Смесено - кърма и АМ?

  • 469
  • 6
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 721
Кога усетихте че кърмата не ви достига и започнахте да давате АМ. Възможен ли е варианта по едно и също време да кърмите и да давате АМ. Аз продължавам да кърмя, но понякога имам чувството че не й достига кърмата, въпреки че като стисна зърната си има мляко и дори има и струики. Незнам, по време на кърменето усещам кърмата да "слиза", но не чувствам гърдите си да се пълнят толкова.

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами аз от 2 дни започнах да прибавям АМ в пюретата за да можем да заместим ядене нищо че след това си доцоква де .Ама така съм по сигурна, че му е стигнало. Иначе АМ от шише не давам.

# 2
  • Мнения: 524
Аз давам Ам вечер преди лягане за да изкараме ноща- до към 5 ч.. ПОне от около месец вече, защото ядем  (кърмим се) 6-7 пъти на ден . Ако не иска и му е стигнала кърмата той просто не го пие АМ-а.

Ами как разбрах просто ми се струваше , че бебо остава неспокойно след като съм го кърмила...и се буди много скоро след това 1,5-2 ч след кърмене и мрнка.
Имай обаче пред вид, че на мен май ще ми се наложи да го отбия около годинката защоо започвам работа. Вече имам 1 изместено хранене.

# 3
  • Мнения: 4 915
По какво съдиш, че кърмата не достига?
Нормално е да не ти са пълнят гърдите както в първите 1-2 месеца - лактацията ти отдавна се е регулирала.

Логично е също така, ако искаш да кърмиш без да даваш АМ, но смяташ, че бебето не се дохранва, просто да кърмиш по-често, за да стимулираш лактацията, а и бебето да си хапва по-редовно - така няма как да остане гладно.

Друг е въпросът, ако искаш да съчетаваш кърма с АМ по някакви други причини - примерно да разредиш кърменето, да планираш отбиване след годинката и т.н.

# 4
  • Мнения: 6 243
Кога усетихте че кърмата не ви достига и започнахте да давате АМ. Възможен ли е варианта по едно и също време да кърмите и да давате АМ. Аз продължавам да кърмя, но понякога имам чувството че не й достига кърмата, въпреки че като стисна зърната си има мляко и дори има и струики. Незнам, по време на кърменето усещам кърмата да "слиза", но не чувствам гърдите си да се пълнят толкова.
не съм давала АМ. Като навърши годината, реших и аз "с мъжете" да купя една кутия за кашите, но като видях цените, се отказах. След още един месец видях, че са пуснали "Нестоген" за 5,50 и все пак купих една кутия, после прочетох, че имало някакъв скандал с генномодифицирани храни, свързан с Нестогена, и спрях да й давам от него...

А на вашата възраст процедирах така: Дъщеря ми имаше установен брой твърди хранения на ден, който брой се спазваше. Тази храна се даваше в определени часове, които спазвахме.  останалото време я кърмех колкото и когато иска. Усещане за "слизане" на кърма не съм имала след края на първия месец, както и по това време изгубих чуството, че ми се "пълнят" гърдите. Такова усещане за препълване съм имала, единствено ако съм извън къщи за повече от денонощие и не съм се изцедила. Зная за случаи на кърмене и даване на АМ, но обикновено това се прави, ако майката се опитва да отбие детето.

# 5
  • Мнения: 980
Да 8 месеца сте над 9 кила, да ти е жива и здрава кърмата  newsm62 и сладката бебка.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 41
Znae6 li i az mnogo puti sum imala takova 4uvstvo i mnogo puti sum iskala da dam am ,dane bi bebeto da ostane gladno,daje vednuj mu dadoh,no sled kato izpovru6ta vsi4ko ,pove4e ne davam.6tom ima6 struiki niama stra6no ,i 6tom naddava beb4o.ima momenti v koito naistina namaliava kurmata no posle vsi4ko se opravia.spoko.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт