Chicco Breast Shells(колектори)?

  • 934
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Здравейте мами, изчетох доста неща по темата за т.нар. хлътнали зърна и коригирането им(дори и временно), за да могат бебчетата да учат без проблем.Е, ето купих си тези Chicco Breast shells (на бълг. определени като колектори за кърма), които според описанието оказват коригиращо действие при плоски или хлътнали зърна и се носят по няколко часа на ден.Въпросът ми конкретно е към майките, ползвали подобни аксесоари или някакви методи за "изкарване" на зърната: имат ли тези коректори ефект?Малко съм се обезкуражила, защото освен че са неудоби, не смятам че прилепват добре към гърдите.Моля ви споделете опита си (особено при абсолютно хлътналите зърна)!!!  Sad

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотно е, че се интересуваш и подготвяш отсега - това ще ти спести много главоболия впоследствие и ще осигури максимално гладък старт за теб и бебчето Hug
Но... само си си дала парите, за нещастие. Точно тези на Чико пробвах и аз със същата цел, но не са направени както трябва - за да може да се коригират зърната, трябва да имат вътре още един чифт силиконова част със съвсем малка дупка, през която да минава само зърното. А те имат само с широката дупка, през която минава половината ареола и няма да ти свършат никаква работа (освен ако нямаш гигантски зърна колкото тапи за шампанско newsm78).
По-добре е да погледнеш ниплетите на Авент, особено ако зърната ти са наистина хлътнали, а не просто плоски и да инвестираш в тях. Това са ниплетите (има ги и в бг-сайтовете, но в момента не мога да ги изровя):
http://www.aventbaby.com/uk/products/general_info/intro_niplette.html
Надявам се тази информация да свърши работа и не се обезкуражавай - има много начини, по които да се научи да суче бебето дори при майки с плоски и хлътнали зърна Grinning А ти си поставила вече основата с четене и практическа подготовка отсега, така че ще се получи Hug

# 2
  • Мнения: 35 891
Ниплетите на Авент за съжаление са доста скъпи  Tired
това, което ще ти препоръчам, защото и аз страдам от липса на зърна е, преди кърмене в началото да изцеждаш по малко, за да може бебо за захапе по-лесно, особено ако гърдата ти е препълнена
после зърната сами ще "станат", но за съжаление ще се върнеш в изходна позиция, когато спреш да кърмиш
леко раждане   bouquet

# 3
  • Мнения: 210
Аз имах същия проблем, пробвах различни неща но не стана. Колектори не съм си купувала, но ползвам силиконови зърна и бебчо е много доволен. Успех и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 1 440
Благодаря ви много, доста по-добре се чувствам от факта, че дори да не проработят тези колектори има и други начини да осигуря на бебчо кърма...В магазина ми предложиха и нещо от рода на ниплета, но беше на Chicco и струваше ок.12 лв.Изглежда като малка помпичка и било специално за издърпване на зърна...Може и това да пробвам...Ако някой си го е купил вече ще съм много благодарна на коментар!Приемам всякакви мнения!Още веднъж благодаря Simple Smile

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма да ти свърши работа тази малка помпичка - тя е със слаб вакуум и е само за изтегляне на зърната непосредствено преди кърмене - може и да става за плоски зърна след като отзвучи първоначалното препълване, но за хлътнали няма да има ефект.
Може обаче да потърсиш по санитарните аптеки български пластмасови колектори за кърма (ако успееш да откриеш някъде изостанали) - те са с много малка дупка, точно колкото за зърното и макар да не са много удобни, ще имат някакъв ефект, пък и не са скъпи. Аз имам такива, но за съжаление единия ми се е затрил - иначе с удоволствие бих ти ги дала.
Ако искаш, ще ти изпратя някои линкове за едни специални масажи през първите дни, които ще помогнат да отзвучи препълването и да направиш ареолата мека и пластична, за да е по-удобна за захапване от бебето или слагане на силиконовите протектори Grinning

# 6
  • Мнения: 1 440
Много ще съм ти благодарна,hedra! А тези българските колектори и те ли са такива стърчащи и се носят само в къщи?Аз лично си представях някакви силиконови "шапчици" с малка дупка, които за незабележими под сутиена...а като ги гледам тия те направо вървят метър пред мен  newsm78

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами по-мънички са от тези на Чико,но пак не са особено незабележими - ще изглежда все едно си качила още един номер на сутиена Laughing
Ето линка за масажите:
http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/rev_pressure_soft_cotterman.html - нали разбра обаче, че са само за след раждането? Защото докато си бременна, подобни манипулации може да предизвикат контракции, което хич не е желателно.
Ето още малко информация за една техника, която може да прилагаш и докато си бременна - от тук:http://www.breastfeed-essentials.com/invertednipples.html
Цитат
Hoffman Technique. Doing this technique several times a day may help loosen the adhesions at the base of the nipple. To employ this technique: place a thumb on each side of the base of the nipple - directly at the base of the nipple, not at the edge of the areola. Push in firmly against your breast tissue while at the same time pulling your thumbs away from each other. By doing this you will be stretching out the nipple and loosening the tightness at the base which will make the nipple move up and outward. This exercise should be repeated 5 times a day, moving the thumbs in a clockwise fashion around the nipple. It can be used during pregnancy and after baby begins breastfeeding.
И още един хубав линк за хлътналите зърна:
http://www.breastfeeding-basics.com/html/flat_inverted.shtml

Общи условия

Активация на акаунт