"Опъване" при дясната гърда - при кого и къде да отида?

  • 2 092
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
От 2 седмици усещам опъване в областта на ребрата, до дясната гърда, под мишницата. В тази зона имам отдавна проблем, ходила съм на доктор, който каза, че е мастит-две плътни не-топчета, а по-скоро лентички са - и като кърмя ще мине. Аз почти не кърмих, но и не са се променили.
Много съм уплашена и не мога да се ориентирам какво може да е това и дали на ехограф трябва да отида - на 30 съм, без 5 дни...
Знам, че трябва да се прегледам в дните след цикъл, но как беше точно?

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 14:12 от мечтицата

# 1
  • Мнения: 505
Аз съм с абсолютно същия проблем само че от ляво. Днес бях на преглед при специалист образна диагностика или т.нар. ехография само че в онкология.  Към прегледа ме насочи хирург-онколог и по негово мнение ехографията я направи лекар от онкологията, защото били по наясно какво да търсят. За времето на прегледа ми обясниха, че за ехографията няма толкова голямо значение, било важно за мамограф да е след цикъла. Иначе при мен освен стандартните кисти откри и фиброаденом. Според лекаря тъпата болка и напрежението което чувствам е точно от това, намери и увеличен лимфен възел в областта на под мишницата. Прогнозата и е, че фиброаденома е доброкачествен, но трябва задължително да се следи на 6 м., също каза че е абсолютно недопустимо да  пия противозачатъчни.
Ако това може да те успокои донякъде  Wink, иначе съвета ми е колкото можеш по-скоро на лекар. Не го отлагай!

# 2
  • Мнения: 1 413
Можеш ли на лични да ми дадеш координати на лекаря? А някакво лечение има ли или просто трябва да се следи?

# 3
  • varna
  • Мнения: 404
да и според мен е редно да си отидеш на мамолог!мамографията се прави до 3-ия ден след менструацията

# 4
  • Мнения: 1 413
Максима, сега видях, че си от Варна, а не от София ooooh! пожелавам ти проблемът да отзвучи и много, много здраве!
Паф, до третия ден от последния ден на цикъла - така ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Ани ако ходиш на лекар, ходи в Онкологията.
Ако се чуя с един приятел, бивш хирург от Онкологията, ще го питам. Тъкмо и аз да взема да отида.
Рових се по логовете на чата.

д-р Ники Марков или д-р Гаврилов. Марков бил по-добър.

# 6
  • Мнения: 1 413
Ако решиш да ходиш вземи ме с теб  Praynig...много далече тая Онкология newsm78...а някоя жена доФтор, че мъ йе срам...аз гърди нямам, те проблеми ми създават, да се му се не види! Embarassed
Малко офф -  Ан Мари, много благодаря за линковете!

Общи условия

Активация на акаунт