Фромилид Уно

  • 8 574
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Знаете ли нещо за този антибиотик,при какви болести се пие.Историята е дълга,но накратко.На гаджето на моя приятелка са му открили стрептококи и са му предписали лекарства+този антибиотик.Приятелката ми няма стрептококи,но гаджето и купил и на нея Фромилид Уно да го пие и тя.Когато е прочела упътването,в него половината от написаното било странични ефекти и то сериозни и в никакъв случай не трябва да се пие без лекарско изписание.Тя е пила едно хапче,но получи спазми в корема и като ми разказа  за тоя антибиотик и препоръчах да не го пие изобщо.По цената му от 20 лв. съдя,че сигурно е доста силен.Та имаме съмнения,че този Фромилид нео не е изписан за стрептококи,а и в упътването никъде не пишело че е при гинекологични заболявания,а за дихателните пътища.Аз ще се поразровя,но ако някой от вас има информация за въпросното лекарство,ще съм благодарна ако я сподели.

# 1
  • Мнения: 68
Пила съм Фромилид Уно за една влагалищна бактерия, която вероятно подклажда гъбични инфекции и която се открива чрез специална микробиология. Предписа го гинеколога ми и трябваше да го пием заедно с партньора ми - мисля ,че беше 7 или 10 дни. Нямах странични ефекти, но наистина не трябва да се пие без лекарско предписание - все пак е антибиотик. Обикновено, при лечение на вагинални за жената и кожни за мъжа инфекции (стрептококи, гъбички и др. подобни) се лекуват и двамата партньори, за да не си ги препредават. Ако става въпрос за такава инфекция е добре приятелката ти да си направи изследване, ако е за нещо друго - само може да се посъветва с личния лекар.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Фромилид ми изписа педиатър от Пирогов за гнойна ангина. Каза, че с този антибиотик лекуват най-успешно децата от заболявания на горни дихателни пътища и най-малко странични ефекти давал. Аз така и не го изпих.

# 3
  • във фурната
  • Мнения: 596
Fromilid Uno e аналог на Klacid SR.Съставката е Кларитромицин от групата на макролидите със доста широк спектър на действие,вкл.хламидии.След приключване на лечението се елиминира сравнително бързо от организма,което намалява вероятността от образуване на резизтентни щамове бактерии.Използва се за лечение,както на дихателни,така и на мекотъканни и урогенитални инфекции.Сравнително добре поносим е.Даже може да се предписва и на бременни.От наблюдение на лекари обаче знам,че по-добър като технология и действие е оригинала-Клацид. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 71
Фромилид го изписаха на дъщеря ми за кашлица когато беше на 2 г 6 м, но след десет дни тя продължаваше да кашля, за друго незнам. А Клацида е за по-сериозни инфекции.

# 5
  • във фурната
  • Мнения: 596
Фромилид го изписаха на дъщеря ми за кашлица когато беше на 2 г 6 м, но след десет дни тя продължаваше да кашля, за друго незнам. А Клацида е за по-сериозни инфекции.


Клацид и фромилид съдържат един и същ антибиотик ,но са на различни фирми производител,като оригинала е Клацид!

Общи условия

Активация на акаунт