Болест на Бехтерев!

  • 1 867
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Момичета ,знаете ли подоробности за това заболяване?Кръвния тест /НЛА - Б27 антиген/ със сигорност ли го потвърждава?
Толкова инфо изчетох и кое от кое по- строшно.В понеделник съм на невролог а до тогава.......
Моля ви оспокойте ме с нещо! Cry

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Кръвният тест не може категорично да докаже заболяването. Какви други симптоми имаизявени, за да се предположи това заболяване.

# 2
  • Мнения: 817
Доста от симптомите ,които оспях да открия из нета си ги имам.
Сутрешна скованост ,най силна е болката през ноща.В началото ме болеше само кръста ,сега вече почти целия гръб вклячително плешките и тазобедрената става на дясния крак.Направих иридоциклит/очно заболяване/ и от там тръгнах на изследвания ,защото както ми обясниха това не било тепично очно заболяване а израз на нещо друго. ooooh!Изследвах и ревмафактори и това също.
даже днес разбрах ,че трябва да се консултирам не с невролог ами с ревматолог Thinking
Ти знаеш ли нещо конкретно за заболяването , боледувала ли си или твой близък.Ще се радвам да ми отговориш Flutter
И още нещо разбрах ,че е от автоимуните заболявиня т.е май не се лекува а само някаква подържаща терапия...... newsm78

# 3
Tiredздравейте можете ли да ми пишете нещо повече за тази болест и на какво трябва да обърна внимание.чуствам се ужасно на 28 години съм и мисля че всичко е безнадежно.отчаяна съм.благодаря ви Simple Smile

# 4
  • Мнения: 817
Прочети няколко теми по- надоло,днес и аз пуснах такава тема......

# 5
  • Мнения: 17 407
Анкилозиращ спондилит или болест на БЕхтерев. Автоимунно заболяване, за съжаление вече се среща и в много млада възраст. ИМа няколко форми, засягат се гръбначен стълб и големи или периферни стави. КРайната фаза е пълна анкилоза, т.е ставата е неподвижна. ИЗлекуване няма, но поддържащата терапия е от изключително значение, и не само медикаментозното. МНого голямо значение има и физиотерапията, най- вече лечебната физкултура. При едно такова комплексно лечение  в повечето случаи подвижността в ставите се запазва и до пълно инвалидизиране не се стига. УСпех!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Супер неприятно и гадно заболяване....
Дано не си болна от него Praynig

# 7
  • Мнения: 353
АнтигенътВ 27 се среща до 90-95% от случаите,но той е налице и при др.заболявания от  тази група (серонегативни спондилоартрити).Синдром на Райтер(реактивен артрит),също е от тази група,при него особено е подчертано очното засягане.От Бехтерев боледуват повече мъже.Най-често първоначално се засягат сакроилиачните стави(неподвижните на таза) и поясните прешлени,доста по-късно възпалителния процес ,,пълзи,, във възходяща посока към  гръдни и шийни прешлени.Болките в гърба не означават непр.това заболяване.Иди на ревматолог,направи рентгенова снимка на засегнати стави!Не се шашкай излишно!Успех и да кажеш какво става!

Общи условия

Активация на акаунт