Кое хранене да премахна?

  • 949
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
В  момента Александра (7м,22дни)се храни  ето така:
7:00-АМ
10:30-попара(но вече започна да я преспива и се буди в 12:30)
13:30-зеленчуково или месно пюре
16:30-каша
20:00-АМ+бисквита
Кое от храненията да махна след като вече преспива второто хранене?Пробвах да не пропускам,но накрая увисва вечерното АМ с бисквитата?! newsm78Адски съм затруднена,понеже всяко едно е необходимо!Ще съм ви благодарна ,ако ми помогнете Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 3 042
То е добре детенцето да си хапва така както си написала менюто. Но ако и за в бъдеще продължи да отказва вечерното мляко според мен може да махнеш попарата.

# 2
  • Мнения: 428
Май не съм се изразила добре! EmbarassedТя не ми отказва нито едно от храненията,просто и се изместват след като преспи  в 10:00ч.А аз си ги карам подред.И не знам кое да пропусна всъщност?!.А тя просто вечер 20 -21:00ч заспива.......и така чак до 7-8:00ч сутринта.Времето не ни стига,а храната стига  Grinning

# 3
  • Мнения: 46 430
Аз бих оставила всичко, както си е, кое те притеснява?

# 4
  • Мнения: 649
нещо не мога да разбера  newsm78 значи тя си хапва в 7.00 АМ  и после чак в 13.30 попара... така ли се получава? и после другите неща по реда, който си описала?

защо не й даваш преди да заспи предиобяд малко попарка или плод, но по-малко количество за да си огладнее отново за обяда в 13.30... ако правилно съм разбрала аз...  Whistling

# 5
  • Мнения: 27 524
Не е ли по-лесно,вместо да пишеш часове и да се притесняваш,просто да я оставиш тя да те води - и като часове,и като количество?

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не е ли по-лесно,вместо да пишеш часове и да се притесняваш,просто да я оставиш тя да те води - и като часове,и като количество?

и аз това те съветвам Peace

# 7
  • Мнения: 3 698
Аз бих направила нещо такова:
7:00-АМ
после щом спинка, обяда става
12:30
-зеленчуково или месно пюре
след това 4 часов интервал и...си минава на досегашния график
16:30-каша /редуваш с попара
20:00-АМ+бисквита
  thumbsup

# 8
  • Мнения: 1 111
   Според мен измести сутрешното АМ в 6, а попарата давай преди да заспи предиобедния сън.После обяд, закуска и вечеря в определените часове.

# 9
  • Мнения: 428
Аз бих направила нещо такова:
7:00-АМ
после щом спинка, обяда става
12:30
-зеленчуково или месно пюре
след това 4 часов интервал и...си минава на досегашния график
16:30-каша /редуваш с попара
20:00-АМ+бисквита
  thumbsup


Благодаря ти!Ето това ми допадна като вариант! HugНе мога да и давам преди да заспи,понеже е крива и отказва да яде!А и не става да я събуждам в 6 сутринта,при положение,че детето си спи спокойно до 7-8ч.

# 10
  • Мнения: 46 430
... Ето това ми допадна като вариант! HugНе мога да и давам преди да заспи,понеже е крива и отказва да яде!А и не става да я събуждам в 6 сутринта,при положение,че детето си спи спокойно до 7-8ч.

Ако намалиш храненията с 1 брой, очаквай да започне да се буди нощем, за да си навакса  Thinking

# 11
  • Мнения: 428


Ако намалиш храненията с 1 брой, очаквай да започне да се буди нощем, за да си навакса  Thinking
[/qu


Благодаря Никол Hug!Обаче аз съвсем се обърках?! EmbarassedНе е ли време всъщност на тая възраст храненията да станат 4 на брой?И между другото вече 2 дни се храни без 1 от тях,но е малко нервна newsm78.Дали не мога да и давам течна каша на Нестле с биберон в 10:00(вместо попара,а попарата следобяд)?Понеже като е с биба хем си хапва,хем се унася и  заспива..... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 46 430
... Не е ли време всъщност на тая възраст храненията да станат 4 на брой?И между другото вече 2 дни се храни без 1 от тях,но е малко нервна newsm78.Дали не мога да и давам течна каша на Нестле с биберон в 10:00(вместо попара,а попарата следобяд)?Понеже като е с биба хем си хапва,хем се унася и  заспива..... Rolling Eyes

Аз никога не съм гледала храненията за съответната възраст, следвала съм нуждите на детето, дъщеря ми е по-голяма от твоята, но все още е на 5 хранения- обяд, сл. закуска, вечеря и 2 пъти мляко (сутрин и вечер).
Ако обаче само откаже едното ядене- значи няма нужда от него, не я насилвай  Simple Smile
За кашата- може, защо да не може  Peace

# 13
  • Мнения: 3 698
Моля, пак заповядай   Hug !
Познавам бебчета, които на вашата възраст си хапваха по 4 пъти.Няма смисъл да насилваш детето да яде, щом иска да спи.Попарата може и след обед да я даваш, течна каша също може в 10 ч., но другото хранене да е не по-рано от 13ч.Единственото правило, което аз спазвам е, да са минали поне 3 часа между храненията, за да е отпочинало стомахчето.Но ако на 
малката Александра 4 хранения са й достатъчни, не се тормози да я будиш в 6 или да й даваш насила -тя си знае  Grinning !
И моята дъщеричка се унася и заспива докато пийва.Обикновено й давам чай, койте има и хранителна стойност и задоволява потребностите й от течности и я приспива...   baby

# 14
  • Мнения: 1 111
  Защо пък трябва да я буди?Повечето бебета си пият млякото и продължават да спят.Пет хранения на тази възраст са нормални, но не и за интервал от 12 часа, защото както виждам първото е към 8 сутринта, а последното в 8 вечерта.Трябва да има поне 3-4 часа м/у отделните яденета.

Общи условия

Активация на акаунт