Помощ за торта

  • 2 470
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
 kyllmg  Parvo zdraveite na vsi4ki v tozi forum! Az sam nov 4len tuka kakto i vav forumite voob6te. Dano da se spravq s vsi4ki podrobnosti po inserirane na moq zov za pomo6t. A sega po sa6testvo. Na 20.04 sina mi stava na 3 godinki i sam re6ila da napravq torta s pravoagalen blat- razmera na tavata mi e 42 na 28cm, kato daljinata moje i da se namalqva. Ideqta mi  tortata da predstavlqva 6ose ili pista po koqto da se dvijat koli. Otstrani 6te ima zelena treva s malko ezerce ili ne6to drugo ne sam go izmislila o6te. Koli4ki sam sabrala dostata4no ot 6okoladovi qica, a problemite mi sa slednite  33uu:
1.Ne sam dobra sladkarka, kakvoto i da pravq vse ne mi se polu4ava, a pravq vsi4ko spokoino s golqmo jelanie i tarpenie. Ta bih vi pomolila za recepta za blata- da e lesen i da se vdigne. I da e dostata4na smesta za da zapalni tavata mi.
2. A krema? Ideq za lesen krem koito da e podhodq6t za ocvetqvane sas sladkarski boi?
3. Cqlata ideq e v glavata mi! Moje bi nqkoq ot vas ve4e e pravila podobna torta i moje da mi pokaje snimki?
6te se radvam na otgovorite vi i gi o4akvam s netarpenie. 20.04 nablijava i dnite za generalna repeticiq na blata namalqvat Thinking
Blagodarq predvaritelno na vsi4ki !!!
P.S: Moje bi ima nqkade tema za lakomstva (soleni i sladki) podhodq6ti za rojdenni dni na malki i ne savsem malki mi6oci newsm78

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 19:19 от Erica

# 1
  • Мнения: 27 524
Като за начало да те посъветвам две неща - едното е да пишеш на кирилица.Ако нямаш - горе има кредор и с него всичко ще е ок.Повечето мами тук не четат латиница и няма да получиш много отговори сигурно.
В този форум има заковани теми,едната от тях е готварска книга,може там да погледнеш,дано намериш онова,което те интересува.Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 2 550
  Първо здравейте на всички в този форум! Аз съм нов член тука както и във форумите вообще. Дано да се справя с всички подробности по инсериране на моя зов за помощ. А сега по същество. На 20.04 сина ми става на 3 годинки и сам решила да направя торта с правоъгълен блат- размера на тавата ми е 42 на 28см, като дължината може и да се намалява. Идеята ми  тортата да представлява шосе или писта по която да се движат коли. Отстрани ще има зелена трева с малко езерце или нещо друго не съм го измислила още. Колички сам събрала достатъчно от шоколадови яйца, а проблемите ми са следните :
1.Не съм добра сладкарка, каквото и да правя все не ми се получава, а правя всичко спокойно с голямо желание и търпение. Та бих ви помолила за рецепта за блата- да е лесен и да се вдигне. И да е достатъчна сместа за да запълни тавата ми.
2. А крема? Идея за лесен крем които да е подходящ за оцветяване със сладкарски бои?
3. Цялата идея е в главата ми! Може би някоя от вас вече е правила подобна торта и може да ми покаже снимки?
ще се радвам на отговорите ви и ги очаквам с нетърпение. 20.04 наближава и дните за генерална репетиция на блата намаляват
Благодаря предварително на всички !!!
P.С: Може би има някъде тема за лакомства (солени и сладки) подходящи за рожденни дни на малки и не съвсем малки мишоци

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Не мога да ти дам точна рецепта, но от тук може да си харесаш нащо
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82736.0;topicseen

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей!

Ето една идея - точно такава правих преди три години на сина ми(гледах от тук) - много е лесна и ефектна. Зелените места посипах с оцветени кокосови стърготини, а пистата с шоколадови пръчици. Белите линии и бордюри с крем. От изрязаната част на единия блат направих мостче. Беше много красива, но нямам снимки - тогава още нямахме цифров апарат.

За крема - щом не искаш да е нещо сложно, свари един пудинг на д-р.Йоткер и като изтине, прибави към него 2 пакетчета масло и разбий с миксер(захар по желание) - става бърз и вкусен крем.

Рецепта за блат може да намериш с търсачката - пиши "блат за торта" и ще ти излязат много неща. Или за по-лесно си купи готови блатове.

Успех!

# 5
  • Мнения: 11 534
Ей,Марче добре, че си ти да спасиш положението  bouquet

# 6
  • Мнения: 9
Здравейте отново вече на кирилица  Laughing Искам да благодаря на момичетата отзовали се на "Зова ми за  помощт" и да се похваля с постигнатото до този момент.  Crazy Може да ви се стори смешно, но сам горда с постижението си тъй като за съвсем парви път правя торта с украси и декорации!   chefБлата както винаги не ми се получи пухкав и не се надигна, но за 20.04 щте забъркам три различни и се надявам поне единия да стане. Единия щте е непременно от тортата на Таня, която често се споменава, като много лесна в този форум. Дано поне той да стане (макар силно да се самнявам в уменията си). Блата който направих сега е по рецепта на моето майче.Опитах се да публикувам снимка на "Работния вариант на творбата ми", дано да се види.
И така благодаря на :
1. Блонди за сьветите и това че ме "светна" за това "Животно" Кредор Thinking
2. Марчето за превода на кирилица  Peace
3. nadiagen за инфото  Naughty
4. natalyna за подсказаната идея  Hug. Аз да си кажа честно я бях виждала преди   2-3 месецa и реших тoва да е тортата. Затова и събирах колички от 6околадови яйца. Племенницата ми я видя обаче и каза че била за осми рожден ден и с това обарка цялата ми подготовка и ме паникьоса!!!  newsm78 #Crazy
Дано не сам ви отекчила с приказките - весел веекенд.

# 7
  • Мнения: 9
Здравейте отново вече на кирилица  Laughing Искам да благодаря на момичетата отзовали се на "Зова ми за  помощт" и да се похваля с постигнатото до този момент.  Crazy Може да ви се стори смешно, но сам горда с постижението си тъй като за съвсем парви път правя торта с украси и декорации!   chefБлата както винаги не ми се получи пухкав и не се надигна, но за 20.04 щте забъркам три различни и се надявам поне единия да стане. Единия щте е непременно от тортата на Таня, която често се споменава, като много лесна в този форум. Дано поне той да стане (макар силно да се самнявам в уменията си). Блата който направих сега е по рецепта на моето майче.Опитах се да публикувам снимка на "Работния вариант на творбата ми", дано да се види.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/vess29/album?.dir=cf17&.src=ph … /vess29/my_photos

И така благодаря на :
1. Блонди за сьветите и това че ме "светна" за това "Животно" Кредор Thinking
2. Марчето за превода на кирилица  Peace
3. nadiagen за инфото  Naughty
4. natalyna за подсказаната идея  Hug. Аз да си кажа честно я бях виждала преди   2-3 месецa и реших тoва да е тортата. Затова и събирах колички от 6околадови яйца. Племенницата ми я видя обаче и каза че била за осми рожден ден и с това обарка цялата ми подготовка и ме паникьоса!!!  newsm78 #Crazy
Дано не сам ви отекчила с приказките - весел веекенд.

# 8
  • Мнения: 2 550
Успешно си се справила, браво:)

# 9
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Браво! Чудесно изглежда! Продължавай все така!  bouquet

# 10
  • Мнения: 25 568
Не се притеснявай, детето много ще се зарадва, нищо, че е още на 3 години! Grinning
Бих те посъветвала само,  да купиш от готовите захарни фигурки и да допълниш украсата - цветенца по тревичката, патенца в езерцето... такива неща. Може и сама да си направиш.
Весел рожден ден и да ти е жив и здрав юнакът!  bouquet

# 11
  • Мнения: 9
 PartyМерси за похвалите, хубаво е някой да те подкрепи и оцени труда ти в нови начинания. Party
Определено тортата ще има още елементи, но това беше опит,т.е генерална репетиция.  ThinkingМисля да направя пътни знаци, елхички и рибка. Не искам да е с много елементи за да не стане претрупана и да се загуби основната идея,а тя е магистрала. newsm78

# 12
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Браво, като за първи път се е получило страхотно.Надяваме се тортата да е вкусна Laughing

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 382
Браво! Станала е много хубава!
Сега като гледах твоята и другата торти ми хрумна, защо не изпишеш цифрата 3 с шосето - хем ще е писта, както ти го искаш, хем ще личи, че е за три години. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9
Това е много добра идея. Не това не е добра, това е една чудесна  newsm74 идея  БЛАГОДАРЯ !!!  smile3521
Но дали ще успея да я реализирам   !!!
Последното, което мога да кажа за себе си е, че добре рисувам[smilie=smile3516.gif].  Веднага започвам със скициране на новия проект hit

Отново мерси  easter

Общи условия

Активация на акаунт