Необходими ли са диетите?

  • 2 950
  • 22
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам предвид трябва ли да се спазва точно режимът и съставките в една диета? Няма ли да има същият ефект, ако само се намали количеството на приеманата храна? Примерно на мен днес не ми се обядва- трябва ли да се насилвам да ям, както е посочено в диетата? Или е дадена храна, която точно сега не ми се яде- да се тъпча ли, да я заменя с друга ли или просто да не ям?... Намаляването на калориите няма ли само по себе си да доведе до резултат?
Никога не ми се е отдавало да спазвам диети...

# 1
  • Мнения: 210
Оххх и аз имам същия проблем. Като ми кажат, ето това яж на един лист с поредната диета и лудвам, прияждат ми се коренно различни неща , дори и това да са нещата, които принципно предпочитам ...

Много е лошо така, защото си стресирам организма, каот го тъпча с каквата и да е храна, когаот не изпитвам глад !!!

# 2
  • Мнения: 2 241
Намаляването на калориите няма ли само по себе си да доведе до резултат?
Никога не ми се е отдавало да спазвам диети...

Да, при всички случаи, ако намалиш калориите, ще отслабваш - отслабва се при отрицателен енергиен баланс, независимо от вида на приетата храна. Например, ако при изчисляване на нуждата ти от калории излезе, че ти трябват 1700 калории, а през деня изядеш 2 шоколада (между 1100 и 1200 калории според вида на шоколадите Grinning) + някаква салата или нещо друго не особено калорично, но общо за деня се получат 1400 калории, да речем, ще си в отрицателен енергиен баланс. Ако си положила и някакво физическо усилие (фитнес, гимнастика вкъщи, по-дълго ходене), още по-добре.

Естествено, има и диети (като японската, Скарсдейл), които са съставени така, че задължително се спазва менюто за деня, иначе не действат, или поне не толкова добре.

Ти на каква диета си? Simple Smile

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не спазвам диета, но намалих храната драстично (втори ден, но не знам колко ще издържа; по принцип ям много и основно хляб). Сега хапвам основно плодове и зеленчуци, варени яйца, кисело мляко; никакъв хляб, сладко или много мазна храна. Но се чудя дали щеше да има по-голям ефект, ако спазвах определена диета (до сега не съм успявала).

# 4
  • Мнения: 5 475
Аз не спазвам стриктно някаква диета,но си промених начина на хранене.
 Не ям или хапвам по много малко хляб,тестени изделия,сладкиши,ориз ,картофи,газирани напитки...за сметка на повече салати,плодове,риба и сирена,вода,чайове и натурални сокове...
  Не казвам ,че тотално съм ги изключила-да речем един път седмично ям пица,спагети,пончкога някоя бисквита или парче торта...
  От ноември миналата година съм отслабнала с 5 кг. и се чувствам много добре!
 

# 5
  • Мнения: 1 986
 Аз имам горчив опит със спазването на диетите от 1-2 години-случиха ми се доста неприятни неща в личен план,в резултат на което започнах да избивам нервите с ядене-АБСОЛЮТНО ПОГРЕШНО!!!От 53кг при ръст 168,станах 63!!!Някои от вас ще кажат сигурно,че не са толкова много,но аз се чувствах ужасно и според мен-изглеждах ужасно.Опитвах какви ли не диети,избягвайки,разбира се,крайностите от рода на 5 ябълки и 1 краставица на ден-не е необходимо да си диетолог,за да знаеш,че при такова ограничаване/лишаване на практика от храна,тялото ти го връща двойно после.Започвах всяка диета,която ми се струваше поносима и лесно изпълнима/предвид и работното ми място и невъзможността да ям винаги според "правилата"-в крайна сметка,трябва да ви призная,че успявах да отслабна с 1-2 кг. и после качвах 3-4-ужасен порочен кръг! Така беше докато един ден не прочетох тук,в този форум за книгата "Сила за живот"-хиляди благодарности на Биляна и Blondy  bouquet Купих си книгата,прочетох я 2 пъти и започнах да спазвам основните принципи-до обяд само плодове и прясно изцедени сокове/а може и без тях,от обяд до 20.00-20.30/не винаги успявам да вечерям рано-се храня разделно-белтъчини+зеленчуци,въглехидрати+зеленчуци;ако огладнея между обяда и вечерята-плод,или кис.мляко.Плодовете -ВИНАГИ на гладно,около 30 мин.преди осн.ядене и поне 3 часа след него.Това е-просто е,не е трудно и най-важното- ефективно!!!!Препоръчвам ви го от сърце Wink

# 6
  • Мнения: 1 455
Рени, аз лично не мога да спазвам диети. Според мен трябва да се изготви режим на хранене, който да се следва по принцип. Естествено, нормално е да има прегрешения, но това е неизбежно.  Аз също поглъщам големи количества храна, да не говорим, че умирам за сладко и тестено и не мога да се ограничавам. Аз, обаче, тренирам интензивно и горя много енергия покрай всичките дечурлига, предполагам, че това е една от причините да не качвам лесно. Аз съм твърдо за отрицателния калориен баланс, но не и драстичен. Здравословното отслабване е по 2-3 кг на месец, това е и единственият сигурен начин да задържиш постигнатото.
А и колко време ще изкараш на определена диета? Нали все някога ще ти писне и пак ще започнеш да се храниш, така както си свикнала. Затова по- добре помисли за режим на хранене, от който може да се отклоняваш само понякога  Wink

# 7
  • Мнения: 178
Аз не спазвам стриктно някаква диета,но си промених начина на хранене.
 Не ям или хапвам по много малко хляб,тестени изделия,сладкиши,ориз ,картофи,газирани напитки...за сметка на повече салати,плодове,риба и сирена,вода,чайове и натурални сокове...
  Не казвам ,че тотално съм ги изключила-да речем един път седмично ям пица,спагети,пончкога някоя бисквита или парче торта...
  От ноември миналата година съм отслабнала с 5 кг. и се чувствам много добре!
 
По същия начин си възвърнах килограмите. newsm10

# 8
  • Мнения: 2 241
Аз не спазвам диета, но намалих храната драстично (втори ден, но не знам колко ще издържа; по принцип ям много и основно хляб). Сега хапвам основно плодове и зеленчуци, варени яйца, кисело мляко; никакъв хляб, сладко или много мазна храна. Но се чудя дали щеше да има по-голям ефект, ако спазвах определена диета (до сега не съм успявала).

При този режим няма начин да не отслабнеш Grinning, но все пак изчисли си дневната нужда от калории според личните показатели (например, в сайта на Спайдърспорт е добре обяснено как) и си намали калориите с 20% на първо време, да речем. Но не се затормозявай излишно с изчисления, а просто приблизително внимавай да не ядеш твърде малко, защото отслабването бързо ще спре - организмът ще мине в авариен режим и ще почне да складира и малкото, което поемаш, за да е сигурен, че ще оцелее Simple Smile.

А за диетите с точно меню под час - не знам, и аз трудно ги издържам, ако нямаш навик - по-добре не се мъчи Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 934
Никога не съм спазвала стриктно диетите да намалиш само количеството също е добър вариант.
И да вечеряш по рано.

До момента за 6 месеца съм свалила по тази начин 16 кг,а си позволявам доста неща които попринцип не са за диети но не съм качила нищо от сваленото до момента.

# 10
И при мен има някаква такава аномалия, щом започна да се стремя да пазя някаква диета и да ям само определени неща става нещо необяснимо - просто това, което трябва да го ям ми става противно, дори мога да кажа, че докато го ям ми се повдига, дори да става въпрос за нещо любимо, така стана и последно сега, когато пробвах диетата с жито, по принцип го обожам и си викам ето това е диетата за мен, още на първата чиния се отвратих и изобщо не мога да го гледам!

# 11
  • Мнения: 2 241
Има го и този психологически момент, да Grinning И аз, въпреки че обожавам ябълки и плодове всякакви въобще, колкото пъти съм се опитвала навремето да бъда на плодово-чаен режим, на третия ден полудявах само като ги видех, зъбите ми започваха да скърцат от тях... така че намеренията ми приключваха безславно.  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз никога не съм спазвала диети, пък едва ли ще мога.
Мисля, че ефект ще се постигне с намаляване на калориите; често хапване, по малко; в никакъв случай тъпкане или ядене само веднъж дневно.

# 13
  • Мнения: 7 837
И аз не спазвам някакъв стриктен режим. В движението и повечето течности е истината  Grinning
Дори си позволям доста често разни изкушения, без да се вманиачавам.
Калории не броя.

# 14
  • Мнения: 8 242
Не трябва да се намаля драстично консумираната храна, тъй като ефектът ще е наистина първоначално доста задоволителен.. Но организмът бързо се пренастройва на "защитен" режим и отслабването спира..
Но чак стриктно спазване - не разбира се.. И все пак ако диетата е добре балансирана е добре да се придържаш максимално до режима..

Общи условия

Активация на акаунт