Порастнаха ли ви краката през бременността?

  • 4 468
  • 59
  •   1
Отговори

Анкета

Порастнаха ли ви краката през бременността?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 03 фев 2004, 09:07

  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бях бременна в жегите, краката ми се подуваха (особено единия - бяха като от два отделни комплекта), и шляпах само с едни чехли, които ми ставаха. Знаех, че от хормоните за отпускане на ставите често 'пораства' и ходилото и става повече дюстабан, но понеже съм отчасти дюстабан, и така или иначе нося голям номер се надявах да ми се размине. Но не. Сега гледам с тъга стройните редици обувки, с които не искам да се разделя (ах, жената и нейната любов към обувките!). Един познат ортопед ми каза, че ако ходя повече боса, ще се оправят нещата.
Как са вашите крака?


Анкетата ще е активна 7 дни.

# 1
  • Мнения: 8 769
Аз също съм "дюстабан" и не само отчасти. Обаче нямах никакви проблеми. Само вечер краката ми отичаха съвсем, съвсем леко, и то през последния месец! Sunglasses Да не забравя да спомена, че бях качила завидните 30кг!!! Embarassed

# 2
От двете ми бременности краката ми пораснаха с общо един номер и половина Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Направо ужас Sad Нито едни обувки от преди бременността не ми стават,а съм родила за последно Grinning февруари 2002.Sorry  Cry ама при някой като нас явно е така Sad

# 3
  • Мнения: 364
Е , чак като на Йети на са ми краката, но си пораснаха малко! При мен няма голям проблем ,защото преди носех 36  номер, а сега 37 предимно. Е успявам да се напъхам в някои по-широки обувки от преди, но за по-тесничките ще трябва да си отрежа палеца. Grinning

# 4
  • Мнения: 5 500
Аз не наддадох много, пак се подуваха, защото беше лято, ама не ми пораснаха краката. Пак си нося същите обувки Imp за съжаление Wink

# 5
Az rodih prez oktomwri 2003 i izobsto ne mogeh da se napaham w botushite si - sega weche zapochvam da si obuwam niakoi chiftowe...........Ne moga da prezenia dali krakata mi biaha poduti ili porastnali

# 6
Аз съм в седмия месец и нямам никакви отклонения до сега. Мисля, че зависи много от възможността да си почиваш. На мен ми дават болнични от момента в който разбрах че съм бременна и май се залежах.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сега съм в седмия месец и забелязвам, че краката ми се подуват леко в края на деня. Продължавам да си нося обувките без проблеми, но оня ден се опитах да си обуя ботите и те доста ми стягаха. Не мисля, че краката ми са пораснали като номер - най-вероятно са просто подути.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 823
az nyamah nikakvi problemi s krakata,rodih prez dekemvri mesec,no moje bi pri4inata e bila v tova 4e neprekasnato hodih,ne sam se spirala,osven prez posledniya mesec,no pak se staraeh da se razhojdam,pak i naddadoh samo okolo 12 kg,sega si nosya spokoino obuvkite

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 728
И аз бях бременна през лятото,но краката ми не се подуваха.Случвало се е само няколко пъти и то след като съм ходила и стояла права няколко часа. Така че аз също си нося предишния номер. Shocked

# 10
  • Мнения: 1 220
pri predishnata si bremennost mi se poduvaha ujasno, kato otidem na gosti i poseim posle ne moga da se obuja! sega oshte ne sa zapochnali ( v 24 g. sedmica), shte vidim natatak!

# 11
  • Мнения: 530
Последните два месеца от бременността ми бяха юли и август и се случи и доста горещо. Аз май и задържах доста вода а и докрая бях качила +20кг. Така че краката ми се подуваха доста и имах леко смъкване на свода на единия. Накрая ходех с едни ортопедични сандали заради смъкнатия свод. Не знам дали обувките от преди щяха да ми станат в този момент, сигурно не. Иначе като родих всичко се оправи веднага. Преди носех 38/38.5, сега забелязвам че почти винаги 38.5 са ми по-добре а понякога и 39, но това си зависи и от обувките . Не мога да преценя дали реално са ми порастнали краката защото всички обувки от преди си ми стават.

За бременни с подути крака - на мен ми помагаха много тези изстудителите за вино, то е едно такова калъфче което се държи във фризера и може да се нахлузи на бутилката с вино и я изстудява много бързо. Е, аз обаче си ги слагах вечер на краката, като преди това си слагах тънък чорап или кърпа на крака за да не получа замръзване на кожата от студеното. Много облекчаваше подутите ми крака.  Sunglasses

# 12
Леле, стига бе момичета, уплашихте ме!! Аз сега нося 40-ти номер, а трябва да раждам юли и ми кажете ако ми пораснат краката как ще си намирам след това обувки!???!! Rolling Eyes
Да се подуват съм чувала, ама да порастват трайно...не дай боже!

# 13
  • Мнения: 488
Цитат на: Anonymous
Леле, стига бе момичета, уплашихте ме!! Аз сега нося 40-ти номер, а трябва да раждам юли и ми кажете ако ми пораснат краката как ще си намирам след това обувки!???!! Rolling Eyes
Да се подуват съм чувала, ама да порастват трайно...не дай боже!


това бях аз, бях забравила да "вляза"

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 039
Здравейте! Бях чувала за този проблем, но аз ще се радвам да ми пораснат краката, защото в момента нося 35№ Cry . Представете си какъв АД е когато тръгна да си търся обувки, направо полудявам!!! Imp

Общи условия

Активация на акаунт