Може ли да се съчетае спанак с телешко?

  • 6 911
  • 7
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 714
В хладилника имам телешко месо и спанак, та мисълта ми е мога ли да ги сготвя заедно. Дайте идеи. Мисля да сложа и ориз. Дали ще стане вкусно???

# 1
  • Мнения: 1 708
Аз ти препоръчвам предварително да опечеш или свариш месцето.(до полуготовност)
След това запържи една връзка зелен лук,спанак,гъби (ако искаш),добави ориз и го сложи да се пече като нередиш и месцето при ориза! Peace




# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Благодаря за идеята, точно това и точно както казваш ще сготвя днес. Hug

# 3
  • Мнения: 6 472
У нас спанак с телешко е едно от любимите яденета на мъжа ми Grinning Аз сварявам телешкото предварително. Запържвам/задушавам 1 глава лук и 1 чаша ориз до оцъкляне и прибавям бланширания и нарязан спанак. В тава запичам всичко, като при печенето използвам бульона от варенето на месото. Подправям с черен пипер и индийско орехче.

# 4
  • Мнения: 139
Можеш!Майка ми така го прави и казват,че било мн.вкусно!Аз обаче Naughty-само постен!
Приятно готвене!  chef

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Много обичам телешко със спанак, но мъжо не яде зеления  Sad
Леле как огладнях вече  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 446
Сваряваш месото. После задушаваш малко лук добавяш домати , спанак и малко от бульона на месото вариш и слагаш подправки на вкус.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Страхотна манджа става телешко със спанак. Запържваш  лук, слагаш мръвките нарязани на малки парчета добавяш червен пипер и заливаш с вода 10 минути преди да свалиш манджата слагаш спанака. Сгъстяваш с малко брашанце. Това е!

Общи условия

Активация на акаунт