Съвети за началото

  • 355
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Здравейте и от мен, за сега!
В 9 месец съм и очаквам да родя всеки момент.
С някой от Вас се знаем, тъй като доскоро кърмих АЛИСИА 1 г и 2 м., три от които бременна, но всичко се забравя.
МОЛЯ, скоро раждалите да споделят с мен: началото.
Помня само, че трябва да ми сложат бебето колкото се може по рано на гърдата. АЛИСИА сложиха на 10 минута в Америка и сука дъъълго време. Тук за това съм се уговорила с доктора, а после.
Колко кърмения, на колко време за първите дни.
Просто, ако имате време ми разкажете и припомнете.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всичко си знаеш и веднага ще се сетиш Heart Eyes
Но все пак малко припомняне - кърмене колкото поиска, когато поиска и неограничавано по време Grinning Ако бебенцето е сънливо по някаква причина и не може да се осланяш на неговите сигнали, е добре да се стремите към поне 8 кърмения за 24ч период.
Тази табличка вероятно ще ти е полезна, за да следиш дали всичко върви както трябва първите дни:
http://exoexo.com/MJ/Other/brf_table.pdf

# 2
  • Мнения: 967
Моят син преживя доста тежко раждане (бешесе нагълтал с околоплода течност и се беше омотал около пъпната връв)  и докато се опомни горкичкото не го слагах на гърдата. За първи път засука около 20ч. след раждането, но рефлексът веднага се обади в него и си хапваше безпроблемно още от самото начало Wink Така че, не се тревожи в случай, че не могат да сложат бебето веднага на гърдата и да не суче веднага пак всичко може да си е наред!
Първите 2 дни аз имах само малко капчици коластра. За да стимулираме потичането на млякото и за да се засища бебо ми казаха да го слагам на гърда на всеки 30мин. докато потече млякото и започне да с храни пълноценно. Така че първите няколко дни при всяко размърдване на бебо аз го вземах и му предлагах гърдата, а той никога не отказваше  Laughing На третия ден изведнъж млякото потече като река и ме изписаха с леко подмокрена блуза Laughing
Успех Пела! Щ видиш, че нищо не си забравила. Като гушнеш бебчето майчиният ти инстинкт ще те посъветва как да подходиш  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
За мен най-важното беше,че ми дадоха бебо почи веднага след раждането,той засука добре и сука цяла нощ.После проблеми не съм имала-рагади,запушени канали и такива неща не знам какво са и до сега Grinning Благодарение на форума и на кърменето на поискване,естествено,но и защото просто моето бебе не правеше дълги паузи.В първите 3 месеца сучеше през 30-40 минути,рядко издържаше по час.Кърмата ми се регулира много лесно и бързо се приспособявам към нуждите на детето.
Но ти имаш опит с кърменето,ще ти е по-лесно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт