За кърменето-помогнете

  • 823
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
 Днес бяхме на консултация за 2 седмици е наддал 350гр , но никак не ака и ми се струва че не пълни памперсите много с две думи като че ли чурка малко!Докторката ни като чу за акането и ми каза да дохранвам-а аз ваобще не искам!Притеснявам се че не ми стига кърмата-гърдите ми не са напрегнати въобще-ох незнам как да постъпярне искам да давам АМ !!!Колко течности трябва да поемам Извинявайте за хаоса от мисли,които ви стоварих!А бях и болна може и това да е оказало влияние!

# 1
  • Мнения: 4 915
Я виж тази статия и се увери, че сте си съвсем в нормата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325

350 грама за две седмици са прекрасен резултат!
Не ака често, защото кърмата се усвоява добре.
Колко мокри памперса имате на ден?
Бебето спокойно ли е между храненията?
През колко време кърмиш?

На някои педиатри им дай само акъли за дохранване да сипят.  Crossing Arms

Гърдите ти не могат все да са напрегнати, лактацията ти вече се регулира.  Simple Smile

Успешното кърмене се дължи на няколко простички правила:
- кърми на поискване, колкото често и колкото дълго време бебето поиска;
- не давай вода и чай, сок - изобщо забрави!;
- кърми и нощем, ако бебето се буди;
- пий повечко течности поне към 2-3 литра- вода и чай, бирена мая на таблетки, овесени ядки, супички, здравословна храна;
- почивай с бебето.

Не прави пробно кърмене, нито изцеждай гърдите за проверка колко мляко имаш - това са абсолютно ненужни  и заблуждаващи упражнения.

Няма причина да се шашкаш, спокойно.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 306
Ами най-много 4 памперса сменям,а преди по 5-6 сменях  Sad Иначе е спокоен, сега го храня през 2 часа

# 3
  • Мнения: 3 591
ами то в пампите може да пиша повече от 1 път:)
мини на пеленки за няколко часа(самокърма, не даваш вода) и ще се убедиш, че бебо папка(иначе откъде тея грамове Mr. Green)

# 4
  • Мнения: 306
Знам за пишкането ама нещо съм си внушила явно,ще се побаркам майййй  #Crazy

# 5
  • Мнения: 663
Давай я по-спокойно, знам какво ти е. Аз също съм се шашкала първите 6 мес., когато беше само на кърма, особено когато нямаш адекватна подкрепа от педиатъра(не знам при теб как е).Следвай съветите на момичетата, прегледай библиотеката и успешно кърмене! newsm10

# 6
  • Мнения: 306
сукне 5-6 пъти и се дърпа и реве, като се успокои пак и така .....

# 7
  • Мнения: 1 771
сукне 5-6 пъти и се дърпа и реве, като се успокои пак и така .....

Това, че суква и се дърпва възможно е да се дължи на кърмаческа стачка. Само спокойно и този период ще мине.

# 8
  • Мнения: 3 760
И на мен на кърмаческа стачка ми прилича  Thinking
Ти нали не даваш допълнително течности? Щом детето изглежда добре, значи не е обезводнено. А с това хубаво наддаване е ядно, че не е недохранено.
Колко пъти на ден се храните (ориентировъчно)?

# 9
  • Мнения: 4 242
Я виж тази статия и се увери, че сте си съвсем в нормата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325

350 грама за две седмици са прекрасен резултат!
Не ака често, защото кърмата се усвоява добре.
Колко мокри памперса имате на ден?
Бебето спокойно ли е между храненията?
През колко време кърмиш?

На някои педиатри им дай само акъли за дохранване да сипят.  Crossing Arms

Гърдите ти не могат все да са напрегнати, лактацията ти вече се регулира.  Simple Smile

Успешното кърмене се дължи на няколко простички правила:
- кърми на поискване, колкото често и колкото дълго време бебето поиска;
- не давай вода и чай, сок - изобщо забрави!;
- кърми и нощем, ако бебето се буди;
- пий повечко течности поне към 2-3 литра- вода и чай, бирена мая на таблетки, овесени ядки, супички, здравословна храна;
- почивай с бебето.

Не прави пробно кърмене, нито изцеждай гърдите за проверка колко мляко имаш - това са абсолютно ненужни  и заблуждаващи упражнения.

Няма причина да се шашкаш, спокойно.  Simple Smile

То какво да каже човек след това подробно изказване?  Grinning Напълно съм съгласна с всичко! Peace
И да добавя, че щом си боледувала скоро това може да е причина кърмата ти да е понамаляла малко. Знаеш метода за увеличаване нали? Grinning Колкото по- често и по-дълго кърмиш, толкова по- бързо нещата си идват по местата! Спокойствие и увереност му е майката! Grinning

# 10
  • Мнения: 306
Ами храним се 7-8 пъти на ден

# 11
  • Мнения: 4 242
Такова  малко бебе трябва да има минимум 8 кърмения в денонощието! А "повече" означава 12-14 и повече, особено ако е с цел увеличаване на кърмата Grinning В случая няма да чакаш бебето да поиска, ще "поискваш" ти, ще предлагаш доста на често. Знам че понякога е досадно, но както писах по-горе, колкото повече, толкова по-бързо се оправят нещата! Peace
Та дъщеря ми има над 10 все още, понеже страда от зъбоникнене в момента.

# 12
  • Мнения: 1 271
не се притеснявай моята бубка вече 4ти ден не е акала, но си пълни пампите - в смисъл че пишка и е само на кърма, така че е нормално и даже сме по-малки от вас. последния път беше наддала 300 грама - спокойно. само не АМ
  Heart Eyes Hug  bouquet

# 13
  • Мнения: 12
Моят малчуган е на 1г. и 4м.,но не беше толкова отдавна времето когато и ние имахме подобен проблем.Пишкахме малко, не акахме по 4-5 дни и всеки път като исках съвет от педиатъра той отговаряше като твоя - на изкуствено хранене.Слава Богу не го послушах , а се вслушах в майчиния си инстинкт и изчаквах нещата да се нормализират.Щом бебо е с румени бузи и наддава значи всичко е наред.Моят съвет е ти самата пий повече течности, а бебчо по възможност да е само на кърма.Това лично при мен е помагало.

# 14
  • Мнения: 306
Благодаря момичета мисля че за сега нещата са добре!Но като чета на всеки по различно време му възниква този проблем с недостига на кърма! Кога най често са кризите на растежа? Да съм подготвена  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт