Трябва ми инфо за бартолинеевите жлези.

  • 4 377
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 077
Момичета,знае ли някоя от вас какво точно представляват "бартолинеевите жлези"? Търсих в Google-то,но нямаше нищо Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Shocked  Shocked  Shocked
Тенкс предварително Grinning

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Може би не е това, но виж какво намира Гугъл при търсенето, което му зададох аз(на bartolin+gland)
http://www.google.com/search?q=bartolin%2Bgland&sourceid=moz … tf-8&oe=utf-8

# 2
  • Мнения: 9 077
МЕРСИ МНООООГО   love001

# 3
  • Мнения: 9 077
Уфффффф....изчетох всичките линкове на енглиш и ме заболя главата-малко съм го позабравила май Embarassed И все пак нямаше кой знае каква информация за това,странно...всъщност става въпрос за подутина  Shocked на входа на влагалището,от едната или от двете страни-това разбрах от линковете.Интересувам се,защото от известно време-всъщност от доста време,година-две,понякога,преди лелката да дойде,както и понякога преди овулация,имам съвсем  леко ...как да кажа...боцкане долу,отляво...рядко се появява,но все трябва да има причина,.нали Rolling Eyes Като съм ходила на гинеколог,съм казвала за това си оплакване,но ..."нищо няма,видимо  всичко е наред",то верно че като става въпрос за подутина все трябва да се види при прегледа,нали?Confused Май трябва да ида специално заради него та да ми се обърне внимание Close Не знам даже дали има връзка с овуто или с лелката та да се появява тогава....Ох,много се раздрънках,ама исках да обясня за какво става въпрос ако някой прочете писанията ми Simple Smile все пак,ако някой знае нещо повече та да ме светне и мене-много ще се радвам.Все пак така или иначе до края на месеца ще ходя на лекар,та ще се види какво аджеба е туй Rolling Eyes дано всичко да е ок Sad
Благодаря много на Ва за експресно предоставената информация Flowers Rose

# 4
  • Мнения: 7 716
Преди години една приятелка имаше проблем с тази жлеза. Спомням си, че имаше непоносими болки. Лекуваше се в Шейново. Казваше, че е подутина - видима. Настоявай на лекаря си. Кажи си, че имаш съмнения. Бъди твърда. Дори ти се струва, че си смешна. Тялото си е твое, а и ти не си гинеколог. Успех и пиши за резултата.

# 5
  • Мнения: 9 077
Ха де,то това е странното-че няма подутина-нито видима,нито невидима Rolling Eyes Не че ми се иска да има де Embarassed И не боли често и много,а рядко и съвсем леко...
Ще си покаже като посетя чичо Доктор Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 716
Да не е лимфен възел? Къде е по -точно? Колко пъти ти се е случвало? Да не е цирей? Или обърнато косъмче?

# 7
  • Мнения: 9 077
Ами Лали...как да го обясня...значи усещането е като боцкане,но не е остра болката,леко,дори едвам се усеща,но се усеща все пак,локализира се някак навътре във влагалището,но по-близо до входа,отляво,Усешам го два-три дни преди да ми дойде-понякога само,както и рядко преди овулация.Това е,много е странно,идея си нямам какво е,дали изобщо е нещо,единственото логично обяснение е свързано с тези въпросни жлези...Но,така или иначе, напоследък като съм почнала да се "разглеждам"основно в здравословно отношение,редно е и на това да си обърна внимание,нищо че не ме притеснява като болка или няма нищо видимо.
Благодаря ти Лали,радвам се че можах да си поговоря с някого Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 716
Мисля, че не са жлезите. Ако проблемът е при тях се подува отвън на големите срамни устни.

# 9
  • Мнения: 9 077
Ахаааа.... Rolling Eyes  Май ще ида на лекар по-скоро отколкото си мислех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт