще рече, както Донибони е казала, не повече от 40 мл.
Тя и моята искаше...а и още колко работи дето не трябва е искала ...

# 9
  • Мнения: 967
Пробвай да даваш плодово пюре, а не сокче. Пюрето не е толкова дразнещо за стомахчето. На запад чист сок не дават на децата до 1год, какво остава за малко бебе Rolling Eyes Сокът е силн киселинен и се препоръчва да се разрежда с вода 1:1 при деца до 3години.
НЕ И ДАВАЙ МНОГО СОК. Давай пюренца или направо домашно пасиран пресен плод - това е най-доброто! Wink

# 10
  • Мнения: 46 436
И аз като Nellie давам цели или настъргани плодове- колкото иска  Peace

# 11
  • Мнения: 702
 Ако детенце няма проблем може да му даваш. На нас акото ни става тъмно зелено когато прекалим със сокчетат и понякога имаме колики за това и давам по молко.

Общи условия

Активация на акаунт