роди се 2,350 - а сега ?

  • 1 918
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте мамчета моя приятелка роди днес момченце живо и здраво но много мъничко 2,350 кг. беше определена за 29-ти април но малкият е имал други планове Laughing кажете с тези малки килограми дали ще го сложат в кувиоз (когато я чух по телефона беше при нея а не в кувиоз) колко килограма трябва да е минимум за да ги изспишат от родилният дом - всичко съм забравила

# 1
  • София
  • Мнения: 897
Според мен трябва да го сложат поне за два дни, поне докато се адаптира малко, но за килограмите му не се притеснявайте не е толкова малко, ще се справи бързо. Симона се роди 2680 и я сложиха в кувиоз за около 2 часа да се стопли мъничко. Много здраве и щастия на сладкия бебок!!!  bouquet

# 2
  • Мнения: 743
Аз съм се родила 2кг и 500гр,не съм стояла в кувьоз,но съм била с тежка жълтеница и три пъти са ми сменяли кръвта.
Сега съм висока 1.78см  Wink,така че не е притеснително чак толкова освен ако няма и други заболявания!
Приятелката ти има ли подозрения защо е толкова малко бебето(пушила ли е,боледувала ли от нещо по време на бременността)?Ако да трябва да каже на лекарите,ако не - няма страшно ще порасне бебо,да се кърмят и да не се притеснява толкова,и по малки бебета са оцелявали и са ставали големи хора! PeaceДа и е честито бебето!  bouquet

# 3
  • Мнения: 962
Zdr. az sam rodena 2,500kg. no sled kato sam boleduvala ot jaltenica sam stanala 1,800kg. i sam bila v kuvioz 14 dni. A sega da me vidi6 axaxax nqma da kaje6 4e sam bila v kuvioz  Peace

# 4
  • Мнения: 4 053
щом до-сега не са го сложили в кувиоз,едвали въобще ще го слагат newsm78.
аз също мисля,че не е чак толкова малко бебето,мойта се роди 2200 и беше в кувиоз но по други причини. ooooh!
много здраве на бебето и неговите родители    bouquet

# 5
  • Мнения: 7 803
бебо е малък, но си е в 9ти месец роден, което би трябвало да zначи, че си е раzвит. ако има проблеми с адаптацията или дишането или някаква инфекция ще го сложат, ако не само zа това че е малък няма
moite sa rodeni 2,386  i 2,036 i ne bqha w kuwioz

# 6
  • Мнения: 7 640
зависи колко адаптивно е бебето. Може и изобщо да не го сложат в кувьоз, то е родено 10тина дни преди термин, би трябвало да е зряло. По-скоро може да е на кислородна палатка или термолегло.
Принципно децата се изписват на тегла 2500, но тава далеч не е задължително.

# 7
  • Мнения: 1 416
Моята дъщеря се роди 2,550 кг в осмия месец и веднага отслабна до 2,200.
Не е била в кувьоз и макар да е недоносена, беше напълно зряла...
Всичко индивидуално наистина, но ми се струва, че ако щеше да е в кувьоз, да са сложили бебчето вече...  Thinking

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И аз мисля, че щом до сега не са го сложили в кувьоз няма да го сложат. Когато лежах в болницата в стаята бях с момиче, чието бебче се роди 2400. Не го сложиха в кувьоз. Изписаха ги, когато малката започна да наддава-на 8-мия или 9-тия ден.

# 9
  • Мнения: 523
Сина ми се роди 2 400, съвсем развит, ама мъничък, з-тото ми беше лоша плацентата. Слава богу нямахме никакви проблеми, не са го слагали в кувьоз, или по-скоро сложиха го, ама чак на 3-ия ден заради тежка жълтеница и го нагряваха с лампа, а не заради килограмите Като ни изписаха беше  2 500. Дано майката си има кърма, аз имах и Дани си навакса много бързо:) сега е дебелак (12 кг.) много лаком, силен и подвижен и  Mr. Green дори мисля, че чак сега прохожда сериозно, з-тото му тежи дъто хехе
така че не се притеснявай, добре дошла на новата мама - здраво и весело детенце и пожелавам  bouquet

# 10
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Моята дъщеря се роди 2470г,а като ни изписваха беше 2280г.Ако всичко е наред няма да го сложат в кувиоз.Не се притеснявай.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз родих 2,500 и 25 дни по-рано,но Тери стоя само под кислородна палатка 4 дни.Изписаха ни 2,300.Нямахме проблеми.Вече сме 7,300кг...

# 12
  • Мнения: 481
Е, какво сега,... ами нищо  Hug
Да й е живо и здраво детенцето!
Моите се родиха 2150 и 2250 и не са стояли в ковиоз въобще. На едната са й слагали кислородна палатка, че е имала малко хрипчета при дишането в началото, но това за няколко часа. От самото начало са си били в легълца. Е, слагаха им разни системи и т.н., но то си е в реда на нещата при недоносените бебчета, а това за което става въпрос е с недоносеност първа степен, тъй като е под 2500, но само заради килограмите, а иначе си е родено в деветия месец, така че не би трябвало да има проблеми.
Изписаха ни като станаха по 2300 - 2400 (13 дни постояхме в болницата)
Не се притеснявайте толкова много от ниското тегло на бебето и не го гледайте като болно или нещо такова. То си е нормално детенце, само малко по-мъничко, но и то ще порасне.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Az rodih beba 2050 кг. Роди се в 9-ти месец и си беше развита нормално. След изследванията се оказа, че всичко и е ОК и не е стояла в кувиоз. 4 дена беше на системи, за да не спадне от теглото, а двете стояхме 9 дни в родилния дом, за да стане 2200 кг. Сега като я гледам как шари около мен не мога да си представя, че беше толкова мъничка. А мисля, че не е проблем ако е повече от 2200 кг-може би ще ги изпишат като останалите бебета. Ами честити и бебето и и кажи, че то всъщност не е толкова малко! Laughing

# 14
  • Мнения: 195
Племенника ми се роди 2.000,а сега е по-висок и от мен.
Мисля,че ги изписваха като направят поне 2.500.

Общи условия

Активация на акаунт