страхът от раждането

  • 2 867
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
здравейте! искам малка помощ от всички, които вече са родили! знам, че е нормално, но с наближаването на определената дата страхът от раждането все повече се засилва. старая се да не мисля за това, но не мога да го спра. всъщност не се страхувам от болката, а от това дали ще се справя - психически и физически, дали ще е живо и здраво бебето. страхувам се и от неизвестността, въпреки че доста неща съм прочела вече. rotfImboвсе още ходя на работа и така ми е ангажирано съзнанието, но като изляза в майчинство имам чувството, че ще полудея

# 1
  • Мнения: 46 438
Напълно те разбирам, аз също ходех на работа до последно, за да съм ангажрана с нещо, вкъщи щях да откача.
След като се запознах с процеса на раждането (задължително, за да си подготвена и да знаеш как протича) се стараех се да не мисля за него, а само за след това, как държа бебето, всичко е минало и двете сме живи и здрави  Simple Smile
Прочети и тази тема, мисля, че ще ти подейства успокояващо  Peace
Лека бременност   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 959
Еленче, миличка, успокой се! Няма нищо страшно, а нещо страхотно ти предстой. Да видиш и да пипнеш бебчето си, което досега само си усещала в себе си. Разбира се че ще се справиш и психически/ радостта от възможността да дадеш живот на малкото същество в тебе/ и физически/i]/ женското тяло е създадено за това да дава живот/. Разбира се че ще има малко болка, но уверявам те че си заслужава! Раждането е страхотно изживяване, малко болезнено но все пак много стойностно! Така че горе главата и само приятни емоции в тези последни мигове преди старта, защото бебето макар и вътре в корема на мама усеща всичко- и когато мама е уплашена и когато е сърдита и когато е нервна и ядосана, но най-вече бебчо обича когато мама е усмихната, уверена и щастлива. Така че Еленче горе главата и бъди спокойна, весела и усмихната в името на нероденото ти още бебче! Hug

# 3
  • Мнения: 1 101
Точно неизвестността е най-страшна. С всичко друго си запозната, болката е поносима и си подготвен за нея, но неизвестността поне мен най-много ме тормозеше. Честно си казвам, че за тези 9 месеца единствения ми страх беше от това дали бебето ще се роди живо и здраво. От болката не се страхувах въобще, знам че е по силите на всяка жена да я преживее, така се появява новия живот. Повярвай ми, много е важна настройката! Може да звучи изтъркано, но за мен това е много важно. Бях абсолютно убедена, че всичко ще бъде наред, че няма да има проблеми. Тръгнах за родилното настроена страшно позитивна, уверена, много щастлива и много усмихната. И наистина всичко беше чудесно - и атмосферата, и въздуха , и преживяването...аз усещах някаква магия в тази нощ. Страхотно беше моето раждане - истинско вълшебство! И така стана, защото бях сигурна че така ще стане. Бъди спокойна, мисли само позитивно, подготви се с достатъчно информация и си представяй прекрасното си бебенце. Това е най-естественото нещо на света, а болката е напълно поносима (според мен - раждах без упойка и за мен болката беше напълно търпима) Желая ти много, много леко раждане Peace

# 4
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Еленче, миличка, успокой се! Няма нищо страшно, а нещо страхотно ти предстой. Да видиш и да пипнеш бебчето си, което досега само си усещала в себе си. Разбира се че ще се справиш и психически/ радостта от възможността да дадеш живот на малкото същество в тебе/ и физически/i]/ женското тяло е създадено за това да дава живот/. Разбира се че ще има малко болка, но уверявам те че си заслужава! Раждането е страхотно изживяване, малко болезнено но все пак много стойностно! Така че горе главата и само приятни емоции в тези последни мигове преди старта, защото бебето макар и вътре в корема на мама усеща всичко- и когато мама е уплашена и когато е сърдита и когато е нервна и ядосана, но най-вече бебчо обича когато мама е усмихната, уверена и щастлива. Така че Еленче горе главата и бъди спокойна, весела и усмихната в името на нероденото ти още бебче! Hug
Много точно казано. Peace

# 5
  • Мнения: 1 107
Пожелавам ти скоро страхът ти да се превърне в нетърпение да родиш по-скоро, както стана при мен  Grinning Предстои ти най-голямото щастие на света  Hug
Леко раждане  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 566
благодаря ви! имах нужда да чуя такива думи!

# 7
  • София
  • Мнения: 39 723
Ще забравиш страховете си след като гушнеш малкото човече Simple Smile
Аз работих до онез 45 дена, който се вземат преди раждане. Но успях да изтрая само 25... Дияна бързаше и се роди 20 дена по рано Simple Smile
Ще си намериш някакво хоби за у дома, и няма да мислиш за нищо лошо.

Стоя си аз в предродилна и съвсем сериозно заявявам на акушерката "ама аз хич не искам да раждам"  hahaha А после се тичах в детската стая да си гледам малката Диянка Simple Smile

Леко раждане   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 910
ellenka, аз изкарах кошмарна бременност точно заради този ми УЖАС от раждането. Така и не можах да го преодолея. Ако може това да те успокои: когато получих първта контакция си казах "Това е, ще се ражда". Всичкия ми страх до тогава изчезна. Признавам си много неочаквано за мен . Бях наистина изключително спокойна.
 
Според мен не се и настройвай много романтично за момента, в който бебето се роди. Твърде вероятно е да не изпиташ веднага силните чувства, които майките тук обичат да споменават. Това не е ненормално.

Леко раждане ти пожелавам! yes

# 9
  • Мнения: 5 103
Мами положението и при мене е същото предстои ми секцио след около седмица и ме е страх много, старая се да си задържам емоциите за себе си, но цялото това подтискане ми влияе зле на мене.
Страх ме от всичко от това как ще мине, как ще е бебо, как ще съм аз, от болката.
Незнам как да го превъзмогна newsm78

# 10
  • Мнения: 650
Аз изпитвах ужас и от раждането и от това дали ще е здраво бебето После се оказа че е нямало нужда да се притеснявам нито за едното, нито за другото. За здравото бебе ми биаха напражили всички възможни тестове и аз обаче като луда четях и се притеснявах за онези неща кадето не могат да се открият от тестовете и накрая реших че няма нужда-каквото съм могла съм направила. Трябваше ми и време да преодолея ужаса от раждането имайки впредвид почти всички ужасни истории и всичко което бях чула от приятелки. Никол е пратила линк към чудесна тема, която на мен лично ми действа подтискащо, но това е извън темата. Въпроса е че няма накъде и каквото и да преживеете после имате сладкото бебче! А болката чак пък толкова да не се правим на герои-ужасна е ,но имаме ли избор Mr. Green Аз съм с две ръце за епудурална поставена добре и тогава раждането в общия случай става като по телевизията-направо показно Laughing и болката я няма и тогава всичко е супер. истината е че наи-реалния страх е за бебо , но ако можеш да не мислиш за това -не става -знам от личен опит но да го кажа...
За секциото, Мимка, не знам има много теми във форума и според мен всички за ужасяващи-и това е моето лично мнение. Толкова ли се налага да е секцио?
а тези романтични чуства след като те е прегазил влака наистина е нормално да ги няма и не се укоряваите-всичко ще си доиде на мястото.
Леко раждане и добър екип с професионално и човешко отношение ти пожелавам!

# 11
  • Мнения: 1 878
Това ми е адски познато, а с второто страха ми се беше увеличил стократно - та не е и страх от неизвестността  newsm78...........може би раждането като акт е пределния момент който променя всичко след това и страха е от промяната в живота пък било за първи, втори , трети или ....път.

Така или иначе момента е неизбежен  Mr. Green   аз така се успокоявах  Mr. Green а след това .....след това е цяло вълшебство.

Успех и леко раждане  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 168
Не се страхувай. Приеми го като празник (ще се убедиш, че е така).
Не те ли гъделичка любопитството от срещата с малкото човече? Как изглежда, колко е мекичко и пухкаво?
Моментът е толкова неповторим и вълнуващ, че бих го преживяла с най-голямо удоволствие и 3-ти път.
Леко раждане с живо и здраво бебче на финала и спокойно. smile3525

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Наистина неизвестността е най-плашеща, но само си повтаряй, че всичко ще е наред. Това, което аз разбрах е, че е важно да слушаш какво ти говорят акушерката и лекаря и да се стараеш да го изпълняваш. Така хем минава по-лесно, хем като се опитваш да се съсредоточиш, не мислиш за болката. И аз се притеснявах как ще се справя, но лекарят после специално ме похвали. Всяко раждане е индивидуално, затова не слушай разкази, които само ще те уплашат повече. И в момента, когато си видиш  детенцето, всичко се забравя! Simple Smile Успех! Hug

# 14
  • Мнения: 147
И аз умирах от страх и неописуем ужас,ако това ще те успокои.Даже накарах таксиметърджията да спре,щото аз категорично отказвам да раждам JoyИзобщо от всичко ме беше страх,обаче раждането си е неминуемо Mr. GreenМъжО даже се бъзикаше с мен:”И сега какво-вечно бременни ли ще си седим от тук нататък?” Grinning Даже посъбрах малко повече персонал от необходимото преди да вляза в операционната,щото от ужас ми колабираха вените и по никакъв начин не можеха да ми сложат абоката.2 сестри се отказаха,че ме били направили на решето и повече не искаха да ме бодат FlutterДобре,че печените акушерки си знаят работата-иначе щях да родя вместо в 9 сутринта в 9 вечерта Party
Сега като се върна 2 месеца назад ми е адски  hahaha и знам,че ако пак се наложи да раждам изобщо няма да се стягам и панирам.
Всичко ще бъде наред и здраво бебче да те радва  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт