Как да се предпазим от изгаряне без козметика

  • 6 678
  • 137
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вижте какво вместо слънцезащитна козметика:



http://e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view& … =21&Itemid=16

# 1
  • Мнения: 5 317
Маслото от карите също има естествен слънцепредпазен фактор-4.Използвам го за връхчетата на косата.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 464
Ще те успокои, ли това, ако ти кажа, че маслата (например кайсиевото) имат естествен СФ=2. Wink
Дали е достатъчно според теб?
На мен не ми се вижда така. Thinking

# 3
  • Мнения: 6 155
Не бих рискувала да съм само с масло  Thinking

# 4
  • Мнения: 2 761
Искам да попитам от какво то4но се предпазвате с тези сланцеза6титни кремове?
Толкова лли е опасно това сланце?
Вса6тност по-опасно ли е от вси4ки онези вредни саставки,които се намират в самата козметика?

П.С.secretgarden,харесва ми вси4ко,което пуска6 и на4ина по които мисли6,за6тото е по-разли4но от об6топриетото.И ли4но за мен по-правилното.

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 11:02 от Omega

# 5
  • Мнения: 6 164
Iskam da popitam ot kakvo to4no se predpazvate s tezi slanceza6titni kremove?
Tolkova lli e opasno tova slance?
Vsa6tnost po-opasno li e ot vsi4ki onezi vredni sastavki,koito se namirat v samata kozmetika?

P.S.secretgarden,haresva mi vsi4ko,koeto puska6 i na4ina po koito misli6,za6toto e po-razli4no ot ob6toprietoto.I li4no za men po-pravilnoto.

Я, какъв въпрос?!?! #Crazy
Категорично - да, МНОГО е опасно слънцето, особено последните години. И мен лично само фактор 20 ме спасява от слънчева алергия, която направих преди 3-4 години! Оттогава нямам ли фактор 20 по мен на плажа - ставам на някакви сърбящи и боцкащи точици по врата и сгъвките на ръцете и краката. Съответно тен вече само в солариума правя. Tired

Всичко е до кожа и ако на един естествените масла в дадения сайт му вършат работа, при друг няма ефект - гаранция! Sad Аз съм с много бяла кожа. За сведение - снимката в ляво е правена на връщане от морето + цяло лято солариуми преди него! Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Omega, сподели каква ти е кожата и колко прекарваш на слънце на плажа, защото очевидно ти нямаш проблем със слънцето?

# 6
  • Мнения: 5 370
Ох, мъка мъкаааааа........
Ако някой ми каже като как, аджеба, да спра да дишам, че вредно, да не ям, че навсекъде пестициди, изобще да карам тотално на фотосинтез......че и с детето така да правя, щото да икономисвам........
И вода да не пия-че киселинни дъждове, ша знаш...... Tired

# 7
  • Мнения: 2 761
Kredora mi pak ne raboti,koito iska dane si gubi vremeto da me 4ete.Ne iskam da vlizam v izli6ni sporove.Tova e moe vijdane i nikogo ne obvarzvam.

Znaeh si,4e ne triabva6e da pi6a tuk,ama haide za posledno 6te mi e.Za svedenie sam izra6tnala na moreto i ot kak se pomnia samo 2 leta do sega sam propuskala plaja.Ina4e sam tam ot kraia na mai do poslednite  hubavi dni na septemvri.
Mazila sam polzvala samo niakolko pati ei tai zaradi reklamata.
Kojata se poddarja po mnogo na4ini osven s kozmetika.Za koito ne go marzi,de.
Vse pak ne razbrah koe mu e tolkova opasno na slanceto?Te onezi deto jiveiat v Afrika da sa izmreli do sega.Osoveno poslednite godini...


Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 14:50 от Omega

# 8
  • Мнения: 6 164
Omega, значи си късметлийка с твоята кожа! Това е хубаво! Peace И във вестниците пише иначе колко е вредно слънцето и колко се е увеличил броя на хора със слънчеви алергии през последните години. А че не е за реклама само, не е - аз съм жив пример и ти казвам, че някои хора нямат избор... Или се мажат яко, или изобщо не смеят да излязат изпод чадъра.
И да ти кажа, не е от мързел - определено! Wink
Учудвам се, че ти не познаваш такива. Аз също имам приятелки, които могат да откарат на плажа по 12 часа на слънце само с едното олио за почерняване, което е фактор 2. И нищо им няма! После само мога да въздишам като сравнявам моето бледо подобие на тен с тяхното.  Grinning Но не всички са така привилегировани.

А кое му е опасно на слънцето? Не четеш ли? УВ-лъчите, изтънения озонов слой... Онези в Африка са черни на цвят. Ти черен виждала ли си да изгаря? И изобщо ли не знаеш какво значи "да изгориш"? Нещо за меланин чувала ли си?

# 9
  • Мнения: 6 155

Vse pak ne razbrah koe mu e tolkova opasno na slanceto?Te onezi deto jiveiat v Afrika da sa izmreli do sega.Osoveno poslednite godini...



Ще ти дам само един пример за това колко е вредно - преди 2-3 год. май месец ходих за риба. Стояла съм половин ден и раменете ми изгоряха. Не бях ползвала никакви мазила. Не знам коя степен беше изгарянето, но като си вдигнех ръка на горе и се чуваше пукането на кожата, която се цепи Sick Както и да е...мина, но на това място получих кафяви петна, което е РАК на кожата Twisted Evil Дали не е вредно слънцето?!

А тези в Африка защо мислиш, че са чернокожи?  Wink

# 10
  • Мнения: 2 761
Misty,ti ne po4erniava6,za6toto  slanceza6titnata kozmetika pre4i na tialoto da izrabotva samo melanin.Spri da se maje6 i 6te po4ernee6.Osven tova,tialoto di6a 1% 4rez kojata(popravete me ako gre6a za %).Tova zatrudniava normalnoto potene i ima dr. nejelatelni posledici.6to se otnasia do alergiata,sigurna li si,4e ne si ia polu4ila imenno ot mazilata?
Haide spiram za sega i izlizam navan-bez krem nito po men,nito na malkia.Kasmetlii sme,kakvo da pravi6.
Lek den!

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 14:49 от Omega

# 11
# 12
  • Мнения: 2 761
Haide i na Bibi da otgovoria.
Pri afrikancite melanina v kojata e v po-goliamo koli4estvo.T.e. prirodata taka e re6ila-se6ta6 se za6to.Ti si rodena pri dr. uslovia i kojata ti sa6to ima mehanizmi da se spravia s opasnoto slance.Kakto 6te se spravi i ako otide6 pri dr. klimat.

# 13
  • Мнения: 6 164
Супер статия!  Peace
Само ще й нанеса една малка поправка! Sunglasses - През прозореца вкъщи не можеш да почернееш, защото УВ-лъчите не минават през стъкло. /Това наскоро ме светна един приятел, който учи такива някакви.../. Измамното впечатление е от инфрачервените лъчи, които без проблем минват през стъклото и затоплят.
А иначе в кола си почерняваш като стой та гледай, защото стъклото на колите не е точно стъкло, а малко по-различна материя.

# 14
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ох, и аз съм се пекла по цял ден на плажа като малко дете - я намазана с нещо, я не и нищо ми е нямало, не съм изгаряла и т.н., директно почернявах, въпреки че съм с много бяла, почти прозрачна кожа. Това обаче беше преди 30-ина години и смея да твърдя, че онова слънце няма нищо общо със сегашното. Не звучи много научно, но така ги виждам аз нещата. В последно време дори само през отворения прозорец на колата да ми напече малко повече и вече си усещам кожата на ръката друга. Ако пък не съм се намазала с нещо слънцезащитно се почват едни сърбежи, едни чудеса - въпреки, че видимо нищо ми няма. Така че - ще давам пари и ще се плескам, зорлем не искам да си докарвам проблеми, които биха могли и да се избегнат.

Общи условия

Активация на акаунт