Какви бисквити и кога дадохте на децата си за първи път?

  • 7 148
  • 36
  •   1
Отговори
Привет!

МОля кажете, какви бисквитки дадохте за първи път на бебоците си - каква марка?
и по колко на ден им давате в началото?
И ако нямаме зъбки, може ли да му се дава бисквитка?

Благодаря ви!!!

# 1
  • Мнения: 649
аз съм му купила от бисквитките на Хип, но не му ги давам всеки ден... някъде една на седмица. той повече им се лигави и си чеше венците, въпреки че има 2 зъба, яде ги след закуската и повече троши- после мама трябва винаги  newsm79

иначе като за наяждане му ги разтварям в АМ за следобедна закуска или преди лягане и тогава си яде с лъжичка

# 2
  • Мнения: 649
не знам вие колко сте големи... защото тези са с глутен  newsm78

# 3
  • Мнения: 144
Аз започнах преди месец и нещо с Плазмон, сега давам готовите бисквитени каши на "Слънчо". Купила съм обикновени бисквити, но още не съм й ги давала.

# 4
сега сме на 7 месеца и 20 дни - мисля, че е ОК за бисквитки Simple Smile

# 5
# 6
  • Мнения: 344
Започнах след 6 навършени месеца като въведох глутена. Първо давах Плазмон, а сега давам бисквити Закуска. Давала съм и да гризка още преди да й изникнат първите зъбчета. Но много внимавах да не отчупи голямо парче и да се задави.

# 7
  • Мнения: 3 042
На дъщеря ми дадох за пръв път бисквита "Закуска". На 10 м започнах да и прибавям по 1 във вечерното мляко.
На синът ми дадох за пръв път от бишкотите "Плазмон" на 9м. Той си падаше малко по-злояд и не си пиеше цялото мляко и за това спрях да му слагам в млякото. После на 1г 4-5м започна да си гризе бисквити /тогава прояде и по грубо пасирана храна/. Давам или на "Житен дар"-  обикновенни  или "Закуска".
 Peace Дори и да няма зъби на детето може да се дава бисквита в млякото. "Плазмонките" се разтварят много лесно в млякото, а другите може да стриеш на прах. Аз ги стривам в едно дървено хаванче, което още на времето съм си определила специално за тези работи.

# 8
  • Мнения: 27 524
"Плазмонките" се разтварят много лесно в млякото, а другите може да стриеш на прах. Аз ги стривам в едно дървено хаванче, което още на времето съм си определила специално за тези работи.

Хи хи,и аз така,сестро моя  Hug Много сладко дървено хаванче си имам за бисквитки  bambam

И все пак по темата - започнах на 6 месеца с безглутенови на Данон,сега давам такива с глутен,но защо давам...и аз не знам.Виви добре прави  Peace Не знам колко сте големи,засега ме е страх да му давам да гризе,на 7 месеца е,има зъбки,но ме е страх и не давам.

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
За първи път дадох Плазмон в началото на 5 -ти месец слагах от разтворимите във вечерното АМ. Сега давам много от Закуска.

# 10
  • Мнения: 2 609
На 8 месеца май беше newsm78, давах "Закуска" и някакви "Чичибебе". Гризкаше си ги и си чешеше зъбките tooth.

# 11
  • Мнения: 4 668
Някъде към 7 месец му дадох Plasmon в млякото . Сега му ги давам да ги гризе , има 3 зъба , но само троши и ги изхвърля по земята .  Вече му давам и " Закуска "

# 12
  • Мнения: 967
На 8 месеца започнах да давам обикновени бисквити - единствено те съдържат само брашно, вода и захар и стават за преди годинка. След годинката започнах със Закуска - защото те се правят с прясно мляко.

# 13
  • Мнения: 3 334
Започнах след навършени 6м. със бишкотите Плазмон,след това и обикновенни бисквити и бисквити Закуска.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бисквити закуска дадох за първи път на 11 месеца

Общи условия

Активация на акаунт