Милиа?

  • 1 888
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Имам милиа  в областта под очите. Някой знае ли как мога да се справя с нея?

# 1
  • Мнения: 5 313
Какво значи "милиа"? newsm78

# 2
  • Мнения: 120
Това са нещо като бели точки, само че подкожни Confused. В темата за Талодерма Веси ги е описала така "малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа)".  Heart Eyes Надявам се, че вече повече хора ще ми отговорят, като се изясних Crazy.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
ако е това,което си мисля, преди години и аз имах и моята козметичка ги спука с игла или нещо такова.

# 4
  • Мнения: 5 313
Tialoto.bg:

Бели точки

Причина за белите точки е натрупването на гъст себум или мазнина в порите на кожата. Появяват се под формата на малки, бели, релефни петънца. Това става, когато себумът блокира фоликул дълбоко в кожата.

Грижа:

1. Редовното дълбоко почистване на порите ще помогне за предотвратяване появата на бели точки. Комбинацията от скраб маска и тоник също помага при третирането на този проблем и при продължителна употреба води до премахването на вече появилите се точки.

2. Белите точки не трябва да бъдат премахвани със сила, защото така може да се нарани кожата и да се получи инфекция.

3. Консултирайте се с лекар. Той може да ви изпише лечебен крем или гел, ефективен при третирането на белите точки.

4. Консумирайте достатъчно плодове и зеленчуци в ежедневното си меню.

5. Пийте много вода и прясно изстискани плодови сокове. Една чаша хладка вода със сока на един лимон помага да се очисти тялото от токсини и да се изхвърлят вредните вещества.

# 5
  • Мнения: 5 313
Виж и това:


Милиуми


Наричани още “бели точки”, милиумите са малки епидермални кисти, пълни с кожна мазнина, които нямат отвор към повърхността на кожата. Срещат се поединично или групирани по бузите, скулите и под очите, появяват се и по белезите от рани - особено от изгаряне. В повечето случаи е необходима намесата на дерматолог.

Милиумите се махат в козметичните салони с електрокоагулация или със стерилна игла се пробива отвор, за да се изстискат. 

Съвети


• Не махайте милиумите сами, защото рискувате да повредите кожата и да не постигнете резултат.

# 6
  • Мнения: 11 505
Браво,брианна!Много бърз отговор  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
Именно за милиуми става дума. Когато бях тийнейджърка, ми ги махнаха много внимателно в козметичен салон - пробива се кожата  игла, изстискват се и се дезинфекцира мястото. Налои са дори да се прави няколко пъти процедурата, защото рецидивираха, но пък след това не са се появявали повече, няма ги и до днес, дано да ги няма и за в бъдеще. Не бива сами да се пробваме да ги махаме обаче, че е рисковано - възпаления и грозни белези.

# 8
  • Мнения: 732
ако е това,което си мисля, преди години и аз имах и моята козметичка ги спука с игла или нещо такова.

И моята така прави Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 120
Благодаря за отговорите, момичета Hug!
Обаче моите милиуми са толкова малки и са съвсеееем близо до окото, че просто незнам как ще ми ги спука козметичката  Rolling Eyes. А и дори да ги спука някак се, просто не виждам начин да ги изтиска-те са толкова малки Confused. Мислех си дали няма някакво мазило, за да се справя с тях  newsm78.

# 10
  • Мнения: 549
и аз маи имам такъв проблем сега като чета

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Имах на клепача и изчезна от самосебе си.Имах и 1малък точно под окото. Иначе пробвах сама да пробия кожата с игла, но е адски болезнено, да не говорим за риска. Не знам дали има връзка, но изчезването съвпадна с това, че известно време ползвах крем Колагена дневен. От него пъпките, които ми се появяват около менструацията изчезваха за 1-2 дни. Затова го споменавам и за милиумите.

# 12
  • Мнения: 120
Имах на клепача и изчезна от самосебе си.Имах и 1малък точно под окото. Иначе пробвах сама да пробия кожата с игла, но е адски болезнено, да не говорим за риска. Не знам дали има връзка, но изчезването съвпадна с това, че известно време ползвах крем Колагена дневен. От него пъпките, които ми се появяват около менструацията изчезваха за 1-2 дни. Затова го споменавам и за милиумите.
Какъв е този крем Колагена-на коя фирма е,колко пари струва и за каква възрастова група е предназначен.

Общи условия

Активация на акаунт